Οι σταρ και τα παιδιά τους!

Αυτό θα πει γιατρός με ενσυναισθηση ( που λεν κι οι νεολαίοι) που ξέρει τι να πει στη λεχώνα... Αλλά και πάλι καλύτερος απ τον δικό μου που μου είπε " Τι θα γίνει Λένα θα σηκωθείς καμία φορά να περπατήσεις ή θα μας παριστάνεις τη βασίλισσα της Αγγλίας;"
ΓΛΥΚΟΜΙΛΗΤΟΙ!!! ΕΥΓΕΝΕΣΤΑΤΟΙ!!! ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΙ ΚΥΡΙΟΙ!!!
Απίστευτα σχόλια. Αναμενόμενα από άντρες, που δεν έχουν ιδέα τι σημαίνει να είσαι γυναίκα.
Αλλά θα φανταζόμουν ότι οι μαιευτήρες που έχουν βοηθήσει να γεννηθούν τόσα παιδιά, θα είχαν μεγαλύτερη ευαισθησία απέναντι στο θαύμα της ζωής. Και μάλιστα θα είχαν μεγαλύτερο θαυμασμό απέναντι στις γυναίκες... καθώς ακόμα μόνο αυτές μπορούν να γεννήσουν. Φυσικά ίσως και να ζηλεύουν :diablotin:
 
Ποια είναι η Τζάκλιν και ποια είναι η εξάχρονη σήμερα Σπένσερ-Μάργκαρετ; Και γιατί κόλλησαν ένα φιογκάκι στο κούτελο του μωρού;
 
Καθόλου ξιñόλα και μέσα στην όρεξη η δεσποινίς Λένα Σαμαρά όταν ήταν ακόμα μικρούλα.
 
Ειναι η...?

Για να φροντιζει η ιδια τον γιο της...θα ειναι ή χωρισμενη ή δεν εχει αναγκη απο νταντά...
Νομίζω ότι είναι η τραγουδίστρια η Χριστιάνα. Υπέροχα μάτια!
 
Και οχι μονο τον φροντιζει η ιδια τον γιο, αλλα με το ιδιο υφασμα ραβει μπλουζα δικια του και δικια της.
Αυτο θα πει οικονομια! :D
 
Για να φροντιζει η ιδια τον γιο της...θα ειναι ή χωρισμενη ή δεν εχει αναγκη απο νταντά...
Δεν ξέρω την τότε (ούτε την τώρα) οικογενειακή κατάσταση της Χριστιάνας (αυτή είναι σίγουρα) αλλά και να υπήρχε Χριστιάνος πάλι η ίδια θα τον φρόντιζε. Ειδικά τω καιρώ εκείνω (και υποψιάζομαι και τω καιρώ τω παρόντι, αλλά δεν ζω Ελλάδα κι έτσι δεν ξέρω για σίγουρα) ο σύζυγος το πολύ να "βοηθούσε" στις δουλειές οι οποίες όμως ήταν αυτονόητο ότι βασικά ανήκαν στη σύζυγο. "Αγάπη, το παιδί κλαίει" όπως θυμάμαι να πληροφορεί τη σύζυγό του ένας φίλος μου, παρόλο που και οι δύο ήταν στην ίδια δουλειά και δούλευαν ίδιες ώρες εκτός σπιτιού.
 
Η Χριστιάνα είχε πολύ ωραία φωνή, τα τραγούδια της εξέφραζαν το ρεύμα της εποχής, μερικά ήταν πολύ ωραία. Παντρεύτηκε τον Δημητρη Σταμάτη που ήταν βουλευτής Αιτωλοακαρνανίας και δυστυχώς πασχει νεότατη από άνοια. Υπάρχει στο ίντερνετ ανακοίνωση του γιού της (προφανώς του πιτσιρικά άνωθεν) τοσο απλή και ευθεία που σου κόβει τον βήχα να ρωτήσεις παραπάνω ή να την οικτίρεις για το κακό που τους βρήκε. Οπότε μάλλον την φροντίζει ο γιος της τώρα.
 
Βεντετα τραγουδιου και περαν των παιδιων της δεν ειχε αλλο σκοπο στη ζωη; Σαν να τα παραλεει η Καιτη.
 
Το χειλάκι το πετροκέρασο το ασορτί με το πουλοβεράκι το κόκκινο πολύ με λωλαίνει.

Έχω κι εγώ ένα τέτοιο κόκκινο πουλόβερ. Ασορτί με το μαλλί μου και το μούσι μου.

(Ατυχέστατη η επιχρωμάτωση συνήθως)
 
Το βεντετιλίκι και το τραγούδι ήταν μέσο, όχι σκοπός. Η γυναίκα ξενοδούλευε (*) για να ταΐσει τα παιδάκια της. Αντί να γίνει παραδουλεύτρα ή πλύστρα (ή κορδελλιάστρα σαν τη Βίκυ Μοσχολιού, που ποτέ μου δεν κατάλαβα τι έκανε) έγινε τραγουδίστρια.

(*) Δεν νομίζω να ήταν ιδιοκτήτρια των χώρων όπου τραγουδούσε.
 
Πολλες φορες ομως το βεντετιλικι ειναι σκοπος και χρησιμοποιουνται πολλα και διαφορα μεσα μεχρι να επιτευχθει.
 
(ή κορδελλιάστρα σαν τη Βίκυ Μοσχολιού, που ποτέ μου δεν κατάλαβα τι έκανε)
Η κορδελλιάστρα ήταν αυτή που γάζωνε τα κομμάτια του δέρματος για να φτιαχτεί ένα παπούτσι.

(Συγγνώμη για τη φτωχή σύνταξη αλλά τόσες ώρες χωμένη στις παρτιτούρες ζαλίστηκα)
 
Τελευταία επεξεργασία:
Πίσω
Μπλουζα