Παιδικές μας φωτογραφίες

Imgema είπε:
picture.php

Αυτη πρεπει να ειναι του '85-'86...
Τί όμορφο!!! :sweet_kiss:
 
Rygar είπε:
Εγώ τις έχω όλες στη Χαλκίδα. Ετσι και αλλιώς δεν ήμουν κάτι ιδιαίτερο, ήμουν και αλοίθωρος στο δεξί μάτι εκ γεννετής (τώρα δεν είμαι, εχω κάνει 2 εγχειρίσεις), αλλού κοιτούσα εγώ αλλού το μάτι μου, αστα να πάνε.
Χαχα! υπέροχο!

Εγώ έτσι είμαι ακόμα...
 
Ζήλεψα...αυριο θα σας σκανάρω όμως να καμαρώσετε μαγουλίθρες! :D
 
Είμαι η αριστερή όπως κοιτάμε...
 
Ομορφα ολα τα παιδακια!!!
 
επειδή έχουμε και Απόκριες δείτε μερικές επίκαιρες χιχιιχιχιχι

1.Απόκριες 1974 2 ετών με τον αδελφό μου




2.Αποκριες 1975 3 ετών με τον αδελφό μου


3. Απόκριες 1982 5η δημοτικού σε γιορτή στο σχολείο(η δεξιά είμαι)
58708805.jpg




83050975.jpg


93127358.png
 
Oμορφες φωτο ,επαγγελματικες στο στησιμο και μεσα στο κλιμα των ημερων.

Αυτα ειναι μαγουλακια. :D
 
Maverick μου άρεσε η διευκρίνηση :animlaugh: και Λευκή, τσιμπάω το monitor... :wub:
 
Οι πόζες του αδερφού της Λευκής είναι το κάτι άλλο!!! :D

Σωστός ιππότης που δε δέχεται μύγα στο σπαθί του για την ωραία κοντεσίνα!!!

Kαι η Maverick φοβερή!! :cool:
 
αααχχχ πρεπει να γινει ενα thread για ρετρο ψευτικα σπαθια. Ειδα ειδικα αυτο στην ασπρομαυρη και ξυπνησαν μνημες τρομερων ξιφομαχιων στην γειτονια.
 
Snoopitsa είπε:
Τί όμορφο!!! :sweet_kiss:
Nαι, ειμουν χαριτωμενο παιδακι. Βεβαια, η ιστορια του ασχημόπαπου ισχυει για μένα αντιστροφα :p
 
Κι εγώ, στο νηπιαγωγείο και μωρούλι (ωχ, μου λείπουν δόντια :p )
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Stakovios πρέπει να σου τσιμπούσαν συνέχεια τα μαγουλάκια όταν ήσουν μπέμπης! ;)
 
Φωτογραφίες εκείνης της εποχής......

Λοιπόν από την πρώτη στιγμή που γράφτηκα στο retromaniax, με ''έτρωγε'' να ποστάρω φωτογραφίες που φαίνονται playmobil και γενικά πράγματα για τα οποία είμαστε όλοι γραμμένοι εδώ... Αργότερα σκέφτηκα ότι θα ήταν ωραίο να ανοίγαμε ένα νέο τμήμα στο οποίο θα ποστάρουμε όλοι μας από μία φωτό...έτσι για να θυμηθούμε τα παλιά.... Οι κύριοι και κυρίες που ασχολούνται με την ταξινόμηση θεμάτων αν νομίζουν ότι αξίζει μία τέτοια προσπάθεια ας βοηθήσουν ;) .... Κάνω την αρχή λοιπόν και με πολύ χαρά σας παρουσιάζω δύο φωτογραφίες τραβηγμένες με Polaroid... Στην μία εγώ, η αδελφή μου και ο πατέρας μου με πρώτο πλάνο playmobil!!! Στην δεύτερη νομίζω ότι κάνει μπαμ! η σακούλα του Μινιόν παρέα με τον μικρό μου αδελφό...Θυμήθηκα μέχρι και την υφή της σακούλας που ήταν από κάποιο σκληρότερο υλικό σε σχέση με τις σημερινές οικολογικές μαλακές σακούλες - που έκανε μάλιστα χρατς χρατς (!) όταν την έπιανες. Με χαρά μου λοιπόν σας παρουσιάζω αυτές τις δύο φωτό (η πρώτη γράφει από πίσω 1980 και η δεύτερη 25-3-1981)....:

2.jpg

1.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Οντως μοντελακι και καλη ισσοροπια lol!
 
Δεν θα μπορούσα να πω τίποτα περισσότερο απ΄ότι λέει ο Aardvark. Ωραία φωτογραφία Krios! Οι πορσελάνινες γάτες πίσω...τι μου θύμισες άθελά σου!
 
Πίσω
Μπλουζα