Οι φίλοι μας...τα ζώα!

πώς τα παλεύουν τόσα ζώα δεν το καταλαβαίνω. εγώ μια γάτα έχω και μου φτάνει. όλα, τα εμβόλια, τα χάπια, το χτένισμα της, το φαΐ, το νερό της, τα χάδια της. τις άπειρες ιδιοτροπίες που έχουν οι γάτες, την κλεπτομανία.
 
Τι είδους κλεπτομανία έχει η γάτα ;

Δεν έχω δικιά μου γάτα και δεν ξέρω, έχω όμως ενα αλητάκο γατούλη που έχει μάθει πια και έρχεται στη αυλή κάθε μέρα γιατί ξέρει ότι θα έχει φαγητό και ασφάλεια όταν κοιμηθεί στην αυλή.

Με αφήνει τωρα πια να τον χαϊδεψω και μόλις βλέπει φαγητό τρίβεται στα πόδια μου. :)

Πάντως μου έκανε και μια ζημιουλα....

....στο προστατευτικό του σωλήνα του air condition!


CATDamageIMG_20210901_190943_50.jpg

Λιμαρε τα νυχακια του το χρυσούλι μου! :biglaugh:
 
Τελευταία επεξεργασία:
όλες οι γάτες είναι κλεπτομανείς γιατί ανεξάρτητα από το αν είναι τελείως χορτάτες και δουν φαΐ που τους αρέσει θα του ορμήξουν. η δική μου χώνει την μούρη της στο φλυτζάνι μου ανεξάρτητα από το τι έχει μέσα (γάλα, νερό, τσάι). αλλά δεν την σιχαίνομαι γιατί είναι πεντακάθαρη. το δεύτερο πιο καθαρό ζώο είναι η γάτα. το πρώτο είναι περιέργως οι μύγες, οι οποίες αυτοκαθαρίζονται περίπου όπως οι γάτες. επίσης είναι γνωστό το ρητό "η περιέργεια σκότωσε τη γάτα". (τώρα είναι ξαπλωμένη πάνω στον εκτυπωτή μου και λαγοκοιμάται). είναι μεγάλη η χαρά να προσφέρεις στέγη φαΐ και ασφάλεια σε ένα ζωάκι.
 
Τι είδους κλεπτομανία έχει η γάτα ;
Οι δικές μου πάντως κλέβουν λαστιχάκια μαλλιών, κομπολόγια και μπεγλερια και κάλτσες. Ιδιαίτερη αδυναμία πάντως έχουν στα κομπολόγια.
 
Τι είδους κλεπτομανία έχει η γάτα ;

Δεν έχω δικιά μου γάτα και δεν ξέρω, έχω όμως ενα αλητάκο γατούλη που έχει μάθει πια και έρχεται στη αυλή κάθε μέρα γιατί ξέρει ότι θα έχει φαγητό και ασφάλεια όταν κοιμηθεί στην αυλή.

Με αφήνει τωρα πια να τον χαϊδεψω και μόλις βλέπει φαγητό τρίβεται στα πόδια μου. :)

Πάντως μου έκανε και μια ζημιουλα....

....στο προστατευτικό του σωλήνα του air condition!


Προβολή συνημμένου 231313

Λιμαρε τα νυχακια του το χρυσούλι μου! :biglaugh:

Άρα, έχεις ήδη δική σου γάτα! Ο μικρός σε υιοθέτησε.... :D :D :D Όσον αφορά το σωλήνα ε, καλά δε πειράζει, μικρό το κακό! Το ξαναβάφεις!
 
Τελευταία επεξεργασία:
Οι δικές μου πάντως κλέβουν λαστιχάκια μαλλιών, κομπολόγια και μπεγλερια και κάλτσες. Ιδιαίτερη αδυναμία πάντως έχουν στα κομπολόγια.

Ο Ρόρυ μας όταν ήταν μικρός, έκλεβε τις κάλτσες του άντρα μου και πήγαινε και τις τοποθετούσε κάτω από το κομοδίνο της κρεβατοκάμαρας. Δεν νομίζω να μπορεί κανείς να μας το εξηγήσει αυτό ποτέ.
 
Ο Ρόρυ μας όταν ήταν μικρός, έκλεβε τις κάλτσες του άντρα μου και πήγαινε και τις τοποθετούσε κάτω από το κομοδίνο της κρεβατοκάμαρας. Δεν νομίζω να μπορεί κανείς να μας το εξηγήσει αυτό ποτέ.
Αν μας πεις τι ηταν οι καλτσες, πλυμενες η απλυτες, θα σου δωσω εγω την εξηγηση. :D
 
Αν μας πεις τι ηταν οι καλτσες, πλυμενες η απλυτες, θα σου δωσω εγω την εξηγηση. :D

Άπλυτες!!!!! :D Μόλις γύριζε ο άντρας μου από τη δουλειά, έβγαζε κάλτσες και παπούτσια και πήγαινε για μπάνιο. Μετά φορούσε τις παντόφλες του, έτρωγε και όταν πήγαινε να μαζέψει τα άπλυτα, ανακάλυπτε ότι έλειπαν οι κάλτσες!!!!! Την πρώτη φορά νόμιζε ότι τις έχει πάρει και δεν το θυμόταν. Μετά κατάλαβε γιατί τις είδε κάτω από το κομοδίνο και μετά τον παρακολούθησε και τον έπιασε!! Τώρα πια δεν το κάνει... :D :D
 
Άρα, έχεις ήδη δική σου γάτα! Ο μικρός σε υιοθέτησε.... :D :D :D Όσον αφορά το σωλήνα ε, καλά δε πειράζει, μικρό το κακό! Το ξαναβάφεις!

Χαχα. Εννοείται μικρό το κακό. Η φάση είναι ότι όταν του έδειξα με το δάχτυλο μου το σωλήνα ρωτοντας τον "τι σκανταλια έκανες εδώ" έκανε τον Κινέζο ότι δεν έβλεπε τίποτα κοιτοντας άλλου... :biglaugh: βρε τον πονηρουλη.. χαχαχα!
 
Άπλυτες!!!!! :D Μόλις γύριζε ο άντρας μου από τη δουλειά, έβγαζε κάλτσες και παπούτσια και πήγαινε για μπάνιο. Μετά φορούσε τις παντόφλες του, έτρωγε και όταν πήγαινε να μαζέψει τα άπλυτα, ανακάλυπτε ότι έλειπαν οι κάλτσες!!!!! Την πρώτη φορά νόμιζε ότι τις έχει πάρει και δεν το θυμόταν. Μετά κατάλαβε γιατί τις είδε κάτω από το κομοδίνο και μετά τον παρακολούθησε και τον έπιασε!!
Ετσι εξηγουνται ολα. Δεν αντεχε το γατι. Αν κατω απ' το κομοδινο υπηρχε και χωμα, θα τις εθαβε κιολας. :D
 
Πίσω
Μπλουζα