Ο Τροχός της Τύχης (1990 ANT1)

Νικήτρια του παιχνιδιου, θυμάμαι, η οποία κέρδισε το φοβερό και τρομερό Citroen AX ήταν παλιά συμμαθήτρια μου στο Λύκειο...είχα δει την εκπομπή εκείνη και βεβαίως και το έπαθλο παρκαρισμένο στη γειτονιά. Την είχα ρωτήσει μάλιστα για το παιχνίδι και χαρακτηριστικά θυμάμαι ότι μου είχε πει πως χρειάστηκε να πληρώσει τα έξοδα φακέλου και τις πινακίδες για να κυκλοφορήσει το αυτοκίνητο.....
 
Δείτε τον Τροχό της Τύχης με τον Γιώργο Πολυχρονίου και την Κρίστα


μεταδόθηκε το 1990 από τον ΑΝΤ1


 


[edit]"Ο ΤΡΟΧΟΣ ΤΗΣ ΤΥΧΗΣ (Α..." The YouTube account associated with this video has been terminated due to multiple third-party notifications of copyright infringement.

 


Sorry about that.[/edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Super!!!Άξιος FORD!!!
 
απο τα αγαπημενα μου τηλεπαιχνιδια

ο Πολυχρονιου καλυτερος απο ολους

το ειχα και σε παιχνιδι τοτε
 
Επεισόδιο του τηλεπαιχνιδιού Ο Τροχός της Τύχης με παρουσιαστή τον Δάνη Κατρανίδη!

Μπόνους: Η Κρίστα μιλάει πολύ σε αυτό το επεισόδιο!

Προβλήθηκε 06 Ιανουαρίου 1994.

[edit]"Ο ΤΡΟΧΟΣ ΤΗΣ ΤΥΧΗΣ(1A)-ΑΝΤ1..." The YouTube account associated with this video has been terminated due to multiple third-party notifications of copyright infringement.

 


Sorry about that. [/edit]


 


[edit]"Ο ΤΡΟΧΟΣ ΤΗΣ ΤΥΧΗΣ(1B)-ΑΝΤ1..." The YouTube account associated with this video has been terminated due to multiple third-party notifications of copyright infringement.


 


Sorry about that. [/edit]


 


[edit]"Ο ΤΡΟΧΟΣ ΤΗΣ ΤΥΧΗΣ(1Γ)-ΑΝΤ1..." The YouTube account associated with this video has been terminated due to multiple third-party notifications of copyright infringement.


 


Sorry about that. [/edit]


 


[edit]"Ο ΤΡΟΧΟΣ ΤΗΣ ΤΥΧΗΣ(1Δ)-ΑΝΤ1..." The YouTube account associated with this video has been terminated due to multiple third-party notifications of copyright infringement.


 


Sorry about that. [/edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
[dead picture]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ακόμα μια φωτό της εκπομπής

troxos.jpg
troxos.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Απόσπασμα από το τηλεπαιχνίδι του ΑΝΤ1


((Ο Τροχός της Τύχης)) με τον Παύλο Χαικάλη



μεταδόθηκε το 1992


[edit]"Ο ΤΡΟΧΟΣ ΤΗΣ ΤΥΧΗΣ ((Α..." The YouTube account associated with this video has been terminated due to multiple third-party notifications of copyright infringement.

 


Sorry about that.[/edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
FORD231 είπε:
Απόσπασμα από το τηλεπαιχνίδι του ΑΝΤ1
((Ο Τροχός της Τύχης)) με τον Παύλο Χαικάλη



μεταδόθηκε το 1992
tsalk σ ευχαριστουμε πολυ για το βιντεο!!δεν ηξερα οτι ηταν και ο Χαϊκαλης παρουσιαστης του τροχου της τυχης
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
katerinak είπε:
tsalk σ ευχαριστουμε πολυ για το βιντεο!!δεν ηξερα οτι ηταν και ο Χαϊκαλης παρουσιαστης του τροχου της τυχης
tsalk!!!!!!!! εγώ είμαι ο FORD231!!!
 
Πάντως μόνο ο Πολυχρονίου ταίριαζε στον "τροχό". Ούτε ο Χαϊκάλης ούτε, ακόμα περισσότερ, ο Κατρανίδης κατάφεραν να τον φτάσουν.
 
Scan_Pic0088.jpgΟ Γιώργος Πολυχρονίου και η Κρίστα!

Scan_Pic0107.jpg Γιώργος Πολυχρονίου και Κρίστα !

Scan_Pic0070.jpgπροσκληση στο studio για τον 'τροχο'
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μου φαινόταν βαρετό το πρώτο μέρος (μάλλον με κούραζε το ότι έδειχνε συνέχεια τον τροχό να γυρίζει και ζαλιζόμουν !), αλλά κόλλαγα πάντα στην τελευταία δοκιμασία, να βρεις τη φράση από τα κρυμμένα γράμματα ! Αυτό το έβλεπα πάντα !

Να ρωτήσω κάτι, το παρουσίασε ποτέ ο Μίλτος Μακρίδης;
 
panp είπε:
Μου φαινόταν βαρετό το πρώτο μέρος (μάλλον με κούραζε το ότι έδειχνε συνέχεια τον τροχό να γυρίζει και ζαλιζόμουν !), αλλά κόλλαγα πάντα στην τελευταία δοκιμασία, να βρεις τη φράση από τα κρυμμένα γράμματα ! Αυτό το έβλεπα πάντα !Να ρωτήσω κάτι, το παρουσίασε ποτέ ο Μίλτος Μακρίδης;
oχι, ο Μιλτος Μακριδης δεν παρουσιασε ποτε τον 'τροχο'. ο 'τροχος' ηταν με Πολυχρονιου-Κατρανιδη-Χαικαλη... ο Μακριδης παρουσιαζε το' ο καλυτερος κερδιζει'..
 
Κάποτε πήγαν να ξαναρχίσουν τροχό της τύχης στο Mega, αλλά η προσπάθεια πάτωσε μετά από λίγα επεισόδια. Εκτός του ότι φαινόταν πια ξεπερασμένο, για παρουσιαστή είχαν βάλει έναν τύπο, που η ομιλία του ήταν ότι καλύτερο για την αϋπνία...
 
ωραιο παιχνιδι ειχαμε παει καποτε με την μητερα μου κοινο και παρολο που δεν κραταγε πολυ ωρα το γυρισμα ηταν μεγαλο και μου εκανε εντυπωση
 
Scan_Pic0021 - Αντιγραφή (2) - Αντιγραφή.jpgΓιώργος Πολυχρονίου κ' Κρίστα

Scan_Pic0021 - Αντιγραφή - Αντιγραφή.jpgΔάνης Κατρανίδης κ' Κρίστα

Scan_Pic0097 - Αντιγραφή.jpgεξωφυλλο στο 7μερεςtv της εποχης...

Scan_Pic0099 - Αντιγραφή.jpgεξωφυλλο εποχης με την Κριστα!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Αγαπημένη Κρίστα..Ο "τζιπολυ" στις μεγάλες του δόξες..Νομίζω ότι απείχε παρασάγγας από τους άλλους παρουσιαστές, οι οποίοι συμπαθέστατοι μεν αλλά τελείως΄"έξω από τα νερά τους"..(Εδώ ισχύει το "έκαστος εφ ω ετάχθη" και ο Πολυχρονίου νομίζω ότι ήταν ιδανικός για τηλεπαιχνίδια..) Μιας και αναφέρθηκε, αν δεν λανθάνω, η (όντως ατυχής) προσπάθεια αναβίωσης από το Μέγκα, έγινε το 1998,με παρουσιαστή τον Γιάννη Κουρτάκη, ένα από τους 3 παρουσιαστές της νεανικής εκπομπής του καναλιού στις αρχές της δεκαετίας "το τελευταίο θρανίο" ενώ στη θέση της Κρίστας,η (ζουμερή τότε) Νίκη Κάρτσωνα..Παρεμπιπτόντως, Χρήστο, πολύ ωραίο το τελευταίο εξώφυλλο...7 μέρες tv 1990..Αυτά είναι..
 
Πίσω
Μπλουζα