Οι υπέρτατες Δημοπρασίες!!!!!!

MoBoRoS είπε:
Παιδες, τις προαλλες τσιμπησα μια NTSC N64 collection! Πειτε μου γνώμες!
http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=270589774986&ssPageName=STRK:MEWNX:IT
Την πατησε ασχημα ο τυπος που πουλαγε:

"Q: hi there , let me know if your interested in the £225 offer , as if not i have another package lined up , many thnaks

A: Hi, there is no buy it now price. I will let the auctions run. Many thanks for your interest."

Winning bid:£91.99 :D
 
freaktmp είπε:
Την πατησε ασχημα ο τυπος που πουλαγε:
"Q: hi there , let me know if your interested in the £225 offer , as if not i have another package lined up , many thnaks

A: Hi, there is no buy it now price. I will let the auctions run. Many thanks for your interest."

Winning bid:£91.99 :D
xaxaxaxaxxaaxxaxa αυτό κοίταγα κι εγώ μόλις τώρα!

Ωραία συλλογούλα κέρδισες btw ;)
 
Καπου στο Ebay κυκλοφορουνε και οι δικες μου συλλογες ^^
 
MoBoRoS είπε:
Παιδες, τις προαλλες τσιμπησα μια NTSC N64 collection! Πειτε μου γνώμες!
http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=270589774986&ssPageName=STRK:MEWNX:IT
Σου ηρθαν τα παιχνιδια; Εχω βαρεθει με τοσες καταγγελιες που εχω κανει για παιχνιδια που κερδισα σε πολυ χαμηλη τιμη και οι πωλητες δεν τα εστειλαν ποτε..
 
Αυτος επικοινώνησε μαζι μου και μου είπε πως τα μεταφορικα ειναι 20 λύρες. (Κυριλε τιμη για τοσα πραγματα) Του ειπα πως θα πληρωσω σημερα. Πλήρωσα και όλα κυριλε!

Το πακέτο ειχε παρα παρα πολυ καλα παιχνίδια για να το αρνηθώ...

Btw. Ο τυπος μπορει να αρνήθηκε να το δώσει στον αλλον για 225 λύρες αλλα αν δείτε πούλαγε και άλλο ένα SNES lot το οποίο ακούμπησε την εξωφρενική τιμή ρων 510 λυρών, χωρίς μεταφορικά!!!!!

http://cgi.ebay.co.uk/Large-Nintendo-Super-NES-SNES-collection-All-Boxed-/270589756848?cmd=ViewItem&pt=UK_VideoGames_VideoGameConsoles_VideoGameConsoles&hash=item3f006805b0
 
Ο άλλος ο τύπος του πρόσφερε 45 ολόκληρες λίρες.. Γλαρόσουπα έφαγε..
 
DarkSynbios είπε:
Καπου στο Ebay κυκλοφορουνε και οι δικες μου συλλογες ^^
Μας κατέστρεψες πάλι ρε!

Που να βρω τώρα 4000 λίρες; :p

Πάντως με το σπαθί του ο DarkSynbios παίρνει δίκαιη θέση σαν ο πρώτος Retromaniac με δική του υπέρτατη δημοπρασία. :)

Getta Robo είπε:
Σου ηρθαν τα παιχνιδια; Εχω βαρεθει με τοσες καταγγελιες που εχω κανει για παιχνιδια που κερδισα σε πολυ χαμηλη τιμη και οι πωλητες δεν τα εστειλαν ποτε..
Εγώ όταν κερδίζω κάτι σε ανέλπιστα χαμηλή τιμή -δηλαδή σε βαθμό που να φοβάμαι ότι ο πωλητής θα κάνει το κορόιδο- ζητάω πάντοτε να το στείλει signed-for/registered (=συστημένο). Δεν μπορεί να αρνηθεί να το κάνει και πλέον είναι εύκολο να αποδειχτεί αν εστάλει και πότε. Πληρώνω έτσι λίγο παραπάνω -που σε μεγάλες ευκαιρίες δεν έχει ιδιαίτερη σημασία- αλλά δεν έχει "χαθεί" ποτέ τίποτα. Με απλό ταχυδρομείο μπορεί άνετα να πει "το έστειλα, χάθηκε, λυπάμαι δεν μπορώ να κάνω τίποτα".
 
Παιδες δεν νομίζω να μην μου το στείλει γιατι ο τύπος εχει 1001/100% feedback.

Θα χαλασει ολοκήρο feedback 5-6 χρόνων πχ, για να κανει μια λαμογια σε μένα?

Εδώ ο τύπος ο συγκεκριμένος πουλάει retro μηχανές. Για τα videogames θα νοιαστει?
 
MoBoRoS είπε:
Παιδες δεν νομίζω να μην μου το στείλει γιατι ο τύπος εχει 1001/100% feedback.Θα χαλασει ολοκήρο feedback 5-6 χρόνων πχ, για να κανει μια λαμογια σε μένα?

Εδώ ο τύπος ο συγκεκριμένος πουλάει retro μηχανές. Για τα videogames θα νοιαστει?
ελπίζω να έχεις δίκιο,το λέω γιατί εγώ (το έχω ξαναπεί εκατό φορές,απλώς δεν μπορώ ακόμα να το χωνέψω) τη πάτησα από πωλητή που ήταν δέκα χρόνια στο ebay και είχε ελάχιστο αρνητικό feedback,τόσο λίγο που ήταν σχεδόν 100% (πρέπει να ήταν στο 99,8% )...
 
krem13 είπε:
ελπίζω να έχεις δίκιο,το λέω γιατί εγώ (το έχω ξαναπεί εκατό φορές,απλώς δεν μπορώ ακόμα να το χωνέψω) τη πάτησα από πωλητή που ήταν δέκα χρόνια στο ebay και είχε ελάχιστο αρνητικό feedback,τόσο λίγο που ήταν σχεδόν 100% (πρέπει να ήταν στο 99,8% )...
το σχεδον 100% δεν ειναι 100% όμως.. Ο τύπος μπορεί να απέκτησε το 99,8% κάνοντας αυτό που έκανε σε σένα και στους πορηγούμενους που του εδωσαν αρνητικό feedback. :/ /emoticons/unsure@2x.png 2x" width="20" height="20" /> :(

Δυστυχώς διαφανείς συναλλαγές δεν υπαρχουν πουθενα. Με την ελπίδα παμε ολοι μας.
 
asemnos είπε:
Τρελάθηκα αρρώστησα σβήνω χάνομαι.
Uber Sega collection
Μάλλον και ο asemnos θα χρειαστεί ένα δάνειο... :D Άλλος κανείς?

Όταν αγοράζεις τέτοιες τεράστιες συλλογές σύντομα αντιλαμβάνεσαι ότι δεν έχεις χώρο να τα βάλεις, κάτι που δεν συμβαίνει όταν τα αγοράζεις ένα - ένα...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
@ asemnos : ψηνεσαι να τα παρουμε μισα-μισα?

εγω θα κρατησω του megadrive, dreamcast, εσυ του megacd, 32Χ και saturn.

Και κανουμε και καμια ανταλλαγη.

Ποσο θα μας ερθουν τα μεταφορικα?

Λες να μας δωσουν και δωρο "αιτησεις διαζυγιου"?

Θα μας κοστισει σιγουρα κανα φανταστικομυριο ευρω!
 
Πίσω
Μπλουζα