[ΠΑΙΚΟ] Επιτραπέζια Candy Candy & Candy, η βασίλισσα των λουλουδιών

Ε, εντάξει, πολλές anime σειρές μοιάζουν στους χαρακτήρες..

Εδώ το original intro της σειράς:


Ωραίο φαίνεται, αν και προτιμώ ρεαλιστική υπόθεση από φαντασίες κτλ..
 
Από ότι έχω καταλάβει από το διαδίκτυο η σειρά παίχτηκε και στη Γαλλία, ίσως αυτό να είναι κάποιο επιτραπέζιο που κυκλοφόρησε εκεί και το πήρε η ελληνική εταιρεία και άλλαξε την ονομασία.
 
spirtoulis είπε:
Από ότι έχω καταλάβει από το διαδίκτυο η σειρά παίχτηκε και στη Γαλλία, ίσως αυτό να είναι κάποιο επιτραπέζιο που κυκλοφόρησε εκεί και το πήρε η ελληνική εταιρεία και άλλαξε την ονομασία.
σιγουρα απο καπου αλλου θα το βρηκε η ελληνικη εταιρια και αλλαξε τον τιτλο για να εχει ισως μεγαλυτερες πωλησεις
 
Αυτό το παιδικό δεν νομίζω να παίχτηκε Ελλάδα, τουλάχιστον εγώ δεν το θυμάμαι.
 
spirtoulis είπε:
Αυτό το παιδικό δεν νομίζω να παίχτηκε Ελλάδα, τουλάχιστον εγώ δεν το θυμάμαι.
ουτε κι εγω το θυμαμαι

Φαινεται μολις η ελληνικη εταιρια ανακαλυψε την κυκλοφορια του συγκεκριμενου επιτραπεζιου στο εξωτερικο και ειδε στη φωτο καρτουν με ξανθο κοριτσακι,το ονομασε "Καντυ" και ησυχασε..δεν το εψαξε και πολυ
 
To επιτραπέζιο "Candy η βασίλισσα των λουλουδιών" ποιας εταιρίας είναι? Και αυτό της ΠΑΙΚΟ? Γιατί δε φαίνεται πουθενά το logo της
 
Kambia είπε:
To επιτραπέζιο "Candy η βασίλισσα των λουλουδιών" ποιας εταιρίας είναι? Και αυτό της ΠΑΙΚΟ? Γιατί δε φαίνεται πουθενά το logo της
Kambia δεν ξερω γιατι δε φαινοταν στις φωτογραφιες του κουτιου :(

το σηματακι με τα παιδακια μηπως ειναι χαρακτηριστικο καποιας ελληνικης εταιριας ή ειναι ασχετο;

8.JPG

7.JPG
 
Δεν το γνωρίζω το συγκεκριμένο σήμα. Λέει πάντως "Παιχνίδια ποιότητας"

Αν κάποιος το αναγνωρίζει ας μας δώσει τα φώτα του :)

Κατερίνα από κει που τις "ψάρεψες" δεν έχει τίποτα άλλες πληροφορίες?
 
Kambia είπε:
Δεν το γνωρίζω το συγκεκριμένο σήμα. Λέει πάντως "Παιχνίδια ποιότητας" Αν κάποιος το αναγνωρίζει ας μας δώσει τα φώτα του :)

Κατερίνα από κει που τις "ψάρεψες" δεν έχει τίποτα άλλες πληροφορίες?
δε θυμαμαι να εγραφε κατι αλλο,αλλιως θα το σημειωνα σ ενα χαρτακι :(
 
Κατερίνα υπέροχη ανακάλυψη!!!! Υπήρχε και επιτραπέζιο με αστυνόμο Σαινη, το ειχα ;)
 
Ξέρετε την αδυναμία μου στις κούκλες, βρήκα την κούκλα της σειράς Le tour du monde de lydie και είπα να τη βάλω εδώ. Συγνώμη για το oof topic, το επιτραπέζιο δεν βρήκα φωτογραφία

πηγή φώτο http://www.touscollectionneurs.com/forum/viewtopic.php?f=67&t=13401&start=30

pict0004ue.jpg
 
38023456.jpg

candy_lit_un_discourt.jpg

ctpuzzle6a.jpg

minipuzzle1.jpg είναι πολλά

38023351.jpg

candy_et_le_prince_des_collines.jpg

candypuzzle.jpg

ctpuzzle2a.jpg

ctpuzzle4a.jpg

ctpuzzle5a.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
spirtouli πολυ γλυκια η κουκλα,ευχαριστουμε για τη φωτογραφια!

αριαδνη πολυ ομορφα τα παζλ,περισσοτερο μ αρεσει το 3ο γιατι φαινεται και ο Αντονυ #)

ευχαριστουμε για τις φωτογραφιες!
 
δεν είναι ο αντονυ Κατερίνα αλλά ο πρίγκηπας του λόφου :) στον 4 πρεπει να είναι ο Αντονυ
 
κατερινα, ο πρίγκηπας του λόφου ήταν ο Αλμπερτ :) και όχι ο αντονυ.Στο τεταρτο, τωρα που το βλεπω δεν πρεπει να είναι καν η καντυ, αν και το βρηκα στα παζλ της καντυ.
 
αριαδνη είπε:
κατερινα, ο πρίγκηπας του λόφου ήταν ο Αλμπερτ :) και όχι ο αντονυ.Στο τεταρτο, τωρα που το βλεπω δεν πρεπει να είναι καν η καντυ, αν και το βρηκα στα παζλ της καντυ.
σ ευχαριστω αριαδνη!

κι εμενα μου φανηκε περιεργο το 4ο: τι δουλεια εχει η Καντυ Καντυ(που μαλλον δεν ειναι καν αυτη) να παντρευτει τον Αρτσι; :eek:

και κλεινουμε εδω το οφτοπικ
 
Μην ρωτησετε τι δουλεια εχω στα Candy θεματα...ας οψεται η ευρεση στο ebay,αλλιως....ουτε απ' εξω! :p

Μερικες ακομα φωτο για οφθαλμολουτρο,δεν νομιζω να βλαψουν. :D

Candy (5).jpgCandy (3).jpgCandy (2).jpgCandy (1).jpgCandy (4).jpg

Δυστυχως δεν κατεστει δυνατον η συλλογη παραπανω πληροφοριων

για την κυκλοφορια του παιχνιδιου,περαν ενος ξερου 1970s - 1980s....τρεχα γυρευε!!! :angry:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα