Παγωτά

Ουτε και μενα μ'αρεσει η σοκολατα στα παγωτα (οπως και στα περισσοτερα γλυκα). Αντιθετα την κλασσικη σοκολατα (πλακα), την λατρευω.

2 για τον γιατρο.. :p
 
Λορένα είπε:
Ουτε και μενα μ'αρεσει η σοκολατα στα παγωτα (οπως και στα περισσοτερα γλυκα). Αντιθετα την κλασσικη σοκολατα (πλακα), την λατρευω.
2 για τον γιατρο.. :p
Τρεις...

Βρίσκω το παγωτό σοκολάτα (ή κακάο) πικρό σε σχέση με τη σοκολάτα, και δε μου αρέσει.
 
4,προσθεστε κι εμενα,με καλυψε σ αυτα που εγραψε ο manos311

και συμφωνω με τη Λορενα,λατρευω κι εγω την πλακα σοκολατα!μου αρεσουν οι γαλακτος,με ξηρους καρπους αλλά και οι υγειας
 
Ενδιαφέρουσες ήταν οι 2 διαφημίσεις. Πού τις ανακάλυψες Κατερίνα;
 
foutix είπε:
Ενδιαφέρουσες ήταν οι 2 διαφημίσεις. Πού τις ανακάλυψες Κατερίνα;
στο διαγωνισμο/ψηφοφορια που εχει η ΕΒΓΑ :)

κοιταξα απο περιεργεια και δε βγηκα χαμενη γιατι ψαχνοντας τις βρηκα :hurrah: το λινκ το εδωσα σε προηγουμενο ποστ
 
Άμα ξαναβγεί ο Shock, υπόσχομαι φωτό με το παγωτό! ;)

@Ρήγανη: τουλάχιστον δε θα μαλώσουμε ποτέ για παγωτό! :p :D
 
D@redevil είπε:
Me also too, που έλεγε και η Δήμητρα στους Απαράδεκτους.

Καλή και η σοκολάτα στα παγωτά, αλλά η φράουλα με την κρέμα είναι πιο δροσιστικός συνδυασμός στη γεύση.

Αλλά τα έως τώρα αποτελέσματα δεν είναι υπέρ μας :(

Μακάρι η ΕΒΓΑ να κάνει την έκπληξη και να βγάλει και τα τέσσερα παγωτά του χρόνου!
 
Μπα δε νομίζω. Το πολύ να βγάλει τα 2 πρώτα αν είναι τσιμα τσιμα
 
katerinak είπε:
δε νομιζω να προστεθηκαν στο παρον θρεντ οι φωτογραφιες που ανεβασε η Candy4ever εδω
attachment.php
με περισσοτερες λεπτομερειες

attachment.php
η φωτο ειναι του gomfaios και βρισκεται στο θρεντ

15381.jpg
 
katerinak είπε:
με περισσοτερες λεπτομερειες
attachment.php
η φωτο ειναι του gomfaios και βρισκεται στο θρεντ
Εγώ όταν είδα την ψηφοφορία, είχα την ελπίδα ότι το Marengata θα ήταν ένα από τα υποψήφια.
 
Εγώ το Marengata το θυμάμαι σε διαφορετικό κυπελλάκι! :xm:

Του πότε είναι η αφίσα - μήπως γνωρίζουμε?!
 
D@redevil είπε:
Εγώ το Marengata το θυμάμαι σε διαφορετικό κυπελλάκι! :xm:
Του πότε είναι η αφίσα - μήπως γνωρίζουμε?!
Aρχες 80's βλεποντας τις δασειες/περισπωμενες (μεχρι το 1985 θα το εθετα ως maximum)
 
D@redevil είπε:
Εγώ το Marengata το θυμάμαι σε διαφορετικό κυπελλάκι! :xm:
Του πότε είναι η αφίσα - μήπως γνωρίζουμε?!
κι εγω Μαριανα στο αλλο κυπελακι θυμαμαι το Marengata,ειχα ποσταρει παλιοτερα screenshot στο παρον θρεντ αλλά λογω ζεστης δεν εχω ορεξη τωρα να ψαξω γι αυτο ξαναπροσθετω τη φωτο

attachment.php


mar.JPG
 
Μπράβο! Αυτό που έβαλε η Κατερίνα θυμάμαι! :)

Ώστε ήταν πιο παλιά η Marengata? :D Για δείτε τι μαθαίνουμε!....

(thank you, Mr. Resurrector! :flower: )
 
D@redevil είπε:
Μπράβο! Αυτό που έβαλε η Κατερίνα θυμάμαι! :)
Ώστε ήταν πιο παλιά η Marengata? :D Για δείτε τι μαθαίνουμε!....

(thank you, Mr. Resurrector! :flower: )

οπως δειχνει η εντυπη διαφημιση,το παγωτο αυτο κυκλοφορησε μαζι με τα υπολοιπα παγωτα της Tartufo,απλα εμεις που ειμαστε μικροτερες :baby2: το προλαβαμε με τη "νεα" συσκευασια :)

Η τηλεοπτικη διαφημιση που ανεβασε στο καναλι του ο MrRetromemories (καπου εδω μεσα στο θρεντ υπαρχει),ειναι του 1981,οποτε τοτε κυκλοφορησαν τα παγωτα αυτα
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Την οποία Tartufo, δεν τη θυμάμαι καθόλου.... Μιλάμε για τεράστιο black out... :(

katerinak είπε:
(...) απλα εμεις που ειμαστε μικροτερες :baby2: το προλαβαμε με τη "νεα" συσκευασια :)
(...)
Πες με τι θες να σε κεράσω! :biglaugh:

Μια Marengata? :biglaugh:
 
D@redevil είπε:
Την οποία Tartufo, δεν τη θυμάμαι καθόλου.... Μιλάμε για τεράστιο black out... :(


Πες με τι θες να σε κεράσω! :biglaugh:

Μια Marengata? :biglaugh:
Μαριανα ειναι λογικο να μην τη θυμομαστε αφου ημασταν :baby2: το πολυ να τρωγαμε κρεμουλες τοτε..

σ ευχαριστω πολυ και για το διαδικτυακο κερασμα!!

Το Marengata μου αρεσε περισσοτερο απ το ΤΡΙΝΙΤΑ
 
D@redevil είπε:
Ώστε ήταν πιο παλιά η Marengata? :D Για δείτε τι μαθαίνουμε!....
Το Marengata το είχα ταράξει πραγματικά ήδη από αρχές των 80s. Μάλιστα από εκεί που τα αγόραζα συνήθως πήγαινε το χέρι μόνο του, δε χρειαζόταν καν να κοιτάξω που τα είχαν! Μη ξεχνάμε ότι στα παλιά ψυγεία παγωτών (με τα πλαστικά καπάκια) δε μπορούσες να δεις εκ των προτέρων τι έχει μέσα και που!
 
Πίσω
Μπλουζα