Οι σταρ και τα παιδιά τους!

Αυτός το εκυοφόρησεν? Αυτός το έτεκεν? Άρα πώς το έκανε ΑΥΤΟΣ δώρο? Με ξένο κοιλοπόνεμα το κάνω κι εγώ.
 
Ποιος είναι ο Βαγγέλης και ποια η μητέρα του; Και γιατί η κυριούλα στη φωτό μας τρίβει την κοιλιά τη ρουφηγμένη στα μούτρα; Και γιατί ο εν λόγω Βαγγέλης έχει τόσα νεύρα; Αυτός θα γεννήσει τη μπέμπα;
Και ποιο είναι το αγοράκι και ποιος ο πατέρας του και γιατί δεν ξέρω κανέναν από όλους αυτούς και γιατί δεν βάζετε καμμιά λεζάντα της προκοπής;

Πολλές οι μαζεμένες απορίες
 
Και ποιο είναι το αγοράκι και ποιος ο πατέρας του και γιατί δεν ξέρω κανέναν από όλους αυτούς και γιατί δεν βάζετε καμμιά λεζάντα της προκοπής;
Μαμα ειναι η Παπανικα, μπαμπας ειναι ο Κατσαδραμης και κατι μου λεει πως τελικα θα αργησει...:D
 
Γιατί υποθέσανε γάμο? Έχει παράδοση ειδικά σε γάμους η Παναγίτσα? Διότι βαφτίσια και γάμοι έχουν ίδια τάξη μεγέθους.

Ο γιος μιας δούκισσας γινεται δούκας όταν πεθάνει ο μπαμπάς-δούκας και μετά. Ως τότε παίρνει τιμητικά έναν από τους δευτερεύοντες τίτλους του μπαμπά του, κανονικά μαρκήσιος του τάδε. Άρα κακώς οι προσκεκλημένοι αποκαλούσαν το δουκισσάκι "Δούκα".

Μπαμπάς βέβαια δεν αναφέρεται πουθενά στο αρθρίδιο. Υπήρχε και τον θεώρησαν ασήμαντο ή δεν ήταν μέλος της παρέας?

"Παρευρέθηκαν" είναι δόκιμος τύπος? Καθαρεύουσα ήταν "παρευρέθησαν". Δημοτική είναι "παραβρέθηκαν".
 
Πώς η κόρη, σύμφωνα με το περιοδικό, ισχυρίζεται ότι τον ξέχασε αφού του απευθύνει τον λόγο και μάλιστα τον αποκαλεί μπαμπά? Όταν εγώ ξεχνάω κάποιον, δεν θυμάμαι την ύπαρξή του και φυσικά ούτε τι σχέση έχω μ' αυτόν (αφού δεν τον θυμάμαι καν).
 
Ο τίτλος παραπέμπει σε ταινία μελό...του παλιού καλού ελληνικού κινηματογράφου...
 
Πίσω
Μπλουζα