Οι Τρεις Χάριτες (1990 MEGA)

johnalepou

Human RetroDatabase
Joined
28 Αύγ 2006
Μηνύματα
3.362
Αντιδράσεις
529
Οι τρεις Χάριτες (1990-92), MEGA


Πρεμιέρα: Πέμπτη 8/2/1990



RetroDB:
http://www.retrodb.gr/wiki/index.php/Οι_τρεις_χάριτες

Οι Τρεις Χάριτες επιστρέφουν, οχι σε επαναληψη, αλλα σε μια καινουρια σειρα - ριμέικ. Ειναι πλεον σχεδον σιγουρο οτι θα γινει, φυσικα παλι απο το MEGA.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μμμμ...........

πολύ φοβάμαι ότι δεν θα ξετρελαθούμε.........

Μακάρι να κάνω λάθος αλλά συνήθως έτσι γίνεται με τα ριμεηκ.......

Αναρωτιέμαι ποιες ηθοποιοί θα το τολμήσουν....
 
Αφου οι διαφορες εταιριες θελουν να βγαλουν χρηματα, γιατι δεν βγαζουν ενα προσεγμενο box set σε λογικη τιμη, αντι να προσπαθουν καθε φορα να ρουφηξουν αιμα με τον βλακωδη τροπο του remake;

Ειμαι προκατελημενος για το ποσο επιτυχημενο μπορει να ειναι τετοιο εγχειρημα (ειδικα για την συγκεκριμενη σειρα) - μακαρι να βγω λαθος αλλα χλωμο το βλεπω..
 
Εγώ δεν έχω καταλάβει γιατί τέτοιες καταπληκτικές σειρές όπως οι Τρεις Χάριτες ή οι Απαράδεκτοι έχουν παιχτεί ελάχιστα σε επανάληψη...:mad:
 
εχω ολα τα επεισοδια απαραδεκτοι και πολλα απο 3 χαριτες..δεν νομιζω να μαρεσει σε ριμέικ..
 
TallMan είπε:
Εγώ δεν έχω καταλάβει γιατί τέτοιες καταπληκτικές σειρές όπως οι Τρεις Χάριτες ή οι Απαράδεκτοι έχουν παιχτεί ελάχιστα σε επανάληψη...:mad:
Αν θυμάμαι καλά δεν έχουν παιχτεί ελάχιστα. Νομίζω τις 2 πρώτες χρονιές μετά το τέλος των σειρών το Mega το είχε ξεσκίσει το θέμα και τις έβαζε συνέχεια (μεσημέρια, γιορτές, καλοκαίρια). Απλά κάποια στιγμή η τηλεθέαση έπεσε (όπως έγινε αργότερα με τους δύο ξένους και άλλες επιτυχημένες σειρές οι οποίες παίζονταν ασταμάτητα σε επανάληψη) και το κανάλι σταμάτησε να τις βάζει για 6-7 χρόνια, μέχρι πρόσφατα, όταν ευτυχώς για όλους μας τις ξαναέβαλε και έτσι μπορέσαμε να τις έχουμε στο αρχείο μας. Άλλωστε αν δεν σου λείψει κάτι δεν το εκτιμάς.
 
Δαγκωτό η σειρά θα είναι χάλια! Μια άλλη κλασσική περίπτωση αρπαχτής..
 
Ήδη αντέγραψαν πολλές απ'τις ιστορίες του original στο safe sex, όχι πάλι!!
 
Ξέρουμε κάτι για το cast?
 
καλα κανω κ εχω κοψει την τι-βι μου φαινεται!

μηπως ομως λετε για αυτο που θα ειναι σαν το αμερικανικο "χρυσα κοριτσια"?

τρομερη σειρα, πολυ γελιο, σοφια=θεα!:biglaugh:
 
TallMan είπε:
Εγώ δεν έχω καταλάβει γιατί τέτοιες καταπληκτικές σειρές όπως οι Τρεις Χάριτες ή οι Απαράδεκτοι έχουν παιχτεί ελάχιστα σε επανάληψη...:mad:
E? Οι απαραδεκτοι ειναι απο τις πιο επαναλαμβανομενες σειρες στην ιστορια (οπως λεει η Βικιπαιδεια παντα)
 
keeper7k είπε:
... η εγκυρότατη Βικιπαίδεια
Κι όμως είναι έγκυρη, διότι αν μια πληροφορία δεν έχει έγκυρα references, τότε είναι σημειωμένη για να σβήσει αν δεν αντικατασταθεί το περιεχόμενο με κάτι έγκυρο, φίλτατε

Ήρα είπε:
Ξέρουμε κάτι για το cast?
Ακούστηκε κάτι για Μαρία Καβογιάννη, Καίτη Κωνσταντίνου, Μαρία Λεκάκη, αλλά οι Ρέππας - Παπαθανασίου λένε ότι όλα αυτά είναι συζητήσεις και ότι δεν έχουν καταλήξει ακόμα. Και ότι επίσης θα αργήσουν!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
audiodee είπε:
Κι όμως είναι έγκυρη, διότι αν μια πληροφορία δεν έχει έγκυρα references, τότε είναι σημειωμένη για να σβήσει αν δεν αντικατασταθεί το περιεχόμενο με κάτι έγκυρο, φίλτατε
11918628001725metalcatps9.jpg
 
audiodee είπε:
Ακούστηκε κάτι για Μαρία Καβογιάννη, Καίτη Κωνσταντίνου, Μαρία Λεκάκη, αλλά οι Ρέππας - Παπαθανασίου λένε ότι όλα αυτά είναι συζητήσεις και ότι δεν έχουν καταλήξει ακόμα. Και ότι επίσης θα αργήσουν!
καθόλου κακό δεν ακούγεται!! Ιδωμεν!
 
Πράγματι,το cast είναι πολύ "δυνατό",αλλά βαρύ το φορτίο που θα αναλάβει....
 
Death2Eliza είπε:
μηπως λετε για αυτο που θα ειναι σαν το αμερικανικο "χρυσα κοριτσια"?
Οχι,αυτη η ελληνικη διασκευη ηδη αρχισε προχθες απο την ΕΤ1 με Μιρκα Παπακωνσταντινου,Ντινα Κωνστα-Ελενη Γερασιμιδου-Υβοννη Μαλτεζου και Ακη Σακελλαριου
 
θενκς!

απο ενημερωση για τα δρωμενα στην τηλεοπτικη ελλαδα εχω μαυρα μεσανυχτα..
 
Γιατί το εγκαταλείψαμε το θέμα???????Τη θεωρώ την κορυφαία ελληνική σειρά ever!!!!!!!!!Οι διάλογοι είχαν μια πρωτοτυπία για την εποχή τους!Τα περισσότερα επεισόδια τα έχω βρει,έχω γύρω στα 75 και μου λείπουν άλλα 15.Ήταν η πρώτη φορά που είδα όλα αυτά τα επεισόδια και μου φάνηκαν πολύ πρωτοποριακά για την εποχή τους!Κρίμα να μην παίζεται σε επανάληψη,έχει να παίξει από το 97 νομίζω (μόνο στα 15 χρόνια MEGA έδειξε γύρω στα 10 επεισόδια)
 
thebest20 είπε:
Γιατί το εγκαταλείψαμε το θέμα???????Τη θεωρώ την κορυφαία ελληνική σειρά ever!!!!!!!!!Οι διάλογοι είχαν μια πρωτοτυπία για την εποχή τους!Τα περισσότερα επεισόδια τα έχω βρει,έχω γύρω στα 75 και μου λείπουν άλλα 15.Ήταν η πρώτη φορά που είδα όλα αυτά τα επεισόδια και μου φάνηκαν πολύ πρωτοποριακά για την εποχή τους!Κρίμα να μην παίζεται σε επανάληψη,έχει να παίξει από το 97 νομίζω (μόνο στα 15 χρόνια MEGA έδειξε γύρω στα 10 επεισόδια)
Οντως οι Τρεις Χαριτες ειναι απο τις καλυτερες σειρες τις ιδιωτικης TV.

Εγινε, επαξια, all time classic.

Δυστυχως οι Χαριτες, οπως και ολες οι παλιες καλες σειρες του mega, εχουν εξαφανιστει πια απο το προγραμμα του (και να πεις οτι υπαρχει πια και τιποτα αξιολογο στο mega...).

Γιατι δεν τους τηλεφωνεις να ρωτησεις?
 
Πίσω
Μπλουζα