Ο Ιππότης της Ασφάλτου (Knight Rider)

Ένα από τα αμέτρητα αφιερώματα που έκανε το περιοδικό ΜΠΛΕΚ εκείνη την εποχή για τη σειρά...

40502.jpg

Από το τεύχος 295 - 14/8/1985
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πάρα πολύ ωραία συνέντευξη - ευχαριστούμε Lord!

Δεν το γνώριζα ότι ο Hasselhoff ξεκίνησε με ρόλο στο "The Young & the restless".
 
Το 1:18 με χαλαει καπως,ειναι αρκετα μικρο.
 
Mια σπιθα τρεμοπαιζει στα ντουλαπια της μνημης μου και μακαρι να γινει φλογα αν και δυσκολο....Ο παρακατω συνδυασμος λεει σε κανεναν αλλον κατι.


Γυαλια ηλιου καθρεφτες με ολιγον μπλεδιζουσα τζαμια,παιδικα προφανως και τα εχω συνδυασει ισως λανθασμενα με τον Ιπποτη της Ασφαλτου.



Fat chance Παντως...
 
Σήμερα συμπληρώνονται 30 χρόνια από την προβολή του πρώτου δίωρου "πιλοτικού" επεισοδίου της σειράς στις ΗΠΑ (26/9/1982) με τίτλο "Knight of the Phoenix". Η δική μου γενιά (30...τόσο) που μεγάλωσε μ' αυτήν, θα την αγαπά πάντα και δε θα την ξεχάσει ποτέ...
 
ΤΑΣΟΣ ΚΡΙΤΣΙΩΛΗΣ είπε:
Η δική μου γενιά (30...τόσο) που μεγάλωσε μ' αυτήν, θα την αγαπά πάντα και δε θα την ξεχάσει ποτέ...
Ενταξει μην το κάνουμε και μελό ,επιδή πέρασαν τόσα πολλά χρόνια. Για μένα ο Knight rider είναι cult ,και επιδή έχω ολα τα επισόδεια ,όποτε θελήσω βάζω και βλέπω κάποιο.
 
Aγαπαμε Ιπποτη,Respect στην σειρα που μας συντροφευσε στα παιδικα μας χρονια κανοντας μας να ονειρευομαστε Ηitech αμαξια.


Ολη την βδομαδα μεγαλες εκδηλωσεις σε ολον τον κοσμο!


 


krf4_IMG_7559-thumb-700xauto-6041.jpg
 
santosp είπε:
Και μια φωτο απο τον William Daniels, to 1987.
picture.php
Αν και με λιγο καθυστερηση...

3,5 χρονια... :eek:

Ριξε ενα βλεφαρο εδω :)

Και για πιο πολλες φωτο...εδω :D

Κι εδω το original opening του NBC το...1982!!!!!!! :D
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Εντάξει τι να πω τώρα για αυτήν την σειρά από τις αγαπημένες μου σειρές της ελληνικής τηλεόρασης έχω να πω ότι προσκυνώ...απλά αυτό μόνο.Εγώ βασικά την σειρά την έβλεπα από τον ΑΝΤ1 αμέσως μετά το μεσημβρινό δελτίο ειδήσεων ώρα προβολής 15:00-16:00 αν θυμάμαι καλά έτος 1995 με 1996.Αξέχαστες εποχές,ψάχνω την σειρά ολόκληρη να την βρω, [edit] αναφορά σε παράνομο κατέβασμα [/edit] αν υπάρχουν κάπου τα dvd να τα αγοράσω ας με ειδοποιήσει.Ευχαριστώ εκ των προτέρων :D
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Και αφού είχαμε πρόσφατα και επέτειο για τον ΚΙΤΤ, σας ετοίμασα άλλο ένα αφιέρωμα από το ΜΠΛΕΚ - τεύχος 274 του 1985 :)

54769.jpg

54767.jpg

54768.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Τhank you τα καλυτερα μου εξωφυλλα ηταν παντα αυτα με το Μαϊκλ!


Δεν τα εχανα,ολα αυτα μου θυμιζουν πολλα.
 
Το είχα αυτό το τεύχος!

Θυμάμαι πολύ καλα το αφιέρωμα.
 
Mαλον ειμαι ο μονος που δεν γουσταρω καθολου και απεχθανομαι αυτη την σειρα :D

ΜacGyver Rules :headbangdude:
 
Aardvark είπε:
Τhank you τα καλυτερα μου εξωφυλλα ηταν παντα αυτα με το Μαϊκλ!

Δεν τα εχανα,ολα αυτα μου θυμιζουν πολλα.


Από εξώφυλλα Knight Rider άλλο τίποτα τότε!

Άλλο ένα για σένα, λοιπόν! (από τα πολύ ωραία :cool: )

54773.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Να'σαι καλα ,ασφαλως θα θυμαστε και τα κομικς με τον Knight Rider που διαβαζαμε...θελω να πω Μπλεκ αλλα νομιζω στο Αγορι!!


Το συγκεκριμενο απο κατω μου φανταζε πολυ φουτουριστικο τοτε και ηταν απο τα καλυτερα μου..


 


attachment.php


 


Οπως και ψαχνω σε ποιο περιοδικο ειχε κυκλοφορησει το παρακατω εξωφυλλο δισκου σε αφισσα και αυτη ηταν απο τις αγαπημενες μου.


 


davidhasselhoffnightroc.jpg
 
Φιλε Lord_Macro τωρα ''χτυπησες'' ευαισθητη χορδη.Μιλαμε για πολλες αναμνησεις....Με αυτα τα τευχη ξεκινησα να διαβαζω Μπλεκ. Τhanks!!!
 
Χτες διαβασα οτι η γυναικα του Χάσελχοφ, αφότου χώρισαν, παντρέυτηκε έναν ηθοποιό ονόματι Μάικλ Νάιτ :D

Άσχετο, αλλά μου φάνηκε τόσο κουφό και αστείο που θέλησα κάπουνα το μοιραστώ!
 
Aardvark είπε:
Όλα καλά ρε Μάικ αλλά κατέβα από το καπώ του ΚΙΤΤ... Φοβερή εκπομπή και έχω να θυμάμαι πολλά αντικείμενα με θέμα τη σειρά. Θα ήθελα να την ξαναδώ...
 
Πίσω
Μπλουζα