Παγωτά

katerinak είπε:
την τηλεοπτικη διαφημιση την ειδαμε τον περασμενο Δεκεμβριο στα 02:12 λεπτα του βιντεο,στο ποστ
Πότε είχε κυκλοφορήσει το παγωτό Ηatman; Υπολογίζω κάπου στο 1994-1995...
 
Δεν αναφέρεται στο Hatman αλλά σε ένα άλλο, μεταγενέστερο, με σοκολάτα και φράουλα.
 
dr_slump είπε:
Δεν αναφέρεται στο Hatman αλλά σε ένα άλλο, μεταγενέστερο, με σοκολάτα και φράουλα.
ναι το ξερω,απλα εβαλα τωρα τα screenshots γιατι ειχα ξεχασει να τα βαλω το Δεκεμβριο που ειδαμε τη διαφημιση
 
Δεν πρεπει να ειναι μετα το 93. Το επαιρνα όταν ήμουν το πολυ 3-4. πόσα να μπορω να θυμηθώ ?! Νομίζω το πλαστικο του ξυλάκι ήταν σε μορφή κάκτου, δλδ κατέληγε σε δυο άκρες στο πάνω μέρος. Αχ προσπαθήστε να θυμηθείτε..πόσα μπορεί να είχαν ροζ πλαστικό ξυλάκι ; it s all i have:cry:
 
ψυγειο με παγωτα ΑΣΤΥ,στιγμιοτυπα απ την ταινια "ζητειται δρακος"

attachment.php
attachment.php


zd.JPG

zdASTY.JPG
 
στη βιντεοταινια "ερχονται οι γυμνιστες" (1988) πετυχα αυτο το στιγμιοτυπο με μια καρτελα με παγωτα της ΔΕΛΤΑ

attachment.php


er1988.JPG
 
Η ΕΒΓΑ έχει διαγωνισμό στο Facebook, ψηφίζουμε ένα από τα παρακάτω παγωτά που δεν κυκλοφορούν πια, και όποιο κερδίσει θα κυκλοφορήσει ξανά το επόμενο καλοκαίρι!

Τρόικα

Ξυλάκι βανίλια, κακάο και φουντούκι με επικάλυψη γεύσης σοκολάτας γάλακτος και ξηρούς καρπούς.

Frutti bite

Ξυλάκι γρανίτα φράουλα και λεμόνι.

Τρινιτά

Κυπελλάκι βανίλια, κακάο, φουντούκι με επικάλυψη σοκολάτα με ξηρούς καρπούς.

Shock

Μεγάλος πύραυλος βανίλια, με σιρόπι φράουλα και αμύγδαλα.
 
ευχαριστουμε για την ενημερωση manos311,ας προσθεσω και τη φωτογραφια με τα ρετρο αυτα παγωτα

attachment.php
πηγη

attachment.php


Επισης βρεθηκαν και 2 απ 4 διαφημιστικα αυτων των παγωτων!!

παγωτο ΤΡΙΝΙΤΑ:https://www.youtube.com/watch?v=XDtpYO6cRn8

παγωτο Shock:

1000880_412238895562941_693614131_n.jpg

tro.JPG

fortiga.jpg
 
manos311 είπε:
Η ΕΒΓΑ έχει διαγωνισμό στο Facebook, ψηφίζουμε ένα από τα παρακάτω παγωτά που δεν κυκλοφορούν πια, και όποιο κερδίσει θα κυκλοφορήσει ξανά το επόμενο καλοκαίρι!
Τρόικα

Ξυλάκι βανίλια, κακάο και φουντούκι με επικάλυψη γεύσης σοκολάτας γάλακτος και ξηρούς καρπούς.

Frutti bite

Ξυλάκι γρανίτα φράουλα και λεμόνι.

Τρινιτά

Κυπελλάκι βανίλια, κακάο, φουντούκι με επικάλυψη σοκολάτα με ξηρούς καρπούς.

Shock

Μεγάλος πύραυλος βανίλια, με σιρόπι φράουλα και αμύγδαλα.
Μέχρι τώρα τα αποτελέσματα είναι:

Τρινιτά 46%

Τρόικα 34%

Shock 13%

Fruity Bite 7%
 
μονο το ΤΡΙΝΙΤΑ δοκιμασα και μπορω να πω οτι ηταν ενα απ τα αγαπημενα μου της ΕΒΓΑ

Τα άλλα 3 κυκλοφορουσαν την ιδια περιοδο με το ΤΡΙΝΙΤΑ ή πιο πριν;
 
Πού είναι ρε παιδιά το poll να πάω να ψηφίσω τον πύραυλο με τη φράουλα!

Shock όνομα και πράγμα - ακόμα θυμάμαι τη γεύση του! :)
 
D@redevil είπε:
Πού είναι ρε παιδιά το poll να πάω να ψηφίσω τον πύραυλο με τη φράουλα!
Shock όνομα και πράγμα - ακόμα θυμάμαι τη γεύση του! :)
Μαριανα ειναι στο λινκ που γραφει η πηγη στο ποστ
 
Thank you, Κατερινάκι!

Shock for the way! :d@redevil
 
D@redevil είπε:
Thank you, Κατερινάκι!
Shock for the way! :d@redevil
Mαριανα για να δοκιμασες τον πυραυλο σημαινει οτι και τα 3 αυτα παγωτα κυκλοφορουσαν την ιδια περιοδο,σωστα;
 
manos311 είπε:
Μέχρι τώρα τα αποτελέσματα είναι:
Τρινιτά 46%

Τρόικα 34%

Shock 13%

Fruity Bite 7%
Παντού υπάρχει αυτή η Τρόικα βρε παιδί μου πια :eek: . Θα ψήφιζα Τρινιτά πάντως.
 
katerinak είπε:
Mαριανα για να δοκιμασες τον πυραυλο σημαινει οτι και τα 3 αυτα παγωτα κυκλοφορουσαν την ιδια περιοδο,σωστα;
Υποθέτω!....

Το Shock το θυμάμαι γιατί το έτρωγα μανιωδώς, καθώς είναι από τα λίγα παγωτά που δεν έχουν σοκολάτα (δε μου αρέσει καθόλου σαν παγωτό!...)

Το Τρόικα το θυμάμαι, το Fruity Bite αμυδρά, το Τρινιτά καθόλου! :(
 
σ ευχαριστω Μαριανα!τα άλλα 2 παγωτα δεν τα θυμαμαι καθολου,ΤΡΙΝΙΤΑ ετρωγα
 
Δεν εχω φέιςμπουκ. θα ψήφιζα την Τρόικα αλλα μας έχει μαδήσει. Οπότε μου απομένει η Τρινιτα γιατί τ'αλλα 2 είναι απαισιότατα.

D@redevil είπε:
από τα λίγα παγωτά που δεν έχουν σοκολάτα (δε μου αρέσει καθόλου σαν παγωτό!...)
Μανιάνα είσαι καλά; Μηπως ενα γιατρό; Σε βλέπω λίγο χλωμή, σίγουρα είσαι οκ; :p . Μα υπαρχει άθρωπος που να μην του αρέσει η σοκολάτα ως παγωτό;;;; Δοκίμασε σοκολάτα από Δωδώνη και θα με θυμηθείς.
 
Πίσω
Μπλουζα