Ο Χριστός ξανασταυρώνεται (1975 ΕΙΡΤ)

elephadas

Extra Galactic RetroEntity!
Αντιδράσεις
10.051
Είχε στηθεί ολόκληρο χωριό για κάποια (όλα?) εξωτερικά γυρίσματα. Είχα πάει για κάποιο λόγο σ' ένα στούντιο παραγωγής που ήταν μέσα σε μια μεγάλη έκταση κάπου σε βόρειο προάστειο, δεν θυμάμαι τώρα πού, αλλά ήταν μέσα σε μεγάλη έκταση, και είδα το "χωριό" και ρώτησα τι ήταν και μου είπαν ότι εκεί γυριζόταν "Ο Χριστός ξανασταυρώνεται"

elephadas

Extra Galactic RetroEntity!
Αντιδράσεις
10.051
Η Μαίρη Ιγγλέση γράφει άρθρο για μια σειρά στην οποία παίζει και η ίδια.
Ναι, το πρόσεξα και γέλασα κι εγώ. Ωστόσο απλώς αναφέρει το όνομά της χωρίς να γράψει τίποτε άλλο για τον εαυτό της, και δεν θεωρεί δεδομένο ότι η σειρά θα έχει σουξέ. Οπότε είναι αρκετά αντικειμενική.

g1973tony

RetroJunkie
Αντιδράσεις
4.764
Η Μαίρη Ιγγλέση είναι παντρεμένη με τον ιατροδικαστή Φίλιππο Κουτσαύτη ο οποίος και αναγνώρισε τυχαία τη σορό του Αλέξη Γκόλφη που βρισκόταν στα αζήτητα του νεκροτομείου .
πηγή

thanos75

RetroMaNiaC
Αντιδράσεις
417
Είχε στηθεί ολόκληρο χωριό για κάποια (όλα?) εξωτερικά γυρίσματα. Είχα πάει για κάποιο λόγο σ' ένα στούντιο παραγωγής που ήταν μέσα σε μια μεγάλη έκταση κάπου σε βόρειο προάστειο, δεν θυμάμαι τώρα πού, αλλά ήταν μέσα σε μεγάλη έκταση, και είδα το "χωριό" και ρώτησα τι ήταν και μου είπαν ότι εκεί γυριζόταν "Ο Χριστός ξανασταυρώνεται"
Είχα κάπου διαβάσει ότι το "χωριό" είχε στηθεί κάπου στον Παράδεισο Αμαρουσίου, στο δεξί μας χέρι στην άνοδο της Κηφισίας (περίπου στο ύψος του πυργου atrina). Εντελώς διαφορετική τότε η περιοχή φυσικά με πολύ μικρότερη οικιστική ανάπτυξη κ φυσικά χωρίς "babis vovos" έργα

Μπλουζα