Παιδικές μας φωτογραφίες

Λοιπόν φωτογράφησα με το κινητό μερικές φωτογραφίες από το νηπιαγωγείο μέχρι και το λύκειο.

Αρχές νηπιαγωγείου 1986

Φωτογραφία0693.jpg

Προς τα τέλη του νηπιαγωγείου 1987. Φανερή η διαφορά με επιπλέον κιλάκια.

Φωτογραφία0692.jpg

Η τάξη μας. Εγώ είμαι με το κόκκινο βελάκι.

Φωτογραφία0690a.jpg

Στ' Δημοτικού φωτογραφία της τάξης. Εγώ με κόκκινο βελάκι πάλι σημειωμένος. Η άθλια φόρμα όλα τα λεφτά!!

Φωτογραφία0689a.jpg

Γ' Λυκείου. Κάθομαι στη δεύτερη σειρά ο 2ος από δεξιά

Φωτογραφία0698a.jpg
 
φωτογραφίες από το Νηπιαγωγείο

Η πρώτη φωτογραφία είναι από τις γυμναστικές καλλιτεχνικές επιδείξεις στο τελος της σχολική χρονιάς, δεν είμαι καθόλου χαρούμενη με την όλη κατάσταση...Είμαι μεταμφιεσμένη για τις ανάγκες της καλλιτεχνικής μας εμφάνισης...

Στη δεύτερη φωτογραφία είμαι στην τάξη ανεβασμένη σε καρεκλάκι, με φόντο σχετική παράσταση για την 25η Μαρτίου, η ''φούστα'' του τσολιά είναι από χαρτί γκοφρέ και στη μέση πιασμένη με χαρτόνι και συρραπτικό (!)

Προβολή συνημμένου 116112
 
φωτογραφίες από το Νηπιαγωγείο
 
Η πρώτη φωτογραφία είναι από τις γυμναστικές καλλιτεχνικές επιδείξεις στο τελος της σχολική χρονιάς, δεν είμαι καθόλου χαρούμενη με την όλη κατάσταση...Είμαι μεταμφιεσμένη για τις ανάγκες της καλλιτεχνικής μας εμφάνισης...
Στη δεύτερη φωτογραφία είμαι στην τάξη ανεβασμένη σε καρεκλάκι, με φόντο σχετική παράσταση για την 25η Μαρτίου, η ''φούστα'' του τσολιά είναι από χαρτί γκοφρέ και στη μέση πιασμένη με χαρτόνι και συρραπτικό (!). Επίσης και ο καπελάκι είναι φτιαγμένο από χαρτί γκοφρέ, το χέρι στη μέση όλα τα λεφτά!
 


 
οι επόμενες δύο φωτογραφίες είναι από τη Β' τάξη, απαγγέλω ποίημα σε χριστουγεννιάτικη εορτή στο σχολείο όπως διακρίνεται και στο φόντο υπάρχει καλλιτεχνική δημιουργία τάρανδοι και στην άλλη φωτογραφία έίμαι με αμφίεση κλόουν (χωρίς μακιγιάζ!) σε αποκριάτικη σχολική γιορτή
 
Προβολή συνημμένου 116420
 
επόμενες φωτογραφίες
 
Προβολή συνημμένου 116421
 
στην πρώτη φωτογραφία είμαι στις γυμναστικές-καλλιτεχνικές επιδείξεις στο τέλος της σχολικής χρονιάς στη Β' τάξη και στην επόμενη είμαι στη Γ' τάξη και απαγγέλω ποίημα σε σχολική εορτή
 
 
φωτογραφίες από το Νηπιαγωγείο
 
Η πρώτη φωτογραφία είναι από τις γυμναστικές καλλιτεχνικές επιδείξεις στο τελος της σχολική χρονιάς, δεν είμαι καθόλου χαρούμενη με την όλη κατάσταση...Είμαι μεταμφιεσμένη για τις ανάγκες της καλλιτεχνικής μας εμφάνισης...
Στη δεύτερη φωτογραφία είμαι στην τάξη ανεβασμένη σε καρεκλάκι, με φόντο σχετική παράσταση για την 25η Μαρτίου, η ''φούστα'' του τσολιά είναι από χαρτί γκοφρέ και στη μέση πιασμένη με χαρτόνι και συρραπτικό (!). Επίσης και το καπελάκι είναι φτιαγμένο από χαρτί γκοφρέ, το χέρι στη μέση όλα τα λεφτά!
 


 
οι επόμενες δύο φωτογραφίες είναι από τη Β' τάξη, απαγγέλλω ποίημα σε χριστουγεννιάτικη εορτή στο σχολείο όπως διακρίνεται και στο φόντο υπάρχει καλλιτεχνική δημιουργία τάρανδοι και στην άλλη φωτογραφία έίμαι με αμφίεση κλόουν (χωρίς μακιγιάζ!) σε αποκριάτικη σχολική γιορτή
 
Προβολή συνημμένου 116420
attachment.php

 
επόμενες φωτογραφίες
 
Προβολή συνημμένου 116421
attachment.php

στην πρώτη φωτογραφία είμαι στις γυμναστικές-καλλιτεχνικές επιδείξεις στο τέλος της σχολικής χρονιάς στη Β' τάξη και στην επόμενη είμαι στη Γ' τάξη και απαγγέλλω ποίημα σε σχολική εορτή
 

επόμενες φωτογραφίες

Προβολή συνημμένου 116567Προβολή συνημμένου 116568
attachment.php


στην πρώτη είμαι στην Δ' τάξη και επόμενες δύο στην Ε' τάξη, απαγγέλλω ποίημα σε σχολική γιορτή για τα Χριστούγεννα, η ενδυμασία για την εμφάνιση προέρχεται από αποκριάτικη στολή (είχα ντυθεί Ανοιξη) και παρουσιάσαμε σε σκετς τους 12 μήνες του χρόνου (12 παιδιά, εγώ ήμουν ο μήνας Απρίλιος), τις τέσσερις εποχές (τέσσερα παιδιά) και δύο παιδιά ήταν ο παλιός και ο νέος χρόνος.

...είχα επιτυχία στην απαγγελλία...

φωτογραφίες.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Σα κουκλάκι είσαι Αριάδνη. Πόσο είσαι;
 
Καλε τι μπεμπα ησουν εσυ! Χαρμα οφθαλμων, τρελα!

Αντε, σε ειδα επιτελους εστω και μικρη.... :)
 
Παιδια ευχαριστω πολύ, είμαι γυρω στα 1,5 με 2 εκει μέσα. Θα ψαξω για πιο εγχρωμες :)

Photo-0330.jpg

εδώ στα 6, το μαλλι ηταν ένα πρόβλημα, γιατι πάντα με ''κουκλωνε''
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Αυτό, Αριάδνη μου, λέγεται "το σύνδρομο κουρέματος Playmobil"! :D

Και απ' ότι πιάνω σε συζητήσεις, όλοι το περάσαμε! :D :D
 
D@redevil είπε:
Αυτό, Αριάδνη μου, λέγεται "το σύνδρομο κουρέματος Playmobil"! :D
Και απ' ότι πιάνω σε συζητήσεις, όλοι το περάσαμε! :D :D
χα, χα, χα:biglaugh:δεν ηξερα πως λεγότανε ετσι, μονίμως με σκεπαζε το μαλλι :) και να σκεφτείτε πως μεχρι καποια βρεφικη ηλικια ημουν τελειως καραφλη :D
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Χαρακτηριστική φράντζα ακριβώς πάνω από τα φρύδια και όλο το υπόλοιπο μαλλί σκεπάζει το σκαλπ!

Τράτζικ! :precry:

Δεν ξαναέκανα φράντζα ποτέ, μετά τα παιδικά μου χρόνια....
 
Α, δηλ. δεν εφταιγε το μαλλι που μας στραβωνε αλλα η κομμωση αλα πλειμομπιλ, πως περπατάγαμε και δεν πέφταμε πάνω σε δεντρα :banghead: ;
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Προβολή συνημμένου 118567

βαζω αυτην την φωτο γιατι τα παιδια που μεγάλωσαν σε χωριο θα εχουν να θυμούνται πολλα ;) παιζαμε με τις μπάλες με αχυρα και με τα βαντακια. Ηταν τα σπίτια μας/ επικίνδυνο παιχνιδι, μιας και υπήρχαν φιδια που εβγαιναν. Λοιπον τα σκοτώναμε τα φιδια και με ένα καλάμι τα ριχναμε στο δωματιο μιας μεγαλης ξαδελφη που τα ετρεμε, μετα ακολουθουσε πολύ ξύλο!!!!

Photo-0330.jpg
 
bambinella 100 είπε:
Καλε τι μπεμπα ησουν εσυ! Χαρμα οφθαλμων, τρελα!Αντε, σε ειδα επιτελους εστω και μικρη.... :)
Συμφωνώ, σε είδα έστω κι έτσι :) Πολύ χαριτωμένο κοριτσάκι ήσουν όντως Αριάδνη!

D@redevil είπε:
Αυτό, Αριάδνη μου, λέγεται "το σύνδρομο κουρέματος Playmobil"! :D
Και απ' ότι πιάνω σε συζητήσεις, όλοι το περάσαμε! :D :D
Όλοι, όλοι, δυστυχώς... :)
 
φωτογραφίες 3.jpg

-στην πρώτη φωτογραφία είμαι στο καράβι στις καλοκαιρινές διακοπές, (μεταξύ Α'-Γ' Δημοτικού, δεν θυμάμαι ακριβώς) αναγνωρίζετε τη μάρκα από τα πατατάκια που τρώω;

-στη δεύτερη φωτογραφία με φόντο τον Παρθενώνα (Δ' τάξη)

-στην τρίτη και τέταρτη φωτογραφία: όμορφη Θεσσαλονίκη...(Ε' τάξη)

-στην επόμενη φωτογραφία είμαι με φόρμα TOM ΚΑΙ ΤΖΕΡΡΥ (Ε' τάξη)

-στην προτελευταία φωτογραφία: καλοκαίρι κάτω από την κληματαριά...στην υγειά σας! (Α' ή Β' Γυμνασίου)

-στην τελευταία φωτογραφία με ντροπαλό ύφος στο φακό...(Α' ή Β' Γυμνασίου)

φωτογραφίες 1.jpg

φωτογραφίες 2.jpg

φωτογραφία.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Προτελευταία φωτό! Ακριβώς την ίδια μπλούζα είχα κι εγώ & μάλιστα ήταν η αγαπημένη μου! :flower:
 
E, είπα να την βάλω και αυτήν την φώτο αφού γέλασα αρκετά όταν την βρήκα :p

attachment.php


Δεν θυμάμαι χρονολογία, κάπου στα μέσα του 80, ντυμένος Ζορρο, ο οποίος ούτε που ήξερα ποιος και τι είναι, αν ήξερα δεν θα ντυνόμουν έτσι, ο χειρότερος ήρωας ever, ευτυχώς από την επόμενη χρονιά ντυνόμουν Ninja. Και φυσικά μαλλί αυθεντικό playmobil και ακόμα δεν έχω αλλάξει στυλ βασικά :p

Κάτω αριστερά είναι 3 "πετράδια" από την βάση ενός διαστημικού σπαθιού που είχα. Cosplay fail δηλαδή.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ρε, συ! Απίστευτο μουτράκι είχες! :flower:
 
D@redevil είπε:
Ρε, συ! Απίστευτο μουτράκι είχες! :flower:
Πλάκα πλάκα βλέπω αυτό το παιδάκι στην φωτογραφία και λέω αποκλείεται να είμαι εγώ :baby2:
 
Πίσω
Μπλουζα