Οι σταρ και το αυτοκίνητο

Η Ρένα Παγκράτη με το αυτοκίνητο της που από τις πόρτες μου μοιάζει με Σιτροέν...

 


172.jpg
172.jpg
 
Ο Δάκης και το αυτοκίνητο του

 


186.jpg
186.jpg
 
Ο Νίκος Δαδινόπουλος με το αυτοκίνητο του

 


195.jpg
195.jpg
 
Πολύ ωραίος τύπος και αξιοπρεπέστατος μέχρι τέλους. Με το αμάξι του λογικά έπαιξε κ στο ''ο κυρ Γιώργης εκπαιδεύεται''.
 
Ένα από τα πιο ενδιαφέροντα αυτοκίνητα των '60s και από τα ακριβότερα της ελληνικής αγοράς, είχε η ηθοποιός Χριστίνα Σύλβα (μοντέλο '68 ή αρχές '69).

NSU Ro80


NSU Ro80 -1968-77.jpeg
 
prisma είπε:
Ένα από τα πιο ενδιαφέροντα αυτοκίνητα των '60s και από τα ακριβότερα της ελληνικής αγοράς, είχε η ηθοποιός Χριστίνα Σύλβα (μοντέλο '68 ή αρχές '69).
NSU Ro80


Προβολή συνημμένου 128133
Δεν είναι η Χριστίνα Σύλβα η εικονιζόμενη! Ή απλά η κοπέλα μας δείχνει το αυτοκίνητο που είχε η Χριστίνα Σύλβα;;;
 
tonytony είπε:
Δεν είναι η Χριστίνα Σύλβα η εικονιζόμενη! Ή απλά η κοπέλα μας δείχνει το αυτοκίνητο που είχε η Χριστίνα Σύλβα;;;
:animlaugh: :animlaugh:

Όντως, δεν είναι η Σύλβα η εικονιζόμενη. Πρόκειται για ανώνυμο μοντέλο που έδωσε ένα χεράκι στη προώθηση του αυτοκινήτου... :supergrin:

Η φωτό με το αμάξι και τη Σύλβα δυστυχώς δεν έχει καλή ανάλυση και δεν αξίζει τον κόπο.
 
Η Σύλβα ήταν πολύ ομορφότερη. Δεν ξέρω πώς θα έμοιαζε ντυμένη με ένα καπέλο μόνο, αλλά από πρόσωπο καμία σύγκριση, χώρια εκείνα τα υπέροχα μάτια!
 
Ο Βαγγέλης Βουλγαρίδης με το αυτοκίνητο του

 


174.jpg
174.jpg
 
Ουτε ο Μαρλον Μπραντο δε θα ξεστομιζε τετοια ατακα!
 
Πολυ ωραιος ο Λευτερης Βουρνας εδω. Του παει το αυτοκινητο! :)

Ετσι που τον βλεπω, μου θυμιζει τις σκηνες που εχει στην Ιστορια μιας ζωης, οδηγωντας ενα SAAB και βλεπει ξανφνικα μπροστα του τη Λασκαρη.

Κανει οπισθεν για να της μιλησει και στο τελος της λεει εκεινο το πολυ ωραιο "Τη ζωη την κερδιζει κανεις με το θαρρος κι οχι με τον φοβο."
 
Το δημοσίευμα με τον Λευτέρη Βουρνά είναι από το περιοδικό Σινεμά

 


742.jpg
742.jpg
 
Πίσω
Μπλουζα