Οι πιο cult ελληνικες (βιντεο)ταινιες

supersonic είπε:
Ευρέθη!
0512072054vo8.jpg


Ψήνεστε να την κάνω divx??Γρήγορα πείτε γιατί από μέρα σε μέρα θα τις αποσύρει το video club!

Δυστυχώς δεν τις πουλάει....
ΤΟ ΡΩΤΑΣ ;;;;; :eek:

 


Γρήγορα !!!!


 


Τα ψάχνω απεγνωσμένα !


 


Σώσε μας !!!!!


( ήδη σε έχουμε θεοποιήσει, μετά το "ΤΟΠ-20 ΠΡΟΣΟΧΗ ΔΑΓΚΩΝΟΥΝ" )
 
guys λυπάμαι αλλά...σήμερα το πρωί μάζεψε τις ελληνικές κασσέτες που είχαν απομείνει και πάπαλα Τσάκωνας.

Έπρεπε να την πάρω χτές το βράδυ αλλά εγώ προσωπικά δεν την ήθελα και είπα αν υπήρχε ενδιαφέρον από κάποιον να την έκανα copy.

:(
 
Εμ,λιγη προσοχη βρε supersonic,υπαρχουν πνευματικα δικαιωματα και γι'αυτην την ταινια...
 
Ναι και?Έδωσα κάποιο link?Απαγορεύεται να λέμε και copy τώρα????
 
Γιατι οργιζεσαι καταρχην,δε το καταλαβαινω...

Απο κει και περα,οι κανονισμοι αναφερουν σαφεστατα:

1) ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ με τον πιο κατηγορηματικό τρόπο η δημόσια πρόταση για ανταλλαγή ή αντιγραφή οπτικοακουστικού υλικού που ενδέχεται να είναι copyrighted ή να εμπίπτει γενικότερα σε νομοθεσία περί πνευματικών δικαιωμάτων

Τωρα κατανοησες την παρεμβαση μου...;
 
Μήπως θες να γράψω σε πόσα topic εδώ μέσα αναφέρεται ανταλλαγή;;;;

Ένα παράδειγμα......'Δεν μου λέτε.. δηλαδή να υποθέσω ότι τα επεισόδια "παίζουν" και σε dvd γύρω τριγύρω; (σκέφτομαι την γυναίκα μου που θα γούσταρε εάν της εμφάνιζα σαν μάγος ξάφνου κανα δισκάκι..)'

Δηλαδή εδώ δεν υπάρχει δημόσια πρόταση για ανταλλαγή;

Και τέλος πάντων να βοηθήσω ήθελα κάποιον που πιθανόν να την ήθελε και την έψαχνε χρόνια.Αν την ήθελα για μένα θα την είχα πάρει θα την είχα κάνει divx και θα έλεγα 'Ξέρετε τι να κάνετε για να την αποκτήσετε.......'

Αυτά τα ολίγα.

ΥΓ#1:την οργή μου που την είδες;Από τα 3 ? ;

ΥΓ#2:Σορρυ για το off-topic.
 
Φιλτατε Supersonic με το ωραιο Blog :D ,

οι εποχες ειναι λιγο δυσκολες για τα copyrighted υλικα.

Νομιζεις υπαρχει κανεις που δεν θελει να ανταλασει ελευθερα πραγματα που γουσταρει?? (ασχετα του αν τελικα ειναι ηθικο ή οχι)

Ειναι παρανομο και διωκεται λυσαλεα και εχουμε το βαρετο καθηκον (χωσιμο) να τσεκαρουμε για τετοια κρουσματα στο φορουμακι.

Μερικες φορες ειμαστε υπερβολικοι αλλα δεν εχουμε κατι προσωπικο με κανεναν.Απλα θελουμε το GRM alive n Kicking και το ΑΕΟΝ στο σπιτι του και οχι στη ψυρου...
 
supersonic είπε:
Μήπως θες να γράψω σε πόσα topic εδώ μέσα αναφέρεται ανταλλαγή;;;;Ένα παράδειγμα......'Δεν μου λέτε.. δηλαδή να υποθέσω ότι τα επεισόδια "παίζουν" και σε dvd γύρω τριγύρω; (σκέφτομαι την γυναίκα μου που θα γούσταρε εάν της εμφάνιζα σαν μάγος ξάφνου κανα δισκάκι..)'

Δηλαδή εδώ δεν υπάρχει δημόσια πρόταση για ανταλλαγή;

Και τέλος πάντων να βοηθήσω ήθελα κάποιον που πιθανόν να την ήθελε και την έψαχνε χρόνια.Αν την ήθελα για μένα θα την είχα πάρει θα την είχα κάνει divx και θα έλεγα 'Ξέρετε τι να κάνετε για να την αποκτήσετε.......'

Αυτά τα ολίγα.

ΥΓ#1:την οργή μου που την είδες;Από τα 3 ? ;

ΥΓ#2:Σορρυ για το off-topic.
Σου εχω στειλει p.m,οπως θα εχεις δει ηδη,για να μη κανουμε δημοσιο chatting εδω...

Αν θες,απαντας εκει...
 
Ηρεμήστε ρε.

Και για να μην φεύγουμε από το θέμα, εγώ το ξαναλέω.

Μεγαλύτερη βλακεία και χάσιμο χρόνου δεν υπάρχει από αυτή την ταινία.

Ο Τσάκωνας έχει κάνει επικά έργα, σε αυτό θα κολλήσουμε;
 
Βρήκα την ταινιάρα του μέγιστου Σωτήρη Μουστάκα "Σέξυ μπάτσος και σκληρός" στα γνωστά μαγαζάκια.

Και τι είδα;

bscap000hu5.jpg
bscap001se3.jpg


Τι είναι αυτό ρε παιδιά, είχε καμία αντιπροσωπεία η Commodore; (με ταμπέλα 10 μέτρα).

Η ταινία είναι γυρισμένη στην Αθήνα και από κάποιες οδούς που έχω δεί, στου Παπάγου.

Όπως πάντα η ερμηνεία του Μουστάκα είναι φοβερή, δείτε την ταινία οπωσδήποτε.
 
Xmmm, an 8ymamai kala, h antiproswpeia ths commodore htan h memox, sth tositsa...ton ari8mo de 8ymamai ;-)

Loipon paides, diavazw edw kai mia wra ta threads tou forum kai mono pou de me exoun piasei ta klammata apo th sygkinhsh ( kai as hmoun mikro paidaki sta 80's, 1978 gennh8eis...) Aaaaaaaaaaax baaaaaaaaaaaax
 
1ο μέρος αφιερώματος από το περιοδικό ΤΕΤΑΡΤΟ στο βίντεο (Μάης 1987).
 
μπορει καποιος να μου θυμησει την ταινια με τον σουπιαδη που ειναι σε γραφειο τελαιτων πως τι λενε????????????
 
Μήπος την μπερδεύεις με αυτήν που παιζει ο Τσάκωνας? Ειναι μια βιντεοτενια με τον τσακωνα που χει ενα γραφείο τελετών, και κληρονομει μια περιουσία απο καποιον θειο του, με όρο όμως να παντρευτεί!

Η ταινία λέγετε ''Πρόβα γάμου''.
 
Την ταινία "Φοιτήτριες" του 1988 την έχετε δει?Από τις πιο cult ταινίες!Επίσης παρατήρησα πολλές φορές μέσα στη σειρά ότι έμεναν σε λεπτομέρειες πχ. να παραγγείλουν καφέ και πως είναι φτιαγμένα τα σάντουιτς...

http://www.youtube.com/watch?v=psAwPARR4FQ

http://www.youtube.com/watch?v=YscjTzWhj9w

Στη συγκεκριμένη ταινία έκανε και την εμφάνισή του ο Τρύφωνας Σαμαράς
 
VINDEO80 ειμαι σηγουρος οτι ειναι ο σουπιαδης. θημαμε και καποια σκηνη που ειναι με την νεκροφορα και περνα μια γρια απο δυπλα που θελει απο καιρο να την κανει "πελατησα" και λεει με την ψυλη φωνη παλιογρια την γλητοσες παλη
 
Ξερει κανεις την ταινια αυτη με τον Σουπιαδη παιδια???????????????????

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
 
Πίσω
Μπλουζα