Ο Αντώνης Λεκόπουλος στο Greek Retro Maniax

Μωρ'αδερφάκι μου, είσαι μεγάλος νεκροθάφτης!!
 
Ειπε καποια ενδιαφεροντα για την εποχη του Pixel ,ενα που θυμαμαι ειναι οτι επιβεβαιωθηκε οτι για τις νεες κυκλοφοριες παιχνιδιων τα ελληνικα περιοδικα του χωρου τις μαθαινανε αγοραζοντας τον αντιστοιχο ξενο τυπο απο την Ομονοια.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Ωραίες εποχές ρε μάγκες!

Συγκινήθηκα με το βίντεο και με ότι έλεγε ο Λεκό.

Ρε παιδιά μια χρονομηχανή να γυρίσουμε πίσω υπάρχει ;;; :cry:
 
Τελευταία επεξεργασία:
Το παλικάρι που πήρε την συνέντευξη δεν έχει παραστάσεις από εκείνη την εποχή. Έπαιξε λέει ρόλο η λαίλαπα που λεγόταν Amiga 500 για να φύγει η Amstrad από την αγορά. Σαν να συγκρίνεις παπάκι 50ρι με αγωνιστική μοτοσυκλέτα του Βαλεντίνο Ρόσι
 
Καλά όταν βγήκε η Αμιγκα όλοι οι πιτσιρικάδες πάθαμε ένα σοκ και θέλαμε όλοι να αγοράσουμε Αμιγκα!

Εγώ σαν πρώτο υπολογιστή μου είχαν αγοράσει τον Amstrad pc 1512 και μόλις είδα την Αμιγκα δεν ξανανοιξα τον amstrad pc! Έδωσα το μήνυμα στους γονείς μου με τον δικο μου τρόπο.. τους επρηξα και λίγο με την Αμιγκα... Και τελικά μέσα σε 3-4 μήνες δώσαμε το pc 1512 σε ένα ξάδερφο μου και τελικά αγόρασα την Αμιγκα 500!!!
 
Τελευταία επεξεργασία:
Καλά όταν βγήκε η Αμιγκα όλοι οι πιτσιρικάδες πάθαμε ένα σοκ και θέλαμε όλοι να αγοράσουμε Αμιγκα!

Εγώ σαν πρώτο υπολογιστή μου είχαν αγοράσει τον Amstrad pc 1512 και μόλις είδα την Αμιγκα δεν ξανανοιξα τον amstrad pc! Έδωσα το μήνυμα στους γονείς μου με τον δικο μου τρόπο.. τους επρηξα και λίγο με την Αμιγκα... Και τελικά μέσα σε 3-4 μήνες δώσαμε το pc 1512 σε ένα ξάδερφο μου και τελικά αγόρασα την Αμιγκα 500!!!
Προσωπικά απέκτησα τον πρώτο μου υπολογιστή έναν 486 τέλη του 1994 .... στην ηλικία των 21 και μισό (γενικά ήμουν μαζεμένο παιδί και δεν είχα ιδιαίτερες απαιτήσεις). Ένας φίλος είχε Αμιγκα 500 αν θυμάμαι καλά και μου άρεσε να παίζω το παιχνίδι Sid Meier's Pirates με τις ώρες...
 
Ε ναι κι εγώ όταν είδα Amiga παρατησα τον 6128 και τους επρηζα κάθε μέρα. Για να με ξεφορτωθούν μου λένε αν βγεις πρώτος στην τάξη θα στο πάρω. Και βγήκα. Χαχα
 
Πίσω
Μπλουζα