Ο θάνατος του Τιμόθεου Κώνστα (1987 ΕΡΤ2)

(off-topic, και ελπίζω να μην παραβιάζει τους όρους του φόρουμ)

[edit] copyrights [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Οποιος μπορει ας γραψει λιγο ποια ακριβως επεισοδια εχουν ανεβει στο web tv της ΕΡΤ γιατι δεν βαζω ακρη.Δεν βρισκω τα 1,2,3 πχ με παει απευθειας στο 4 κλπ και με εχουν σπασει τα νευρα.
 

Οποιος μπορει ας γραψει λιγο ποια ακριβως επεισοδια εχουν ανεβει στο web tv της ΕΡΤ γιατι δεν βαζω ακρη.Δεν βρισκω τα 1,2,3 πχ με παει απευθειας στο 4 κλπ και με εχουν σπασει τα νευρα.
1@metalcandyman[/USER]ανεβηκαν ολα τα επεισοδια που εδειξε μεχρι στιγμης η τηλεοραση, θα πας στη σελιδα https://webtv.ert.gr/tag/o-thanatos-toy-timotheoy-konsta/   και θα πατησεις πανω στην εικονα  του επεισοδιου που θελεις να παρακολουθησεις,εμφανιζεται η ιδια εικονα σε ολα τα επεισοδια .

Αν τυχον δε βλεπεις κανενα βιντεο ενω απο κατω σε σμικρυνση λεει οτι "τωρα παιζει",οπως ετυχε σε μενα, υπαρχει λυση:
θα κανεις αντιγραφη το συνδεσμο του βιντεο κι επικολληση στο google , θα πατησεις αναζητηση και σε βγαζει στη σελιδα του επεισοδιου αλλα αυτη τη φορα εμφανιζεται και το βιντεο

Δεν ξερω αν εξηγησα καλα αυτα που εγραψα, αν τυχον εχεις προβλημα πες μου να βαλω screenshots

 
Eγω έκανα κάτι καλύτερο. Εχω την εφαρμογή KODI και

Εκεί υπάρχει ένα προσθετο που λέγεται ΕΡΤ player.

Εκεί που λέει κατηγορίες εχει ταξινομημενα τα 10 επεισόδια

Που παιχτηκαν μέχρι τώρα. 
 

1@metalcandyman[/USER]ανεβηκαν ολα τα επεισοδια που εδειξε μεχρι στιγμης η τηλεοραση, θα πας στη σελιδα https://webtv.ert.gr/tag/o-thanatos-toy-timotheoy-konsta/   και θα πατησεις πανω στην εικονα  του επεισοδιου που θελεις να παρακολουθησεις,εμφανιζεται η ιδια εικονα σε ολα τα επεισοδια .

Αν τυχον δε βλεπεις κανενα βιντεο ενω απο κατω σε σμικρυνση λεει οτι "τωρα παιζει",οπως ετυχε σε μενα, υπαρχει λυση:
θα κανεις αντιγραφη το συνδεσμο του βιντεο κι επικολληση στο google , θα πατησεις αναζητηση και σε βγαζει στη σελιδα του επεισοδιου αλλα αυτη τη φορα εμφανιζεται και το βιντεο

Δεν ξερω αν εξηγησα καλα αυτα που εγραψα, αν τυχον εχεις προβλημα πες μου να βαλω screenshots
Xιλια ευχαριστω γιατι αυτο ηταν το προβλημα που ειχα.Οταν εμπαινα παλι στο ert web tv απο αλλο Link δεν με εμφανιζε τα επεισοδια 1 εως 3 και οταν εμπαινα απο το Link που εγραψες και συ ειχα το προβλημα να μην παιζει το βιντεο οποτε κανωντας επικολληση οπως ειπες κλπ το προβλημα λυθηκε.Ευχαριστω και παλι.

 
Σχεδον ολες οι SmartTV (τουλαχιστον οι Samsung) εχουν την εφαρμογη ERT.

Την ξεκινας, πας Videos, Greek Series και ειναι πανω πανω
 
Xιλια ευχαριστω γιατι αυτο ηταν το προβλημα που ειχα.Οταν εμπαινα παλι στο ert web tv απο αλλο Link δεν με εμφανιζε τα επεισοδια 1 εως 3 και οταν εμπαινα απο το Link που εγραψες και συ ειχα το προβλημα να μην παιζει το βιντεο οποτε κανωντας επικολληση οπως ειπες κλπ το προβλημα λυθηκε.Ευχαριστω και παλι.
Να εισαι καλα! Χαιρομαι που λυθηκε το θεμα,νομιζα οτι μονο εγω ειχα αυτο το προβλημα με τα βιντεο που δεν εμφανίζονται. Ευτυχώς ομως βρεθηκε η λυση☺ 
 
Δεν εχει Τιμοθεο σημερα?? Το ανεβαλαν για να δειξουν πανηγυρια??
 
Μια απορια που εχω εγω ολα αυτα τα χρονια που εχω δει ενα σωρο φορες την σειρα ειναι η εξης.Η σειρα διαδραματιζεται το 1955 οπως ξερουμε και οπως βλεπουμε στο σπιτι της ιρμας πατανε το θηροτηλεφωνο ωστε να τους ανοιξει για να μπουνε.Υπηρχαν θηροτηλεφωνα το 1955 η ειναι καποια χρονικη ανακριβεια και λαθος της σειρας;
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Χμμμ...δεν ξερω αλλα γενικα δεν εχει πολλα χρονολογικα λαθη. Το Citroen μοντελο 1955, τα περισσοτερα τραγουδια κτλ.

Μονο σε κατι εξωτερικα πλανα που φαινονται κατι επιγραφες Ανθη-Φυτα που κανουν μπαμ 80ιλα.

Ειχα χασει το 9ο και το 10ο λογω διακοπων...εκατσα χτες το απογευμα και τα ειδα μονοστεκι απο το WebTV, για να ανακαλυψω οτι δεν θα παιχτει το βραδυ το 11ο!!!! Γυρναω στην ΕΡΤ2 στις 22:00 και βλεπω κατι τσαμπουνες live...ελεος.
 
Πραγματικα εχω μεγαλη απορια γιαυτο το θεμα με το θηροτηλεφωνο.Οσο για την ερτ τι να πουμε αλλο δηλαδη τους κραζουμε μια ζωη και μυαλο δεν λενε να βαλουν.Μια σειρα ειπαν να παιξουν  και θα μας βγαλουν την ψυχη μεχρι να τελειωση.Ας δειξουν τουλαχιστον το 14ο επεισοδιο να πουμε πως αξιζε η αναμονη.Τουλαχιστον ξερω τι γινετε στο 14ο επεισοδιο που παντα το ειχα απορια να ναι καλα μελος απο δω μεσα που με το περιεγραψε μεσες ακρες καποτε.
 
1@metalcandyman[/USER] Η σειρά έχει πολλούς ετεροχρονισμους, αλλά θυροτηλεφωνα υπήρχαν κανονικότατα όλη τη δεκαετία  του 1950 και το βλέπουμε σε διάφορες ελληνικές ταινίες αυτό, όπως στον Ζηλιαρογατο και στη Στουρνάρα 288. Δεν είχαν όμως τη μορφή που έχουν σήμερα, αλλά όσον αφορά το θυροτηλεφωνο που βρισκόταν μέσα στο σπίτι, αυτό είχε συνδεδεμένο ακουστικό σαν αυτό του κλασικού τηλεφώνου. 

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πολύ θα 'θελα να μπορώ να μπω για λίγο στο μυαλό των τεχνικών της ΕΡΤ! Τα επεισόδια προβάλλονται βέβαια από την ΕΡΤ-2 και με αυτό το λογότυπο ανεβαίνουν στο webtv. To 9o επεισόδιο όμως έχει ανέβει με το λογότυπο της ΕΡΤ-1!!
 
Σήμερα λοιπόν έγινε αλλαγή στο πρόγραμμα της ΕΡΤ2 και προβλήθηκε το 11ο επ. της σειράς. Το πήρα είδηση γύρω στις 22:30. Για όσους το έχασαν και δεν το έγραψαν θα προβληθεί σε επανάληψη τη Δευτέρα 3/9 (0240-0340). Είναι απίστευτοι!!!!!!!!!!Ποτέ δεν πρέπει να τους έχεις εμπιστοσύνη.
 
Μαλλον λογω βροχης, δεν ειχε τσαμπουνες και κλαρινα στο ραδιομεγαρο και προβληθηκε το νεο επεισοδιο απροσδοκητα.

Το πετυχα τυχαια μετα τη μεση...

Ξενερωμα...

Θα το γραψω να το δω (το μισο για την ακριβεια, το αλλο μισο να το ξαναδω) αυριο.
 
Καλά, δεν παίζονται οι άνθρωποι....Το άλλο άσχημο είναι ότι την ερχόμενη Δευτέρα πάλι δεν έχει Κώνστα στις 10.00 το βράδυ.
 
Οι ανθρωποι ειναι γελοιοι,απαραδεκτοι και για τα μπαζα γενικοτερα.Την σειρα την εχω δει διακοσιες φορες και ο μονος λογος που περιμενω σαν τρελος αυτη την φορα ειναι μπας και παιχτει το επεισοδιο νουμερο 14 αλλα αυτο το πραγμα με αυτους πραγματικα δεν παλευεται.Γνωριζω πως ατομα μεσα στο forum εχουν στην κατοχη τους το επεισοδιο νουμερο 14 και καποιοι απο αυτους εχουν καναλια στο youtube ε ας κανει μια μαγκια ενας απο ολους αυτους και ας ανεβασει το επεισοδιο νουμερο 14 στο youtube να τελειωνουμε επιτελους μια και καλη με αυτη την μαστιγα που ονομαζεται ΕΡΤ.
 
Και οταν πηγα να προγραμματισω εγγραφη...δεν υπηρχε νυκτερινη επαναληψη συμφωνα με το προγραμμα!! Οποτε για να δω το πρωτο μισο, θα περιμενω ποτε θα ανεβει στο WebTV (ειπαμε...θελω να το βλεπω τηλεορασατο χαχα)
 
Πίσω
Μπλουζα