Οι σταρ μας ανοίγουν το σπίτι τους

Αν φορούσε το ίδιο άρωμα τόσο καιρό, συνήθισε τη μυρωδιά του, δεν την καταλάβαινε και έβαζε όλο και περισσότερο. Αν άλλαζε ανά τακτά διαστήματα άρωμα, δεν θα έκανε τέτοιες βλακείες.
Το ιδιο αρωμα φορουσε ολοκληρη ζωη.
 
Ημαρτον, Θεε μου! Τι αλλο θα ακουσουμε;
Πολυ ωραια η αρωματισμενη αναπνοη, αλλα οχι και να μυριζει κολωνια! Χαθηκαν ο δυοσμος και η μεντα.
Ο Δελαπόρτας το ειπε, καλά τον θυμόμουν. :ylsuper:
«Οταν κάποτε την είχα ρωτήσει με αφέλεια πώς γίνεται όταν μιλάει να μυρίζει το στόμα της άρωμα; Το καταπίνει; Εκείνη γέλασε και μου είπε: “Απλά βάζεις δυο-τρεις σταγόνες στα ρουθούνια κι έτσι μυρίζει όμορφα η αναπνοή σου”».
 
Τελευταία επεξεργασία:
Ημαρτον, Θεε μου! Τι αλλο θα ακουσουμε;
Να καταπίνει σταγόνες αρώματος για δροσερή αναπνοή είναι το λιγότερο. Για μένα ακραίο ήταν οι εξαντλητικές της διαιτες. Άνθρωποι που ήταν δίπλα της έχουν πει οτι η καθημερινή διατροφή της ήταν ένα μικρό κομμάτι βραστό κοτόπουλο ή ψητό ψαρι, μαρουλάκι, καροτάκι κι στο τσακίρ κέφι γιαούρτι. Τίποτα άλλο. Γιατρός δεν είμαι, με την κοινή λογική όμως ενός απλού ανθρώπου ίσως οι ακραίες αυτές δίαιτες συνέβαλαν σε ένα ποσοστό κι στην εμφάνιση της ασθένεια της. Οταν το σώμα δεν παίρνει τα απαραίτητα στοιχεία που χρειάζεται, σε συνδυασμό κιόλας με φάρμακα ή χημικά (αν ισχύουν αυτά που λέγονται για κυτταροθεραπείες κλπ) έρχεται κι κλατάρει. Άλλωστε τις δίαιτες αυτές τις έκανε χρόνια, το έλεγε κι η ίδια οτι μια ζωή πεινούσε. :(
 
Μπορεί να το έλεγε, αλλά τις καμπύλες της τις είχε. Αν έτρωγε αυτά που έλεγε ότι έτρωγε θα ήταν αποσκελετωμένη.
 
H πεμπτουσία της ενενηντίλας και το τηλεχειριστήρι του κλιματιστικού κολλημένο στον τοίχο. Τέρμα ενενηντίλα.
 
Επίσης την συμπληρώνει και ένας άγνωστός νέος. Τις ην?
 
Αγνώριστη η Χρονοπούλου. Με τίποτα δεν μπορώ να την αναγνωρίσω

Ο Σταγόπουλός, μανάρι!
Η κρεβατοκάμαρα, γιαγιαδέ.

Κι αυτά τα αρκούδια πια...
 
Αυτά τα σιδερένια διιπλοκρέβατα κάπως λέγονται... μα κάπως λέγονται... πως λέγονται..? όλο το ξεχνάω :)
 
Προσωπικά δεν θα κοιμόμουνα κάτω από κάδρα, ας ήταν με πολύτιμη κορνίζα. Κυκλοφορούν και σεισμοί.

Άσε που εκεί που είναι δεν τα βλέπει.

Βεραμάν λέγεται αυτό? Εγώ το αποκαλώ "μουχλί"
 
Αυτά τα σιδερένια διιπλοκρέβατα κάπως λέγονται... μα κάπως λέγονται... πως λέγονται..? όλο το ξεχνάω :)
Γιατί έχω την εντύπωση ότι αναφέρεσαι σε ξύλινα και όχι σε σιδερένια;
 
Αερηδες, ξαερηδες, αισχος το υπνοδωματιο της Κανελλοπουλου.
Και βεραμαν δεν ειδα πουθενα. Μουχλι (οπως λεει και ο Ελεφαντας) η αλλιως μεντι. Το βεραμαν ειναι αυτο που λεμε και λαχανι.
 
Επίδειξη γνώσεων αλέρτ: το μουχλί στην κρεβατοκάμαρα της Κανελλοπούλου είναι όντως βεραμάν. Το όνομα του χρώματος είναι γαλλικό (έλα! σοβαρά; ) και σχετίζεται με το χρώμα του άγουρου αμυγδάλου (vert amand=πράσινο μύγδαλο)
(Βαρέστε με ελεύθερα τώρα)
 
Πίσω
Μπλουζα