Οι Ντιουκς (The Dukes of Hazzard)

Ελπίζω να σας πρόλαβα, πριν σκίσετε τα ρετρο-πτυχία σας....

Υπάρχει θέμα ΝΤΙΟΥΚΣ, στο 80s Culture > Τηλεοπτικές σειρές > Περιπέτειες > IIIIEEEHHHHHAAAAAWWWWW (ή κάπως έτσι τέλος πάντων :D )
 
DINO, να φωναξω εγω "ΥΕΕ-HAW" η εσυ?! :)

Το πρωτο και τελευταιο μπλουζακι που φορεσα απο τους Dukes, ηταν μεσα του 80, εγω πιτσιρικας και με τους Dukes να δεσποζουν στην Ελληνικη Τηλεοραση. Επρεπε να περασουν δυομιση δεκαετιες για να ξαναφορεσω οτι λατρεψα μικρος. Χωρια τα λοιπα εξτρα που ισως να γινουν μινι εκθεμα πισω απο βιτρινα. Αλλα οσον αφορα τα μπλουζακια.. μαλλον με βλεπω για πολυ λιωσιμο!!

fetch


Hδη ακουω την εισαγωγη του Waylon Jennings.. :)

fetch


Πενες, πινακιδες, αυτοκολητο, dog tags, κονκαρδες, μαγνητακια και κουπες.. τι αλλο να ζητησεις?..

fetch


Αντε καλα, ζητα και ενα General Lee replica, και τελειωσες και με μια confederation flag! Και δεν ανεφερα καν τα μπλουζακια που ειναι το ενα καλυτερο απο το αλλο..
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Very VERY cool stuff!!!!!

Πράγματι, τα μπλουζάκια είναι unπαίκτable!!!!!!!

Εύγε! :thumbup:
 
Ρε φιλε ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ!

Θα το τιμησω δεοντως
 
Ναι διαφημισέ το και λίγο, μπάς και μαζέψουμε κανα credit για να αγοράσω και το Daytona Hemi!
 
Άλλη αγαπημένη σειρά που παρακολουθούσα ανελλιπώς. Φυσικά, μόλις έμαθα ότι κυκλοφόρησε σε DVD την παρήγγειλα αμέσως από Αγγλία και μου τη στείλανε. Πέρσι κυκλοφόρησε σε region 2 και η έβδομη και τελευταία σεζόν, οπότε πλέον δε μου λείπει ούτε ένα επεισόδιο. Το τι γέλιο ρίχνω με τις γκάφες του Ρόσκο και των δύο "deputy" Ίνος και Κλίτους, δε λέγεται. Ωστόσο, τη μεγαλύτερη πλάκα έχει ο Τζέφερσον Ντέιβις Χογκ, πιο γνωστός ως "Μπος". Ειδικά οι σκηνές που προσπαθεί να φάει ένα πύργο σάντουιτς ή δέκα λουκάνικα μαζεμένα, είναι όλα τα λεφτά...
 
Τη μουσική της σειράς επιμελήθηκε ο Waylon Jennings, ο οποίος θεωρείται ένας από τους διασημότερους κιθαρίστες της country.

[edit] Dead pic [edit]

Στα πρώτα επεισόδια της σειράς βλέπαμε τον Waylon να παίζει ακουστική κιθάρα ενώ λίγα χρόνια αργότερα (πριν το τέλος της) οι αρχικοί τίτλοι τον έδειχναν να γρατζουνάει μια παλιά Fender Telecaster του 1950.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ένα πανέμορφο βίντεο για τα Χριστούγεννα, με αποσπάσματα από τους Ντιουκς:

 
Οι δυο πρωταγωνιστες του αγαπημενου προγραμματος τραγουδουν το τραγουδι των τιτλων εδω απο το Nashville Now Final Show 1993 !

 
phil_vr είπε:
DINO, να φωναξω εγω "ΥΕΕ-HAW" η εσυ?! :)
Το πρωτο και τελευταιο μπλουζακι που φορεσα απο τους Dukes, ηταν μεσα του 80, εγω πιτσιρικας και με τους Dukes να δεσποζουν στην Ελληνικη Τηλεοραση. Επρεπε να περασουν δυομιση δεκαετιες για να ξαναφορεσω οτι λατρεψα μικρος. Χωρια τα λοιπα εξτρα που ισως να γινουν μινι εκθεμα πισω απο βιτρινα. Αλλα οσον αφορα τα μπλουζακια.. μαλλον με βλεπω για πολυ λιωσιμο!!

picture.php


Hδη ακουω την εισαγωγη του Waylon Jennings.. :)

picture.php


Πενες, πινακιδες, αυτοκολητο, dog tags, κονκαρδες, μαγνητακια και κουπες.. τι αλλο να ζητησεις?..

picture.php


Αντε καλα, ζητα και ενα General Lee replica, και τελειωσες και με μια confederation flag! Και δεν ανεφερα καν τα μπλουζακια που ειναι το ενα καλυτερο απο το αλλο..
Φιλλιπε...Respect!!!!!!!!! :bow: :bow: :bow: :bow: :bow: :bow:

Οι κουπες κατι μου θυμιζουν....:biglaugh::biglaugh:
 
Προχθές έβλεπα το CSI Las Vegas στο ΣΚΑΙ και έπαιζε το ρόλο του "κακού" ο Μπό!! Αν και έχει ψιλοασπρίσει, το βλέμμα και η κόμη(!) ήταν τα ίδια κι απαράλλαχτα.
 
Χθες έβλεπα μια ταινία και είπα τι ωραίος, τι γοητευτικός άντρας! Δεν τον γνώρισα αμέσως αλλά μόλις είδα ποιος είναι είπα πως ήταν φυσικό κι επόμενο ένας τέτοιος κούκλος να μη χάσει την ομορφιά του... (φωτογραφίες εννοείται από το google)

attachment.php


attachment.php
 
Κατι που βρηκα σχετικα με την Daisy :)

Η Catherine Bach τοτε...

attachment.php


Και τωρα...

attachment.php
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Εδω κυριολεκτικα επρεπε η after φωτο να μπει σε spoiler!,lol.
 
Πίσω
Μπλουζα