Παιχνίδια Ε.Π.Α.

Εφαγα φλας. Ειχα και εγω κυβους της ΕΠΑ!

Θυμαμαι μια θεια μου να μου τους αγοραζει απο καποιο παιχνιδαδικο σε μια καθετη της Δουκισσης Πλακεντιας στους Αμπελοκηπους
 
Candy4ever ευχαριστώ :D

Υπάρχει κανείς που έχει ακόμα κανένα μολυβένιο πιόνι από τα επιτραπέζια της ΕΠΑ?
 
Πωπωωωωωωωωωωω φοβερό flash back οι κύβοι της Candy4ever! Kαι πάνω που έλεγα πως θυμόμουν όλα μου τα παιχνίδια... Είχα κι εγώ τέτοιους κύβους, αλλά δεν μπορώ με τίποτα να θυμηθώ τι παραστάσεις είχαν πάνω! Θυμάμαι τον εαυτό μου να παίζει με τις ώρες με τους κύβους αυτούς... Τι να είχαν πάνω όμως.. Θα σκάσω! :p :p :p

Ευχαριστώ Candy4ever που μας τους έδειξες!!!
 
Candy4Ever, θενξ κι από μένα:Ο

Θυμάμαι που είχα ένα σετάκι από κύβους με παραστάσεις διαφόρων καρτούν επάνω και όταν τους βαρέθηκα προσπαθούσα να ανοίξω το πλαστικό για να βγάλω τα χαρτονάκια με τα σχέδια! Αν ήτανε χαρτονάκια ή σχέδια τυπωμένα σε πλαστικό δε θυμάμαι. Επικό flashback πάντως ;)
 
Πω πω τι μας θυμήσατε πάλι!!!!

Και δεν είχα ιδέα ότι η ΕΠΑ υπάρχει ακόμα, ευχάριστο αυτό :)
 
Ενα ακομα παιχνιδακι .

Δεν ειναι δικο μου.

[edit] dead imageshack photo [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ειχα το οδυσσεια αλλα εδω και καποια χρονια το εχω χασει. Μηπως γνωριζετε που μπορω να το βρω?
 
Και την είχα την απορία τι σημαίνουν τα αρχικά ΕΠΑ. Ευχαριστούμε mytinyworld
 
τα παιχνιδια επα θα λεγατε οτι ειναι σπανια?για λογους συλλογη το λεω γιατι βρηκα κατι επα παιχνιδια φαινονταν παλια και καπως προχειρα παλαιας κοπης παιχνιδια δηλαδη και ετσι τα αφησα.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Αν αυτά που βρήκες δεν περιλαμβάνονται στο site τους τότε αγόρασέ τα ΙΜΟ.
 
στο σιτε σιγουρα δεν υπαρχουν..αυτα ηταν παλια που λεω..δεκαετιας 70 80ς πιο πανω δυσκολα..φαινοταν αρκετων χρονων..οποτε καλα λες θα τα αγορασω,ιμο λεγοντας?
 
In my opinion = ΙΜΟ :)

Χτύπα τα ασυζητητί. Γιατί η ΕΠΑ δεν εχει πρόθεση να ξανα βγάλει τα παλιά επιτραπέζια σε νέες κυκλοφορίες. Το πολύ πολύ να κάνει κάποιο επετειακό όπως το Πετρελαιοπηγές. Και μόλις τα αγοράσεις περιμένουμε φωτογραφίες.
 
Τουβλακια απο την Ε.Π.Α. ,οπου φτιαχνεις διαφορες κατασκευες...

DSC01221.jpg

DSC01219.jpg
 
Εξαιρετικο ευρημα!
 
Να κάνω κι εγώ μερικές ερωτήσεις σχετικά με τα τουβλάκια!Θέλω να ρωτήσω αν κυκλοφορούν ακόμα,τι τιμή έχουν,και αν τα μάτια είναι κολλημένα πάνω στα τουβλάκια ή είναι αυτοκόλλητα!
 
Οτι κυκλοφορεί από ΕΠΑ θα το βρεις στην ιστοσελίδα τους. Και από ότι βλέπω τα τουβλάκια δεν κυκλοφορούν πλέον.
 
Πίσω
Μπλουζα