Οι διακοπές των ρετρομανιακών.

johnny19818

Retromaniax Thread Excavator!
Joined
18 Απρ 2010
Μηνύματα
7.711
Αντιδράσεις
1.941
Μέσα στη παραζάλη της κάψας του καλοκαιριού είπα να ανοίξω κι εγώ ένα εύθυμο πλην όμως άκρως καλοκαιρινό θέμα. Που λοιπόν θα μπορούσαν να πάνε διακοπές τα μέλη του φόρουμ και τι σκέψεις να έκαναν;

Προκαταβολικά ζητάω συγγνώμη για όσους δεν συμπεριέλαβα αλλά το αφήνω και σε σας να συμπληρώσετε.

Wally Χμμ δεν έχω αποφασίσει ακόμη αλλά σίγουρα θα πάρω μαζί μου κάποιο από τους ρετρό υπολογιστές μου. Για να δούμε, Zx Spectrum ή Oric?

Metalcandyman Επιτέλους καλοκαίρι, ρετσίνα, παραλία, γκομενάκια, καμιά πλακίτσα σε κανένα νεκροταφείο και φυσικά παρέα με το NINTENDO μου και σ'όποιον αρέσει.

Tonytony Φέτος λέω να επισκεφθώ το μουσείο κινηματογράφου. Τι καλύτερο από ένα χώρο με aircondition και όλες τις πληροφορίες για τους αγαπημένους μας ηθοποιούς...

Kambia Αν συνεχίσετε να κάνετε αδιάκριτες ερωτήσεις να φάτε ban.


Aardvark
Δεν το κουνάω ρούπι. Θα παίζω Playstation μέχρι πρωϊας.

Perlastar Άσε τους άλλους να ψήνονται στη ζέστη. Εγώ θα χαλαρώσω εδώ στα βουνά της Τρανσυλβανίας, που θα βρεις τέτοια δροσιά; Είμαι σίγουρη ότι όλο και κάποιο ξωτικό ή βρυκόλακας θα πεταχτεί από καμιά γωνιά...Χμμ περιμένω και τον Rio. Μα που είναι, γιατί αργεί τόσο;

Rio Ααχχ Ρουμανία, Τρανσυλβανία, εδώ μπορώ να ζήσω για πάντα. Ωχ να μην ξεχάσω τη συνάντησή μου με την Perlastar.

stayros Φέτος πάμε Γερμανία. Για κάτσε να δω σε ποια περιοχή είναι το εργοστάσιο των Playmobil..

D@redevil Πάμε όπου θέλετε αρκεί να υπάρχουν ωραία τοπικά γλυκά. Καλού κακού βέβαια ένα τσουρεκάκι θα το έχω πάντα στην τσάντα μου, για ώρα ανάγκης βρε αδερφέ.


Αjax87
Για ποιες διακοπές μιλάτε, αν θυμάστε υπηρετώ τη μαμά πατρίδα.

Betty boop Oι διακοπές μου θα είναι φέτος στην Κρήτη, σαν τα παιδικά μου χρόνια. Ελπίζω να πέσω πάνω σε ωραία ευρήματα.

elephadas Έρχομαι στο μαμά πατρίδα από το Αμέρικα κάθε χρόνο, γιατί να αλλάξει κάτι φέτος;

angel_grig Δεν προλαβαίνω να κάνω καθόλου διακοπές φέτος. Μυρίστηκαν τη δουλειά ότι επισκευάζω παλιές κονσόλες και υπολογιστές και έχω ένα σωρό από ηλεκτρονικά σκουπ εεε ηλεκτρονικές συσκευές στο γραφείο μου. Θα ανάψει το κολλητήρι.

Όσο για τον johnny19818 σε καμιά Αίγυπτο ή κανένα χωριό της Ινδίας για νέες ανασκαφές... ;)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μπαμπι σεν τροπε η καπρι μαλλον γαλλικη ριβιερα και μετα καννες παρεα με αγκαθα και ομορφα καπελακια σανσετ γαλαξιδι στο αρχοντικο των δελληδων. Ρετροφαν αρχοντικη συρος κατερινακ αλπεις διαβαζοντας χαιντι δομνικι φλωρεντια βλεποντας μουσεια
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Γεια σου johhny!!! :bow: Δεν επεσες και πολυ εξω (σε εμενα τουλαχιστον!! :p )
 
Η περλα θα προτιμουσε μαλιμπου μπιτζ εκει που ειχε διαμερισμα η κελι με την ντονα να μας πει λοιπον η ιδια που προτιμαθα διοργανωνε και βραδιες χαλουιν η ρετροφαν θα εψαχνε για το ξενοδοχειο της γλαυκης στην συρο και εγω μαλλον θα περιδιαβαινα το περμπελι της ωστεν και τις λιμνες που πηγαινε η λιζυ

Η σπιρτουλι βαζω στοιχημα πως θα θελε σκωτια εκει στο χωριο που εζησε η σαντυμπελ εσυ βρε γιαννη μου κανεις για κνωσο με αυτη σε εχω συνδεσει τον θορ τον βλεπω στην αγρια δυση σε αγωνες ροντεο την δε μπαμπι απο ελλαδα την συνδεω με το ναυπλιομαρης και κει γυριστηκε κ η νταμα σπαθι την δε ρετροφαν την συνδεω και με τον αστερα βουλιαγμενης συνειρμικα παντα την καπρις με την νεα υορκητον ρακις με τα φιτζι
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Αριάδνη το σύμβολο οΏ½οΏ½ που βάζεις τι ακριβώς σημαίνει; Μιλάω για τα ερωτηματικά σε μαύρα κουτιά.
 
johnny19818 είπε:
Αριάδνη το σύμβολο οΏ½οΏ½ που βάζεις τι ακριβώς σημαίνει; Μιλάω για τα ερωτηματικά σε μαύρα κουτιά.
Φατσουλες απο κινητο το μαθαινω και εξασκουμε τι φαινεται;
 
ερωτηματικα σε ρομβους φαινονται
 
Να πω την αλήθεια πάντα ήθελα να επισκεφτώ το Κάστρο του Βλαντ Τέπες ( Ντρακούλ) στην Ρουμανία.... :D
 
Να πω την αλήθεια πάντα ήθελα να επισκεφτώ το Κάστρο του Βλαντ Τέπες ( Ντρακούλ) στην Ρουμανία.... :D

Τhor- Στo Cold Creek του Τέξας, με καυτό ήλιο και μια τεκίλα. Και δίπλα το κόλτ για κάθε ενδεχόμενο... :)

Θάνος - Σε κάποιο 80ς στυλ κάμπινγκ αλα ρόδα τσάντα και κοπάνα...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Χμμμ... ο elephadas σκέφτεται ακριβώς έτσι, οπότε δεν υπήρχε υπερβολή στην "πρόβλεψη"
 
Δυστυχώς θα πάρω άδεια την Δευτέρα και για δύο μονάχα βδομαδούλες! Έλεγα να κατέβαινα στην Ελλάδα αλλά τι να μου κάνουν δύο βδομάδες; Δυστυχώς και πάλι θα την αράξω σπίτι θα ξεκουραστώ λιγουλάκι θα ασχοληθώ με διάφορα και θα γυρίσω ανέμελος την εδώ πόλη παρέα με την Canon μου για καμιά φωτογραφία! Αυτά τα λίγα και θα δούμε! Στις 07 Σεπτεμβρίου ξανά δουλειά αλλά καλύτερα να μην το σκέφτομαι από τώρα και χαλιέμαι!!!!
 
Τσκ, τσκ! Άλλαξε τα γλυκά με παγωτά και είσαι μέσα! :D
 
Τζωνη παροτι δεν με περιελαβες (μαλλον αποτελω σκιωδη φιγουρα και δεν ειναι ευκολο καποιος να με ταιριαξει σε καποια λιστα :p ) Αλλα αν εισαι για Αιγυπτο, Κνωσσο ή καμια... Ατλαντίδα, μπορεις να με εχεις υποψη :D

Αριαδνη δεν τρεχει κατι. Απλα πιθανοτατα το φορουμ δεν ειναι ρυθμισμενο να δεχεται τον κωδικο με τις φατσουλες απο κινητο, γι' αυτο και φαινονται ρομβοι με ερωτηματικα στους υπολοιπους. Δεν εκανες εσυ καποιο λαθος.

Ο συνειρμος με τα Φιτζι απο που προέκυψε :D
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Κι εγώ πάντα ήθελα να επισκεφτώ το κάστρο του Βλαντ, οπότε έπεσες μέσα Johnny.

Αριάδνη, κι εκεί που λες θα μου άρεσε, αλλά το βάζω λίγο πιο κάτω, ο Δράκουλας κερδίζει :) Επίσης μου ταιριάζει πολύ κι αυτό του Ελέφαντα, το οποίο θα με κέρδιζε ειδικά για Καλοκαίρι, γιατί οι μετανάστες πάνω κάτω με τον ίδιο τρόπο σκέφτονται σ'αυτά τα θέματα :p
 
Διακοπες για φετος (οπως ειπες) δεν προβλεπονται :p

Ωραιος Johnny!! :thumbup: :thumbup:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Περλα ακουω καλα απορριπτεις μαλιμπου και σερφ ωιμε δεν εχω λογια. Ε ρακις φιτζι ρετρο περιοχη λογω γαλαζιας λιμνης δεν θες για λιγο να γινεις ροβινσωνας;σε στελνω σε παραδεισο καμπια και μαριαννα τις στελνω χονολουλου οπως ο μαναβης της φρουτοπιας . Την μουνλαιν ιρλανδια χωρα ξωτικων και νεραιδων . Τον αρεταρα δελφους αμφισσα διοτι εκει γυριστηκε το χαμογελο της πυθιας με λακη κομνηνο και αννα λομπεργκ
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Betty boop Oι διακοπές μου θα είναι φέτος στην Κρήτη, σαν τα παιδικά μου χρόνια. Ελπίζω να πέσω πάνω σε ωραία ευρήματα.

...και ναι πήγα Κρήτη (Ηράκλειο) όπως παλιά...!!!

...πάμε σαν άλλοτε...όπως λεει και το άσμα...

Ωραίο θέμα!!!
 
Orpheas είπε:
Δυστυχώς θα πάρω άδεια την Δευτέρα και για δύο μονάχα βδομαδούλες! Έλεγα να κατέβαινα στην Ελλάδα αλλά τι να μου κάνουν δύο βδομάδες; Δυστυχώς και πάλι θα την αράξω σπίτι θα ξεκουραστώ λιγουλάκι θα ασχοληθώ με διάφορα και θα γυρίσω ανέμελος την εδώ πόλη παρέα με την Canon μου για καμιά φωτογραφία! Αυτά τα λίγα και θα δούμε! Στις 07 Σεπτεμβρίου ξανά δουλειά αλλά καλύτερα να μην το σκέφτομαι από τώρα και χαλιέμαι!!!!
Ορφεα σε ποια ρετροπεριοχη του κοσμου σε φανταζεσαι;
 
αριαδνη είπε:
Ορφεα σε ποια ρετροπεριοχη του κοσμου σε φανταζεσαι;
Με φαντάζομαι γενικότερα στην Ελλάδα από Αθήνα μέχρι Ρόδο...και βάλε!!! Είπαμε όμως δυστυχώς για φέτος θα την αράξω στην Στοκχόλμη και δεν παίζεται εδώ πάνω!!!
 
Πίσω
Μπλουζα