Ομορφότερη Ελληνίδα "VHS ηθοποιός"

Σταυρινα - ερωτας

Γαβριηλ,Βενετη - κυριλε,κλασσατες

Φαρακη,Σπινελη - βγαζουν κατι σε βιτσια κ ανωμαλιες :) ¨

Ψηφισα Γαβριηλ.Ας εβρισκα μια πιτσιρικα σημερα που να χει το μαλλι της Γαβριηλ κ ας πεθαινα :)
 
Από τη λίστα σαφώς Νανά Βενέτη. Αλλά προσωπική προτίμηση αποτελεί η Λίλα Καφαντάρη.
 
Mαρία Αλυφαντή (τη μπερδεψα με το ονομα Μαιρη Φαρμακη..) Ψηφιζω τη ξανθια Μαρία Αλυφαντή λοιπον.. Ελληνιδα κουκλα!!!!! :wub:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Δε μπορώ να πώ ότι έχω παρακολουθήσει πολλές βιντεοταινίες. Ωστόσο νομίζω ότι απουσιάζουν ονόματα, όπως π.χ. η Βίνα Ασίκη, η Ελένη Φιλίνη, η Βάνα Μπάρμπα γιατί όχι, κλπ. (το λέω επειδή αυτή τη φορά απουσιάζει η επιλογή "άλλη").

Πάντως, στον απόηχο του μελαχρινού τύπου της Ναθαναήλ, εκ των ενόντων ψήφισα την "αντι-ξανθιά" και ομοιοκατάληκτη Γκέλυ Γαβριήλ...
 
Ψηφισα συνειδητα Σταυρινα Πρεβεδωρου γιατι τη θεωρουσα στις ταινιες που επαιζε σκετη γλυκα!Τη συνεντευξη δεν τη διαβασα ακομα αλλα αν ειναι αληθεια για την διαφημηση του Πατιστα τοτε βγηκε λαβρακι!Μικρος μου αρεσε πολυ η Βερα Γκουμα και με χαρα βλεπω πως καλα κρατιεται εμφανισιακα.
 
Γκέλυ Γαβριήλ φυσικά!!! Οι υπόλοιπες είναι απλές οδοντόκρεμες... :D
 
Εγώ είμαι με τη Βέρα Γκούμα, και τότε και τώρα (που τη βλέπω στη συνέντευξη παραπάνω). Γενικά, τις περισσότερες με το ζόρι τις θυμάμαι, θα συμφωνήσω ότι λείπουν "μορφές" του βίντεο (βλ. Μπάρμπα, Φιλίνη, Ασίκη), η Παππά ειδικά έχει πολύ επιτηδευμένο στυλ, οπότε χάνει πόντους, και μου κάνει εντύπωση ότι κανείς σχεδόν δεν έγραψε κάτι για την Γκούμα, παρόλο που (τώρα που γράφω) είναι στην 4η θέση και "παίζει" δυνατά για τριάδα :eek: o_Oo_O

edit >>> Μετέπειτα είδα ότι τις έχει αποκλείσει εξ' αρχής ο Wally τις "μορφές" που γράφω, ανακαλώ και επανορθώνω... Θα μπορούσε να γίνει μια άλλη δημοσκόπηση, με τίτλο "Η Βασίλισσα του βίντεο" ή κάτι παρόμοιο, οπότε οι "μορφές" θα ήταν δικαιωματικά μέσα.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Νίκη Ζωγράφου. Όποιος έχει δει "Φυλακές Ανηλίκων 2" ξέρει. ;)
 
Νικη Ζωγραφου μεσα!!Δεν επρεπε να λειπει απο την ψηφοφορια.Πια να πρωτοβαλεις θα μου πεις...

Η Τούλα Σπινέλη βλεπω δεν αγγιξε κανεναν...Δικαιολογημενα θα ελεγα.

Παντως δεν επρεπε να ειναι εκτος η Ισμηνη Καλεση :dribble:.Μεγαλο κεφαλαιο στις βιντεοταινιες.
 
Deathshadow είπε:
Η Τούλα Σπινέλη βλεπω δεν αγγιξε κανεναν...Δικαιολογημενα θα ελεγα.
Εμένα με άγγιξε (και με αγγίζει) ιδιαίτερα η Τούλα Σπινέλη.

Αν δεν ήταν η Πέπυ Σταυροπούλου, θα είχα δώσει ψήφο Σπινέλη, αβασάνιστα.
 
Νανά Βενέτη. Τη θεωρώ πιο θηλυκή από τις άλλες.
 
1628544768586.png
Πολύ όμορφη γυναίκα ήταν και η Κέλλυ Νικολάου. Έβλεπα πρόσφατα την ταινία "24 ώρες με έναν star" με το Λευτέρη Πανταζη, στην οποία υποδυόταν τη φιλενάδα του Πανταζη (και ας πούμε αντίζηλο της Τετας Ντουζου) και μου έξαψε την περιέργεια να μάθω το όνομά της. Ας είναι καλά η retrodb ☺, βρήκα και το όνομά της και φώτο της.
Υ.Γ. Τη συγκεκριμένη κοπέλα τη θυμάμαι και σε άλλες βιντεοταινιες της εποχής
 
Είμαι μεταξύ Πρεβεδώρου και Σταυροπούλου.
 
Εγω μια αγαπησα και γνωμη δεν αλλαζω που να με σουβλισουνε σαν τον Θαναση Διακο
Γκιζελα Νταλι
 
Συγνωμη παιδια, δεν μποrω να κρυψω τον ερωτα μου και παρασυρομαι. Εχω βιντεοκασσετα με Γκιζελα και Δημο Σταρενιο που πανε για κλεψια. :Ασπρομαυρη.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Πίσω
Μπλουζα