Οι σταρ μας ανοίγουν το σπίτι τους

Κι επειδή κάτι είναι δώρο πρέπει να το αγαπάς ιδιαίτερα? Θυμάμαι δώρα που με ευχαρίστηση θα τα έβλεπα στον πάτο της θάλασσας,, αλλά τι μου φταίνε τα ψάρια και τα καβούρια.
 
Αφού δεν έχει καμμιά λεκάνη και νιπτήρα σε καμμιά γωνιά, πάλι καλά
Και γιατι συνδυαζει γραφειο - καθστικο - κρεβατοκαμαρα.
Αφού δεν έχει καμμιά λεκάνη και νιπτήρα σε καμμιά γωνιά, πάλι καλά...
 
Εγώ με το ότι η τακούνα είναι στο κρεββάτι (η elephadoμήτωρ μου έχει εμφυτεύσει τόσο βαθειά το "ποτέ με τα παπούτσια στο κρεββάτι" που δεν μπορώ να βλέπω ούτε άλλους να το κάνουν).

Γιατί κάνανε ό,τι μπορούσαν για να εμποδίζουν τα καλοριφέρ να κάνουν τη δουλειά τους?
 
Μπροστα σε πόρτα ειναι το κρεβατι??? Κανει καλό φενγκ σούι??? Ή ειναι ταπετσαρία στον τοιχο???
 
Μπροστα σε πόρτα ειναι το κρεβατι??? Κανει καλό φενγκ σούι??? Ή ειναι ταπετσαρία στον τοιχο???
Σύμφωνα με το φενγκ σουι δεν πρέπει τα πόδια του ξαπλωμένου να είναι στραμμένα στην πόρτα/είσοδο στο δωμάτιο. Για το να μπλοκάρει το κρεβάτι τελείως την πόρτα, δεν μας λέει τίποτα.
Γιατί κάνανε ό,τι μπορούσαν για να εμποδίζουν τα καλοριφέρ να κάνουν τη δουλειά τους?
Γιατί θεωρούσαν ότι η μαυρίλα που εμφανίζεται γύρω-γύρω βγαίνει απο το καλοριφέρ. Αγνοούσαν προφανώς ότι η μαυρίλα προερχόταν από τις εξατμίσεις και υπήρχε μέσα στο σπίτι μαζί με σκόνη και προφανέστατα αγνοούσαν τον νόμο που λέει ότι ο ζεστός αέρας είναι ελαφρύτερος από τον κρύο και άρα ανεβαίνει και με την κίνηση παρασέρνει και την μαυρίλα. Εξ ου και τα ηλίθια μαρμάρινα ράφια και τα κουτιά τα διχτυωτά και όλες εκείνες οι βλακείες που μπλοκάρουν την καλή ροή της ζέστης.
 
Μπροστα σε πόρτα ειναι το κρεβατι??? Κανει καλό φενγκ σούι??? Ή ειναι ταπετσαρία στον τοιχο???
Αυτό δεν το είχα προσέξει! Πώς έμπαινε στο δωμάτιο;
Αυτό με τα εντοιχισμένα-κρυμμένα καλοριφέρ το είχαν πολλά παλιά διαμερίσματα. Πολλοί αντιμετωπίζουν τα καλοριφέρ ως διακοσμητικά στοιχεία στο χώρο:bash:
 
Τέτοιες φάτσες διαλέγουν για σύντροφο οι ΚΑΛΟΓΟΥΣΤΕΣ γυναίκες? Δεν μιλάμε για καλόκαρδες, έξυπνες, ο,τιδήποτε άλλο. Αλλά για καλόγουστες.
 
Ναι, όπως ήταν απαραίτητο και στη Μοσχολιού για τη δουλειά της. Για ποιο λόγο δεν μας εξηγεί.
 
Τέτοιες φάτσες διαλέγουν για σύντροφο οι ΚΑΛΟΓΟΥΣΤΕΣ γυναίκες? Δεν μιλάμε για καλόκαρδες, έξυπνες, ο,τιδήποτε άλλο. Αλλά για καλόγουστες.
To πιστεύεις όμως πως ο Γιάννης Γκιωνάκης και ο Νίκος Ρίζος είχαν περισσότερες "κατακτήσεις" από τους ζεν πρεμιέ της εποχής;
 
Αν δεν ήταν οι πασίγνωστοι και δημοφιλείς ηθοποιοί που ήταν θα τις είχαν? Γι' αυτό τόνισα το "καλόγουστες".
 
Η τηλεόραση πρεπει να ειναι στο ύψος των ματιών κ. Κώστα...

Γιατί εχω την εντυπωση οτι θελει να αποφυγει τη δουλεια και χαζευει στην τηλεοραση?
 
Πίσω
Μπλουζα