Οι σειρές που χάθηκαν...

Τωρα που διαβασα την περιληψη του πρωτου επεισοδιου απο την Εξοδο Κινδυνου θελω σαν τρελη να το παρακολουθησω κιολας, αλλα που τετοια χαρα. Ας οψονται οι υπευθυνοι...
 
Κι εγώ! Κι εγώ! Δεν τα πρόλαβα αυτά δυστυχώς! Ήμουν 10 χρονών τότε! Δεν είχα και το μυαλό να κάτσω να δω τέτοιου είδους σήριαλ!
 
Και εγώ θα ήθελα να την παρακολουθήσω, όντας λάτρης των αστυνομικών σειρών, αλλά τώρα πού να βρεθεί; Ό,τι σβήνεται δυστυχώς δεν αναστρέφεται...

Πάντως, εντύπωση μου κάνει που είναι αυτοτελή τα επεισόδια! Νόμιζα ότι ήταν σειρά συνεχείας!
 
Η σειρα λεγεται Εξοδος Κινδυνου και υπαρχει και ταινια του 1980 με αυτον τον τιτλο. Η γνωστη με την Ολγα Καρλατου. Και στα δυο εργα λοιπον ο Γιωργος Φουντας ονομαζεται Μαρκος Αγγελου. Μαλλον αρεσε πολυ στον Φωσκολο αυτο το ονοματεπωνυμο. :)
 
Υπηρχε τοτε η λαναθασμενη αντιληψη πως ο ερχομος ενος παιδιου μεσα σε εναν προβληματικο γαμο θα εξομαλυνε την κατασταση.
Τελικα το μονο που γινοταν ηταν να υπαρχει αλλος ενας ανθρωπος που βασανιζοταν. Οσο για τους γονεις, συνεχιζαν να σκοτωνονται και να αναρωτιουνται πως και το παιδι που ηρθε στον κοσμο δεν τους εφερε την πολυποθητη ευτυχια.
 
^^^
Λες και διαβαζω την υποθεση απο τον Θανατο του Τιμοθεου Κωνστα. :D
 
Και βλέποντας αυτό το επεισόδιο (πόσο ωραία btw δείχνει η Θάλεια Παπάζογλου με αυτό το μαλλί), οι Θεσσαλονικείς άρχισαν να χορεύουν στους ρυθμούς των 6,5 ρίχτερ, που σκόπισε και θάνατο και όλεθρο. Η σειρά καταγράφηκε στη συλλογικη μνήμη των Θεσσαλονικιών όπως "Το φως του Αυγερινού" στους Αθηναίους το 1981
 
Πίσω
Μπλουζα