Οι σταρ μας ανοίγουν το σπίτι τους

Εμένα γιατί τα μαξιλάρια μου φαίνονται ροζ?

Μιλώντας για χρώματα, ιδού από τη Γαλλική Wiki. Βλέπω αρκετά χρώματα πλησιέστερα στην κρεββατοκάμαρα απο το Vert Amande.
1613348371238.png
 
Κάτι μεταξύ παλιού ασανσέρ κλουβιού-μεταλλικής στήριξης αναρριχώμενων φυτών και εργοταξίου μετρό η κρεβατοκάμαρα του Μεταξόπουλου (σόρρυ δεν άντεξα...)

Μιλώντας για χρώματα, ιδού από τη Γαλλική Wiki. Βλέπω αρκετά χρώματα πλησιέστερα στην κρεββατοκάμαρα απο το Vert Amande.

Νομίζω ότι το πιο κοντινό στην Kaνελοπούλεια κρεβατοκάμαρα σύμφωνα με την γαλλική wiki είναι το vert viride
 
Τελευταία επεξεργασία:
Δεν έχω ξαναματαδεί ΠΙΟ ΑΠΑΙΣΙΟ κρεβάτι από του Μεταξόπουλου!

(Εντωμεταξύ, πόσο πιο κακοστημένη μπορεί να γίνει η φωτογράφιση; Από το ανοιχτό παράθυρο, να κάνει μπαμ το ανοιγμένο φύλλο και μάλιστα θολωμένο λόγω εστίασης, να κάνουν σκιά τα λουλουδέ αναγεννησιακά βρακιά για κουρτίνα και παραλίγο να φανεί το συνεργείο στην αντανάκλαση στην εξ ολοκλήρου ντυμένη με καθρέφτη ντουλάπα που δίνει βάθος στο δωμάτιο και περισσότερο φως)
 
Δεν έχω ξαναματαδεί ΠΙΟ ΑΠΑΙΣΙΟ κρεβάτι από του Μεταξόπουλου!
Σήμερα που το ξαναείδα το κρεβάτι (κι έχοντας πιει κι ένα δυο καφέδες) προσπάθησα να είμαι πιο ανοικτόμυαλη. Και είπα "δεν μπορεί, τόσο κάγκελο και τόσο σίδερο μάλλον εξυπηρετεί κι άλλους σκοπούς....." ;)
 
Σήμερα που το ξαναείδα το κρεβάτι (κι έχοντας πιει κι ένα δυο καφέδες) προσπάθησα να είμαι πιο ανοικτόμυαλη. Και είπα "δεν μπορεί, τόσο κάγκελο και τόσο σίδερο μάλλον εξυπηρετεί κι άλλους σκοπούς....." ;)
Την ιδια σκέψη καναμε!
 
Ναι αλλά σε άσπρο και ροζ; Μόνο τα αγγελάκια λείπουν. Αποκλείεται σε τέτοιο σκηνικό να ανάψουν τα αίματα. Το πολύ-πολύ να βγούν τσαγάκι, κεκάκια και σαντουιτσάκια.
 
Σήμερα που το ξαναείδα το κρεβάτι (κι έχοντας πιει κι ένα δυο καφέδες) προσπάθησα να είμαι πιο ανοικτόμυαλη. Και είπα "δεν μπορεί, τόσο κάγκελο και τόσο σίδερο μάλλον εξυπηρετεί κι άλλους σκοπούς....." ;)
Την ιδια σκέψη καναμε!
Βάλτε και μένα στο γκρουπ. Αλλά bajar μου με ένα δυό καφέδες τα σκέφθηκες αυτά; Γιατί εγώ χρειάστηκα ένα δυό λικεράκια. Στο τρίτο έκανα κακούς συνειρμούς και για την virt-amand κρεβατοκάμαρα με την εμπριμέ αψίδα, τα βελουτέ τετράγωνα μαξιλάρια και το τηλεκοντρόλ του κλιματιστικού στον τοίχο για να το βρίσκει εύκολα ο πάσα ένας που μπαίνει στο δωμάτιο. Τέταρτο δεν ήπια γιατί φοβήθηκα τις συνέπειες, είχα πάρει ήδη τον κακό τον δρόμο.
Πάντως πέρα από την πλάκα, την ισορροπία στην κρεβατοκάμαρα του Μεταξόπουλου που την είδε ο αρθρογράφος;
Εκτός και αν είχε πιεί αυτός τα τέσσερα λικεράκια.
 
@Bajar : με πρόλαβες κι εγώ ήθελα να γράψω ότι μου θυμίζει την σήραγγα του μετρό αφού την είχε τρυπήσει ο μετροπόντικας. όσο για το τόσο σιδερικό, είναι ο εφιάλτης του μπογιατζή, πίστεψε με. πρόσφατα έφαγα μια ολόκληρη Κυριακή για να βάψω τα κάγκελα που έχουμε βάλει στα παράθυρα. όσο για την χρήση του σιδερικού, σε μια πολυκατοικία που έκανα σχέδιο (ηλεκτρολογικό) σε ένα μαγαζί, αυτό το μαγαζί που άνοιξε εκεί, είναι ένα .....sex shop.
 
Αρνούμαι να σας ακολουθήσω στον κατήφορο που έχετε πάρει (βασικά γιατί εγώ έχω ήδη φτάσει στον πάτο)
 
@Bajar : με πρόλαβες κι εγώ ήθελα να γράψω ότι μου θυμίζει την σήραγγα του μετρό αφού την είχε τρυπήσει ο μετροπόντικας.
Αθώο παιδί!

όσο για την χρήση του σιδερικού, σε μια πολυκατοικία που έκανα σχέδιο (ηλεκτρολογικό) σε ένα μαγαζί, αυτό το μαγαζί που άνοιξε εκεί, είναι ένα .....sex shop.
Πεθαίνω να μάθω λεπτομέρειες! Αλλά αν το συνεχίσω, σε λίγο θα με αποχαιρετίσει το φόρουμ (για να μην πω θα με πετάξει κλωτσηδόν έξω) για πάντα.
 
Εσείς μείνατε στα κάγκελα... Μόνο ο gordon17sp παρατήρησε ότι έχει ΚΑΙ καθρέφτη.
Αν ο καθρέφτης δεν είναι στο ταβάνι, είναι αθώος.
Άμα ο καθρέφτης πιάνει έναν ολόκληρο τοίχο (ή έστω όλη την ντουλάπα) και μάλιστα όχι οποιονδήποτε αλλά αυτόν δίπλα από το κρεβάτι μόνο αθώος δεν είναι.
Τι το συζητάμε βρε παιδιά; είναι έγκυρο πλέον ότι όταν έφτιαχναν την κρεβατοκάμαρα μόνο τον ύπνο και τη διακόσμηση δεν είχαν στο μυαλό τους. :D
Παρεμπιπτόντως, elephada δεν περίμενα τέτοιο σχόλιο από εσένα...
 
Αχ Bambi μη λες τέτοια. Ποιος τον ακούει τώρα...
Ετσι ειναι οπως τα λεω. Και το βραδυ ο Ελεφαντας θα βαλει ταινια με τον Πρεκα γιατι αν δε δει τρεις ταινιες δικες του τη βδομαδα, παθαινει στερητικο συνδρομο.
 
Πίσω
Μπλουζα