Οι σταρ μας ανοίγουν το σπίτι τους

Το όνομα της εταιρείας ήταν "Hallicrafters Company" από το όνομα του ιδρυτή της, Halligan, και δεν έφτιαχνε προϊόντα που λέγονταν "χαλικράφτερ" στον ενικό. Θα μου πείτε εδώ δεν ξέρει πως γράφεται το " ξαναδεί", στο απόν σίγμα κόλλησα?
 
Καθόλου πονηρό δε θα σε πούμε, κι εγώ αυτό σκέφτηκα!!
Eιστε κι οι δυο πονηροι.
Ο Μιχαλης δεν εχει αναγκη απο τετοια πραγματα. Ολες οι κοπελιες στα ποδια του ειναι. :D
 
όχι αμπαζούρ, απλίκα. δεν θα βρήκε πρόθυμο ηλεκτρολόγο και ίσως ψηλή σκάλα γιατί το σαλόνι είναι ψηλοτάβανο. υπήρχαν τέτοια "βοηθήματα" εκείνη την εποχή;
 
Άλλοι αγάπησαν μια πολυθρόνα, άλλοι αγάπησαν μια κούκλα.
Άλλοι αγαπάμε το φαΐ και τον ύπνο. Ό,τι μπορεί κανείς.
 
Μπέθυ (Αργυράκη) εσύ εισαι?

Off topic αλλά οι αναμνήσεις ξεκινησαν...
Η παραπανω φωτογραφία μου θυμισε ... εμενα που υπήρξα κατοχος μιας μεγαλης συλλογης απο αυτοκόλλητα.
Καποια στιγμή, σκεφτηκα να τα κολλήσω στο γραφείο μου.
Όταν βαρέθηκα καποια, κολλησα από πανω άλλα...
Για να πω την αληθεια, το ξεκόλλημα ήταν σκέτη αγγαρεία...
 
Αυτο δεν ειναι και τοσο τραγικο, Μπετυ.
Οταν ημουν παιδι ειχα παει μαζι με τη μητερα μου επισκεψη σε ενα φιλικο σπιτι και ο γιος της οικογενειας ειχε καλυψει ολη την οθονη της τηλεορασης με αυτοκολλητα απο γκοφρετες Σαφαρι. :banghead:
 
Ποιος ξέρει τι έβλεπαν οι γονείς του και το καμάρι τους προτίμησε να καλύψει την οθόνη με αυτοκόλλητα (αλλά από το τζάμι καθαρίζουν πιο εύκολα απ' ό,τι από έπιπλα, διότι πολλά διαλυτικά θα χαλούσαν το βερνίκι των επίπλων)
 
Για τα αυτοκόλλητα παιδιά να χρησιμοποιείτε τα ξυστράκια των οικοδόμων. Βρέξτε τα λίγο πρώτα (τα αυτοκόλλητα όχι τα ξυστράκια). Με ευχαριστείτε αργότερα.
Πρακτικές συμβουλές-εύκολη ζωή- ξέγνοιαστο νοικοκυριό η Καραπιπεριμ
 
Πίσω
Μπλουζα