Οι πέντε πιο όμορφες ξένες σταρ

κανας ψηφος για την γουντ παιδια; ουδεις δεν την θεωρει ωραια γυναικα, μερες που ειναι κιολας και θυμηθηκα και το θαυμα στο μανχαταν
Εγω τη θεωρω πανεμορφη. Οχι τοσο στις πρωτες της ταινιες. Αυτη η γυναικα γινοταν ολο και ομορφοτερη οσο περνουσε ο χρονος. Θα ελεγα πως απο το 1963 και μετα αρχισε να εξελισσεται σε καλλονη. Την εχεις δει στην ταινια Love with the proper stranger, με τον Στηβ μακ Κουην; Απο εκει αρχισε να ομορφαινει. Πολυ καλη και η ταινια, επισης.
 
μπαμπι κατι μου θυμιζει η ταινια , εχω δει αρκετες με την ναταλι και για μενα ηταν πανεμορφη με τραγικη ιστορια ομως πολυ πιεσμενη απο την μητερα της απο παιδι να πετυχει στην σοουμπιζ , το ξερες πως ηταν ρωσιδα αν και δεν μοιαζει διολου δεν εχει ρωσικα χαρακτηριστικα , ειναι πιο μεσογιακη
 
μπαμπι κατι μου θυμιζει η ταινια , εχω δει αρκετες με την ναταλι και για μενα ηταν πανεμορφη με τραγικη ιστορια ομως πολυ πιεσμενη απο την μητερα της απο παιδι να πετυχει στην σοουμπιζ , το ξερες πως ηταν ρωσιδα αν και δεν μοιαζει διολου δεν εχει ρωσικα χαρακτηριστικα , ειναι πιο μεσογιακη
Ναι, ξερω για τη καταγωγη της. Μια πολυ ωραια γυναικα που εζησε λαμπερη ζωη με ασχημο φιναλε. Υπαρχει και μια ενδιαφερουσα τηλεταινια με τη βιογραφια της Ναταλι. Λεγεται The mystery of Natalie Wood. (2004)
 
λαμπερη ζωη χμμμ, ναι σιγουρα πολυ πιεστικη γιατι απο οτι καταλαβα αν και μικρο παιδι τροφοδοτουσε οικονομικα την οικογενεια που ηταν μεταναστες .Λεγεται πως σαν μικρο παιδι επρεπε να γυρισει μια σκηνη δυσκολη σε ενα ερειπωμενο σπιτι, ΝΥΚΤΑ και επεσε στην γεφυρα σε ενα μικρο ρυακι, η μητερα της την αναγκασε παρα τα παρακαλητα της/ απο τοτε ειχε την φοβια με το νερο
 
λαμπερη ζωη χμμμ, ναι σιγουρα πολυ πιεστικη γιατι απο οτι καταλαβα αν και μικρο παιδι τροφοδοτουσε οικονομικα την οικογενεια που ηταν μεταναστες .Λεγεται πως σαν μικρο παιδι επρεπε να γυρισει μια σκηνη δυσκολη σε ενα ερειπωμενο σπιτι, ΝΥΚΤΑ και επεσε στην γεφυρα σε ενα μικρο ρυακι, η μητερα της την αναγκασε παρα τα παρακαλητα της/ απο τοτε ειχε την φοβια με το νερο
Eτσι ακριβως. Το ειδα και στην τηλεταινια με τη ζωη της αυτο.
 
γι αυτο και η ναταλι περασε ασχημη εφηβεια μιας και παιδικη ζωη φυσιολογικη δεν ειχε ποτε
 
βλεποντας την βιογραφια της γουντ στην ταινια ντοκυμαντερ του 2004, δυστυχως ειδα ενα παιδι καταπιεσμενο απο το σπιτι δηλ. απο την μανα της την ιδια το περιστατικο με την πεταλουδα για να κλαψει η μικρη στο γυρισμα τελειως ακομψο και σκληρο για νηπιο: η μικρη εσπασε και τον καρπο της σε γυρισμα και δεν αφησε η μητερα της να την πανε σε γιατρο αληθινο γεγονος διοτι επρεπε να φερθει επαγγελματικα στα 10! και να της λεει καθε τοσο πως αν δεν αποδοσεις δεν θα χουμε σπιτι, φαγητο, λεφτα, μικρο παιδι και δουλευε παραλληλα σε δυο ταινιες, κανονικο μεροκαματο συν τους καυγαδες στο σπιτι συν τα υπνωτικα που της εδινε απο μωρο να την παρει ο υπνος, αυτο δνε ηταν φυσιολογικη παιδικη ηλικια διολου! η ναταλι ειχε κανει και αποπειρα καποια στιγμη
 
Και η Λορίν Μπακόλ ήταν πολύ κλασσατη γυναίκα και πολύ δυνατή ως προσωπικότητα 
 
Η Μπακόλ εξαιρετική ως προσωπικότητα το Χόλυγουντ μετά τα 27 της την πέταξε αλλά στιγμή δεν σκέφτηκε να αυτοκτονήσει η να μιζεριασει! Τουναντιον έπαιζε σε ερασιτεχνικό θεατρο και το αγαπησε
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
κιμ νοβακ και μπε μπε ποια η πιο ωραια ; και οι δυο αποσυρθηκανε νωρις απο το προσκηνιο το κοινο τους στοιχειο!

60760329_683285658792020_5205551155035242496_n.jpg
 
παιδια βρισκω στο ινστα σελιδες ολοκληρες αφιερωμενες στην ομορφια των παλιων ρετρο σταρ λην της κλαουντιας και αναρωτιεμαι γιατι

μηπως δεν ηταν ντιβα σαν την λωρεν και σαν την τειλορ δεν ειχε το απροσιτο της μπαρντο ηταν πιο προσιτη  η γυναικα ηταν θεα και με πολυ ενδιαφερουσα ζωη  και ομως εχει το μικροτερο φαν κλαμπ

61463680_688716234915629_8631001226743382016_n.jpg
 
Αλλη μια ωραιοτατη κυρια ηταν η Συλβα Κοσκινά . Νομιζα οτι το επωνυμο της τονιζοταν στην παραληγουσα και μολις προσφατα επιασε το αυτι μου το σωστα τονισμενο επωνυμο. Ανετρεξα στο βιογραφικο της και ειδα οτι καταγοταν απο Ελληνα πατερα. Πεθανε στα 60 της.

Αριστοκρατικη φυσιογνωμια. Ανηκει δικαιωματικα νομιζω, στην "Ιταλικη σχολη" απαραμιλλου στυλ και ομορφιας των 60s/70s.

Ενα βιντεο κολαζ (με αθλια μουσικη)


Μπορειτε να αναζητησετε αλλο ενα βιντεο κολλαζ, Ρωσσικο, που εχει και σοβαρη μουσικη αλλα περιεχει και τις φωτογραφιες της Κοσκινα για το Playboy οποτε δεν ηταν για εδω.

Προσφατα παρακολουθησα το Lisa and the Devil και το Deadlier than the Male οπου και στα δυο συμπρωταγωνιστουσε με την Ελκε Σομμερ.
 
Αλλη μια ωραιοτατη κυρια ηταν η Συλβα Κοσκινά . Νομιζα οτι το επωνυμο της τονιζοταν στην παραληγουσα και μολις προσφατα επιασε το αυτι μου το σωστα τονισμενο επωνυμο. Ανετρεξα στο βιογραφικο της και ειδα οτι καταγοταν απο Ελληνα πατερα. Πεθανε στα 60 της.
Κοιτα συμπτωση. Μολις προχθες την ειδα στην ταινια του 1958, Giovani mariti (Young husbands) οπου κραταγε το ρολο της ωραιας εκατομμυριουχου. Εντυπωσιαστηκα κι εγω απο την ομορφια της οπως εντυπωσιαστηκα εξισου και απο την ομορφια της Isabelle Corey στην ιδια ταινια. H Isabelle ηταν η φτωχη, αλλα πανεμορφη ανταγωνιστρια της Sylva μια που τις ενδιεφερε ο ιδιος αντρας. Ποια τον κερδισε τελικα; Δειτε την υπεροχη ασπρομαυρη ταινια να το μαθετε.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μια άλλη ηθοποιός που μου άρεσε είναι η Έλα Ρέινα ella raines πανέμορφη σαν πορσελάνη έχει παίξει στον ύποπτο του 44!
 
Για την Λουσιλ Μπολ τι έχετε να πείτε, κοκκινιμαλα με πράσινα μάτια , ωραίο αδύνατο και γυμνασμενο κορμί, δεν ήτανε και άσχημη , ωραία γυναίκα ίσως εξαιτίας του κωμικού της ταλέντου ή ομορφιά της έγινε θέμα δευτερεύων
 

Συνημμένα

  • IMG_20200114_134051.png
    IMG_20200114_134051.png
    1 MB · Προβολές: 1
Στο τουιτερ που τρέχει μία ψηφοφορία για το ποια είναι ή πιο όμορφη Ιταλίδα ηθοποιός ανάμεσα σε Λορεν, Μπελουτσι, Καρτιναλε και Ορνελα Μουτι, ή Μπελουτσι βγαίνει πρώτη με πάνω από το 50 τοις εκατό, ή Λορεν δεύτερη, ή Ορνελα τρίτη και τέταρτη... τέταρτη ή Καρτιναλε με μόλις 11 τοις εκατό!
 
Στο τουιτερ που τρέχει μία ψηφοφορία για το ποια είναι ή πιο όμορφη Ιταλίδα ηθοποιός ανάμεσα σε Λορεν, Μπελουτσι, Καρτιναλε και Ορνελα Μουτι, ή Μπελουτσι βγαίνει πρώτη με πάνω από το 50 τοις εκατό, ή Λορεν δεύτερη, ή Ορνελα τρίτη και τέταρτη... τέταρτη ή Καρτιναλε με μόλις 11 τοις εκατό!
Δεν εχουν στην ψηφοφορια τη Τζινα; :oops:
Κατσε να ψηφισω με τη Τζινα μεσα...

1. Κλαουντια Καρντιναλε
2. Ορνελλα Μουτι
3. Τζινα Λολομπριτζιντα
4. Μονικα Μπελουτσι
5. Σοφια Λωρεν
 
Πίσω
Μπλουζα