Πήρα Treamcast!ΟΕΟ!

TallMan

RetroNuts!
Joined
28 Φεβ 2007
Μηνύματα
1.616
Αντιδράσεις
37
Έκτακτο παράρτημα!Έκτακτο παράρτημα!

ΤΟ ΧΤΥ-ΠΗ-ΣΑ!

Το πακετάκι είναι άψογο!

Η ποιότητα κατασκευής είναι ικανοποιητικότατη(παρά το made in China)

Η οθονούλα πολύ καλή -αν και λίγο πιο φωτεινή από όσο θα ήθελα- και παρά το μέγεθός της έχει ικανοποιητική απόκριση και μπορείς να παίξεις ανετότατα! :)

Για να δούμε και μερικές φωτό...

Το πακετάκι!Όλα τα λεφτά αυτό το τσαντάκι...

7030.jpg

Η αποκάλυψη!

7031.jpg7032.jpg

Το πλήρες περιεχόμενο...

7033.jpg

Του πάει το μαύρο...

7034.jpg

Μια σύγκριση παλιός- νέος...

7044.jpg

Και ιδού!

7035.jpg

Ίδωμεν το φως το αληθινόν...

7036.jpg

Τα μενού είναι ακριβώς όπως τα ξέρουμε

7037.jpg7038.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Καλά όλα αυτά αλλά πώς φαίνονται τα παιχνίδια;

Ορίστε...

7039.jpg7040.jpg7041.jpg7042.jpg7043.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ψηλέ ..προκαλείς ....:biglaugh:
 
Ρε tallman, ρίχτε και κανά παρκετάρισμα ρε αγόρι :biglaugh:

Ωραίος ρε!! Πολύ καλό κομμάτι.
 
kalo! me geies!!!!

poso phge to malli? lol
 
Λοιπόν...Το μηχανηματάκι το χτύπησα από ΕΔΩ

Έχει μείνει άλλο ένα κομμάτι για όποιον ενδιαφέρεται!

Πήγα απευθείας από το μαγαζί και το πήρα.Επειδή πρέπει να λέμε και τα καλά για μαγαζιά θέλω να τονίσω πως τα παιδιά στο μαγαζί ήταν εξυπηρετικότατα.Μου είπαν ότι δυσκολεύονται να φέρουν τις ποσότητες που ήθελαν.Είχαν παραγγείλει 30(!) κομμάτια και τους στείλανε μόλις 5(μείον 2 το δικό μου και αυτό που τους έχει μείνει...οι υπόλοιποι 3 που το πήρατε πού είστε;Για αποκαλυφθείτε! :D ).

Το μαγαζί τους είναι σε στυλ αποθήκης με όλα τα προϊόντα χύμα σε ράφια(ακόμα παλεύουν να το φτιάξουν).

Επίσης είχαν διαθέσιμο το GP2X, το cradle και τη θήκη του! ;)

Όπως επίσης μια DSExtreme γύρω στα εξήντα κάτι ευρώ και μια flash cart που παίρνει micro sd(όχι η Μ3)+ passkey γύρω στα 35...
 
Λυποθυμώωωωω......
 
Πολύ ωραίο μηχανηματάκι. Θα φέρουν και άλλες κονσόλες, ή αυτές ήταν?
 
Αμάν που να πάρει.... περίμενα με το ντουφέκι να φέρουν και φέρανε μόνο 5? Τώρα έχω σηκώσει την άρτα και τα Γιάννενα από το ebay και δεν θέλω να το πάρω τώρα αμέσως αλλά τον άλλο μήνα.

Θα φέρουν πάλι σύντομα βρε Tallman, τι είπανε?

Αλήθεια η φωτεινότητα δε ρυθμίζεται?
 
Η φωτεινότητα ρυθμίζεται κανονικότατα!

Απ'ότι έχω καταλάβει θα συνεχίσουν να φέρνουν όταν θα βρίσκουν.Όπως ανέφερα είχαν παραγγείλει 30 και τους φέρανε 5!

Στο site που παρέθεσα υπάρχει τηλεφωνάκι για τα περαιτέρω με το μαγαζί.

Υπόψιν ότι είχα τονίσει στα παιδιά στο κατάστημα πως το site τους το είχα ανακαλύψει στο τρελοφόρουμ μας αλλά και στο mame.gr(έτερο τρελοφόρουμ!) και πως υπάρχουν και άλλοι ενδιαφερόμενοι οπότε τηλεφωνάτε και απαιτήστε το άφοβα... τους έχω προετοιμασμένους! :D (Ξέρετε εσείς...ήρθε ένας ψηλός προχτές και χτύπησε ένα TreamCast, πού τα έχετε κρυμμένα τα υπόλοιπα ρε μην έρθουμε από εκεί και το κάνουμε καλοκαιρινό το μαγαζί κλπ... :D )
 
Αμάν που να πάρει.... περίμενα με το ντουφέκι να φέρουν και φέρανε μόνο 5? Τώρα έχω σηκώσει την άρτα και τα Γιάννενα από το ebay και δεν θέλω να το πάρω τώρα αμέσως αλλά τον άλλο μήνα.
Τελικά έχουμε πολλά κοινα σημεία (και καθόλου φράγκα).:biglaugh:
 
Χαχαχαχαχα! Μάλλον κι εγώ θα ήμουν μέσα στους 5 που το προλάβανε!!! :) :)
 
Kαι εγώ το θέλω πολύ αλλά το NeoGeo CD έχει μεγαλύτερη βαρύτητα.
 
Ο Νευτωνας θα ειχε καποια αντιρρηση επ'αυτου :biglaugh::biglaugh:
 
Λές ε? :D

Πως και πως το περιμένω το NeoGeo, ετοίμασα και τη θεσούλα του να έρθει να αράξει.... :D

Και μια που λέμε για βαρύτητα, καθόμουν το Σάββατο και διαμόρφωνα μια ντουλάπα με ράφια (κομμένα στο Praktiker) ένα ράφι ανά 25 εκατοστά ύψος για να γίνει το μουσείο των μηχανημάτων μου.

Τώρα από το σήκωσε, πιάσε, κόψε, κάρφωσε, με έχει πιάσει μίνι λουμπάγκο. Αϊχ, το πλευρί μου... :D
 
Εννοειται οτι με το που θα ερθει - περιμενουμε αναλυτικο φωτορομα..φωτορεπορταζ :)

(περαστικα για τα πλευρακια σου :biglaugh: )
 
Εννοείται, ήδη κάνω προετοιμασία και μου έρχονται με τον υπόγειο σιδηρόδρομο τα απαραίτητα καλούδια....

Το μόνο του δράμα είναι ότι αργεί να φορτώσει επειδή το drive του είναι μονής αλλά τι να κάνεις, που να ψάχνεις για cartridges τώρα.... είναι και πανακρίβου.
 
Χμ...gtsamour και γω πλέον προσανατολίζομαι σε ένα έπιπλο που θα τα έχω όλα μαζεμένα αλλά μάλλον θα καταλήξω σε κάτι προς βιτρίνα με τζάμι, κρυφό φωτισμό κλπ...

Αφού τελειώσεις τα ράφια μάλλον θα χρειαστείς και μια καλή μασσατζού...:biglaugh:

Ή τουλάχιστον παίξε στο NEO GEO κάνα Street Hoop... :)

ΜΗΝ διανοηθείς να αργήσεις τις φωτογραφίες για το NeoGeo!

Αν είχα αυτές τις μέρες λίγο περισσότερη οικονομική άνεση (τι να κάνω που με τράκαραν! :animangry: ) πιθανόν να σε είχα προλάβει κιόλας στην αγορά του... :)
 
Το Neo Geo CD ή το AES?

AES ψάχνω κι εγώ.

Τέτοιο έπιπλο έχω κι εγώ με 40 ράφια άλλα πλέον δεν χωράει τίποτα άλλο και πρέπει να βρω άλλη λύση!

Πάντως το Treamcast βρήκε θέση δίπλα στις άλλες Sega! Τα τοποθετώ ανά εταιρία!
 
Πίσω
Μπλουζα