Παγωτά

prisma είπε:
Μη ξεχνάμε ότι στα παλιά ψυγεία παγωτών (με τα πλαστικά καπάκια) δε μπορούσες να δεις εκ των προτέρων τι έχει μέσα και που!
θυμιζω οτι εδω ειδαμε και στιγμιοτυπο με ενα παλιο ψυγειο της ΔΕΛΤΑ
 
Το ΤΡΙΝΙΤΑ ειναι ο "νικητης" της ψηφοφοριας :)

attachment.php
πηγη

556836_424655930987904_2035882330_n.jpg
 
Katerinak, με άφησες με ανοιχτό το στόμα με τη φωτογραφία σου από το παγωτό ρεσιτάλ! Υπήρχε με γεύση καραμέλα; Εγώ ήξερα μόνο το κλασικό. Έπαθα ζημιά, το θέλω τώρα :cry:

Θυμήθηκα τους πύραυλους Trophy της Εβγα, ήταν πολύ τολμηρή η διαφήμιση για παγωτό, γιατί παρομοίαζε τις μπάλες από βανίλια ή σοκολάτα που είχε πάνω του το παγωτό, με γυναικεία στήθη κι έδειχνε ένα μοντέλο στην παραλία.

Το κυπελλάκι βανίλια Scarlet της Εβγα, που είχε κάτι ροζ καρδούλες στη συσκευασία.

Το θεϊκό για μένα Solero, που δεν έχω δει να υπάρχει τώρα κάπου στην Ελλάδα, αλλά υπάρχει στη Μ.Βρετανία και δοκίμασα Solero ξυλάκι μάνγκο: Βελούδινη κρέμα μάνγκο απέξω, βανίλια με πλούσιο σιρόπι μάνγκο από μέσα. Ήταν σαν να ταξίδεψα στους κήπους του παραδείσου!
 
perlastar είπε:
Το θεϊκό για μένα Solero, που δεν έχω δει να υπάρχει τώρα κάπου στην Ελλάδα, αλλά υπάρχει στη Μ.Βρετανία και δοκίμασα Solero ξυλάκι μάνγκο: Βελούδινη κρέμα μάνγκο απέξω, βανίλια με πλούσιο σιρόπι μάνγκο από μέσα. Ήταν σαν να ταξίδεψα στους κήπους του παραδείσου!
Τα Solero ήταν της Algida και θυμάμαι ειδικά ένα καλοκαίρι είχαν βγάλει τα Solero Shots, που ήταν ένα πράσινο πλαστικό κυλινδρικό κουτί με καπάκι και μέσα είχαν μπαλίτσες γρανίτας. Είχε κάνει επιτυχία, αλλά δυστυχώς δεν είχα δοκιμάσει.

D@redevil είπε:
Διαμαρτύρομαι εντονότατα! :eviltongue:
Θέλω Shock! :precry:
Με καθυστέρηση ενός μήνα, συμφωνώ απόλυτα με την Daredevil! Απαιτώ να επανεξεταστεί η υπόθεση "Shock" και να βγει το "Shock" ξανά! Κάτω η πρωτοκαθεδρία της σοκολάτας στα παγωτά!!!
 
nwntas είπε:
(...)Κάτω η πρωτοκαθεδρία της σοκολάτας στα παγωτά!!!
Ν' αγιάσει το στοματάκι σου, Νώντα! :D

Πέρα από την πλάκα, αν τελικά κυκλοφορήσει το trinita, θα ήθελα να το δοκιμάσω για ένα flashback, ακόμα κι αν δεν μ' αρέσει η σοκολάτα....
 
Παρδαλο από ποιά χρόνια είναι ο διαγωνισμός;
 
ρετρο φορτηγο της ΕΒΓΑ πηγη

attachment.php


το κυπελακι διπλα απ το ΤΡΙΝΙΤΑ ποιο ειναι;

ΕΒΓΑ.jpg
 
pardalotzatziki είπε:
Διαγωνισμος ALGIDA απο Ποπάϋ
Wow!Μου ειχε ξεφυγει!!!Απιστευτα δωρα!1 εγχρωμος cpc και 4 vectrex!!

foutix είπε:
Παρδαλο από ποιά χρόνια είναι ο διαγωνισμός;
Mαλλον 1986 γιατι στο τελος του 85 εμφανιστηκε ο 6128 στην Ευρωπη.
 
Αυτά τι χρονολογίας είναι? Από τα λογότυπα φαίνονται σχετικά πρόσφατα πάντως.
 
Θυμάμαι το παγωτό Ροζ Πάνθηρας με τη φατσούλα του συμπαθητικού cartoon.

Είχε κυκλοφορήσει και παγωτό Φρου Φρου από το ομώνυμο cartoon στην τηλεόραση; Γιατί θυμάμαι ένα παγωτό σε ξυλάκι το οποίο ήταν μια φατσούλα με μύτη από μπαλίτσα τσίχλας...δεν θυμάμαι ποιο παγωτό ήταν, υπολογίζω κάπου τη δεκαετία του 80 με αρχές 90 η κυκλοφορία του...

Όποιος θυμάται ας μας διαφωτίσει...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
BETTY BOOP είπε:
Θυμάμαι το παγωτό Ροζ Πάνθηρας με τη φατσούλα του συμπαθητικού cartoon.
Είχε κυκλοφορήσει και παγωτό Φρου Φρου από το ομώνυμο cartoon στην τηλεόραση; Γιατί θυμάμαι ένα παγωτό σε ξυλάκι το οποίο ήταν μια φατσούλα με μύτη από μπαλίτσα τσίχλας...δεν θυμάμαι ποιο παγωτό ήταν, υπολογίζω κάπου τη δεκαετία του 80 με αρχές 90 η κυκλοφορία του...

Όποιος θυμάται ας μας διαφωτίσει...
Χριστινα το παγωτο Φρου Φρου το θυμαμαι κι εγω και το ειχα αναφερει σε καποιο ποστ αυτου του θρεντ
 
Πίσω
Μπλουζα