Οι Αυθαίρετοι (1989 MEGA)

Omenforever

RetroMasteR
Joined
26 Mαϊ 2006
Μηνύματα
1.910
Αντιδράσεις
1.113
Οι Αυθαίρετοι (1989-91), MEGA


Πρεμιέρα: Τετάρτη 22/11/1989



RetroDB:
http://www.retrodb.gr/wiki/index.php/%CE%9F%CE%B9_%CE%B1%CF%85%CE%B8%CE%B1%CE%AF%CF%81%CE%B5%CF%84%CE%BF%CE%B9

Από τις πιο αγαπημένες μου σειρές όλων των εποχών. Άψογες ερμηνείες και αξέχαστοι διάλογοι. Απλά φοβερή σειρά, από τις πρώτες της ιδιωτικής τηλεόρασης. Πουλικάκος (respect), Βαλαβανίδης και Μάνεσσης (Μπάμπης aka Ο Αετός της Στέππας) σε μεγάλα κέφια. Μαζί τους η Σούλα, η Ζανέτ, η Ελεονόρα, η Ντολόρεθ ( :D ) σε συνεχείς δολοπλοκίες και συνομωσίες. Μην ξεχάσω και την τρομερή μουσική των τίτλων (κλαρίνο μέχρι το Πεκίνο :cool: ).

<Γκούχου-Γκούχου> Υπάρχει πουθενά αυτή η σειρά; Ambu έχε την στα υπόψη σε παρακαλώ. Γκούχου-Γκούχου>

:D
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μπα, δεν βρήκα τίποτα. Αλλά συνεχώς δείχνουν επαναλήψεις τα κανάλια, εάν το πάρει το μάτι σου, give me a pm call. Mπορώ να σου το γράψω από την ΤιΒι σε DVD (χωρίς διαφημίσεις κ.λπ.).

Πάντως ότι έχω βρει από ελληνικές ταινίες και σειρές είναι πάντα από το γνωστό μέρος
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μιλαμε για τη καλυτερη "μαυρη" σειρα της ελληνικης τηλεορασης.Ηταν νομιζω και η πρωτη παραγωγη απο ιδιωτικο καναλι (Μεγκα).Εχω ψαξει και εγω αλλα πουθενα δεν τη βρηκα.

Μολις η Ελλαδα ειχε βγει απο τα 80's και βαδιζε προς τα αγνωστα 90's της εοκ και οχι μονο.

"Ζανετ μου ειναι ολα ψεματα.Ο καπελας αυτος τα εχει σχεδιασει ολα!Ειναι σκευωριες ντοπιων και ξενων παραγοντων"
 
Αυτο σωθηκε ρε παιδια,''Οι Αυθαιρετοι'' ομως.....????

Τους εχει κανεις αληθεια..????
 
Απο τις καλύτερες σειρές που έχουν προβληθεί.

Προσωπικά μόνο αυτή , τους "Απαράδεκτους" και "Της Ελλάδος τα παιδιά" έχω παρακολουθήσει ολόκληρες.

Πουλικάκος FTW!!
 
Shadowdancer2501 είπε:
"Ζανετ μου ειναι ολα ψεματα.Ο καπελας αυτος τα εχει σχεδιασει ολα!Ειναι σκευωριες ντοπιων και ξενων παραγοντων"
Αθάνατη ατάκα!!!Πάντα ξεκινούσε με το μα Ζανέτ μου...Όπως και το seniora Soula!!!:biglaugh:
 
Ρε παιδιά οι αυθαίρετοι μέχρι ενός σημείου ήτανε ΣΟΥΠΕΡ! Ε, μετά το κουράσανε πρός το τέλος λίγο. Επειδή ήμουνα φανατικός με τη σειρά τα έγραφα όλα τα επεισόδια σε βίντεο.Ήρθε όμως μια αποφράδα μέρα που σε κάποια μετακόμιση χάθηκαν. Τι κρίμα...

Υπάρχει άραγε περίπτωση να βρεθούν κάπως?

Πουλικάκος σε τρελλά κέφια με Τριφύλη και Βαλαβανίδη να δίνουν ρέστα.

Γιατί οι βλάκες δεν τα βγάζουν σε dvd?Σίγουρα θα πουλήσουν...
 
Στους αυθαίρετους κορυφή ήταν ο κεκές ο άντρας της Ούρσουλας της κόρης του βαλαβανίδη ο Άκης που τον φωναζε ο Βαλαβανίδης μαθουσάλα και η μάνα του η παλαβιάρα

Επίσης θεός ήταν κι ο Θεόφιλος ο ταξιτζής ο θρήσκος που εξομολογούσε την Ζανέτ. :)
 
απιστευτη σειρα μαζι με τους απαραδεκτους,και πιστευω οτι επειδη ηταν προτοποριακες για την εποχη τους αντιγραφικαν απο πολους στα επομενα χρονια με πολες μορφες RESPECT!!
 
Σε κάποια φάση μίλαγε ο Πουλίκας με την γκόμενα στο τηλέφωνο και μπουκάρει μέσα η γυναίκα του (η Τριφύλλη). Και εκεί που έλεγε ερωτόλογα, λέει δυνατά "Ναι Απαρτχάιντ, Νέλσον Μαντέλα":biglaugh:
 
η ελλαδα σε ολο το μεγαλειο της!!!η εισαγωγη τα λεει ολα......:biglaugh:
 
δυστυχως δεν διασωθηκαν επεισοδεια πο την σειρα αυτη

τα αναζητουνε πολλοι, αλλα κανεις δεν τα εχει
 
giorgos_1 είπε:
ειναι αποδεδειγμενο οτι δεν υπαρχουν πουθενα....εχουν κανει check ολοι σε ολα τα php και τα συναφφη
Υπαρχουν giorgos 1, μαλιστα δωθηκε και το αναλογο link σε αυτο το forum αν θυμαμαι καλα :confused:
 
Πίσω
Μπλουζα