Παιχνίδι με νερό - σαν φλιπεράκι;

Και επειδή βρήκα το παιχνίδι, για του λόγου το αληθές:

44031.jpg44029.jpg44030.jpg

Λογικά νικητής ήταν αυτός που συγκέντρωνε τους λιγότερους πόντους, αν κρίνω από τις πόζες.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
το δικο σου παιχνιδι ειναι στη φωτογραφια;αν ναι,ειναι καλοδιατηρημενο :)

κατα τη γνωμη μου νικητης ειναι αυτος που θα συγκεντρωσει τους περισσοτερους ποντους,ειναι δυσκολο να ισορροπησει ο καουμποη ορθιος πανω στο αλογο
 
Ναι, το δικό μου είναι! Σ'ευχαριστώ! Και από τη στιγμή που διεσώθη από τον τυφώνα μάνα, φυσικά και το φυλάω σαν κόρη οφθαλμού! Όντως πρέπει να είναι οι περισσότεροι πόντοι, γιατί θυμάμαι ότι δε μπορούσε να κάτσει τόσο καλά η μπότα του καουμπόη πάνω στο άλογο και πάντα έπεφτε.
 
Aπο ποια χρονια περιπου ειναι;
 
Μου το είχε κάνει δώρο η νονά μου '93-'94, κάπου κει περίπου. Το πολύ '94. Αλλά πρέπει να κυκλοφόρησε και πιο πριν.
 
nwntas είπε:
Και επειδή βρήκα το παιχνίδι, για του λόγου το αληθές:
attachment.php


Λογικά νικητής ήταν αυτός που συγκέντρωνε τους λιγότερους πόντους, αν κρίνω από τις πόζες.
Α ρε Νωντα τι μου κανεις...

Το συγκεκριμενο το ειχα!!!!!!

Καθως και το παρακατω...

Wonderful-Waterful-Basketball-Vintage-1970s-water-game-Tomy.jpg

Δυστυχως επιασε η μανα μου και τα εδωσε

πριν 2-3 χρονια στα ανηψακια μου εν

αγνοια μου... :rant: :rant:

τα κλαιω ακομα με μαυρο δακρυ :cry: :cry:

που πηγαν σε χερια που δεν ξερουν

να εκτιμανε παιχνιδια κι ας προκειται

για τα ανηψακια μου.

Οπως και να εχει σε ευχαριστω

για την αναμνηση! :thumbup:

Βρηκα και κατι σχετικο εδω
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
stayros είπε:
Δυστυχως επιασε η μανα μου και τα εδωσεπριν 2-3 χρονια στα ανηψακια μου εν

αγνοια μου... :rant: :rant:

τα κλαιω ακομα με μαυρο δακρυ :cry: :cry:

που πηγαν σε χερια που δεν ξερουν

να εκτιμανε παιχνιδια κι ας προκειται

για τα ανηψακια μου.
Πάνω σε αυτό, όταν με είδε η μάνα μου χθες που το κατέβασα και τράβηξα φωτογραφίες με κορόιδευε και μου έλεγε "πού το ξέθαψες αυτό". Και φυσικά την αποστόμωσα όταν της πέταξα ότι "εμείς, τουλάχιστον, τότε με αυτά τα παιχνίδια περνάγαμε ώρες ατελείωτες παίζοντας! Τώρα αν το δώσεις αυτό στα ξαδέρφια μου και τα ανήψια μου, όχι απλά θα νομίζουν ότι έχεις μια ιδιόρρυθμη αίσθηση του χιουμορ, αλλά θα στο φέρουν στο κεφάλι που δεν είναι ηλεκτρονικό!".
 
Νεο αποκτημα!!! :D

Βρεθηκε σημερα στο Μonastir MALL..

Waterful TOMY...it is ALIVE!!!!!!.jpg

Waterful TOMY.jpg

Οπως μπορειτε να δειτε...ειναι στην πενα!!! :D

Και λειτουργει κανονικοτατα...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
stayros είπε:
Νεο αποκτημα!!! :D Βρεθηκε σημερα στο Μοναστηρακι...

Προβολή συνημμένου 48812

Οπως μπορειτε να δειτε...ειναι στην πενα!!! :D

Και λειτουργει κανονικοτατα...

Προβολή συνημμένου 48813
Kαλα δεν σε προλαβαινουμε σημερα!Για πες και τιμη να το παθουμε το εγκεφαλικο!
 
BETTY BOOP είπε:
Θυμάμαι τέτοια παιχνίδια είχε βάλει και το παιδικό γεύμα στα Goodies...Eίχα πάρει κανα δυο παιχνιδάκια αλλά μου την έσπαγαν...(ήθελα Gameboy!!!). Δεν πετύχαινα το στόχο με τίποτα...
Ένα από τα παιχνίδια αυτά είχε ένα καβουράκι και προσπαθούσες να βάλεις κρίκους στις δαγκάνες του...Εύκολο ακούγεται, αλλά παίξε-παίξε, οι κρίκοι που είχαν μπει στις δαγκάνες, έφευγαν μετά από λίγο...
 
angel_grig είπε:
Για πες και τιμη να το παθουμε το εγκεφαλικο!
Και να το εχω βαρος στην συνειδηση μου? :what:

Απαπαπα... :nono:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
stayro, φανταστικό απόκτημα!

Μεγάλη η τύχη σου που το βρήκες!

Με γεια!

Ευχαριστούμε για τις φωτογραφίες.
 
angel_grig είπε:
Kαλα δεν σε προλαβαινουμε σημερα!Για πες και τιμη να το παθουμε το εγκεφαλικο!
Καλά....έχω πάθει πλάκα. Μου το είχε φέρει δώρο η Νονά μου - λογικά τέλη δεκαετίας του '80 και να σου πω την αλήθεια όταν διάβαζα στην αρχή για τα συγκεκριμένα παιχνίδια και πριν δω το δικό σου, σκέφτηκα '' ρε η νονά μου, μου είχε πάρει ένα τέτοιο αλλά είχε κρίκους και προσπαθούσες να τα βάλεις κάπου....'' και βλέπω μετά την αγορά σου... Αυτό το παιχνίδι, μαζί με ένα playmobil από την σειρά space που ήταν σαν διαστημικός εκσκαφέας και έσερνε πίσω ένα φορτωτή ή κάτι τέτοιο ήταν από τα πιο χαρακτηριστικά που θυμάμαι από δώρα της νονάς μου.
 
stayros είπε:
Νεο αποκτημα!!! :D Βρεθηκε σημερα στο Μonastir MALL..

Οπως μπορειτε να δειτε...ειναι στην πενα!!! :D

Και λειτουργει κανονικοτατα...


Καλά....έχω πάθει πλάκα. Μου το είχε φέρει δώρο η Νονά μου - λογικά τέλη δεκαετίας του '80 και να σου πω την αλήθεια όταν διάβαζα στην αρχή για τα συγκεκριμένα παιχνίδια και πριν δω το δικό σου, σκέφτηκα '' ρε η νονά μου, μου είχε πάρει ένα τέτοιο αλλά είχε κρίκους και προσπαθούσες να τα βάλεις κάπου....'' και βλέπω μετά την αγορά σου... Αυτό το παιχνίδι, μαζί με ένα playmobil από την σειρά space που ήταν σαν διαστημικός εκσκαφέας και έσερνε πίσω ένα φορτωτή ή κάτι τέτοιο ήταν από τα πιο χαρακτηριστικά που θυμάμαι από δώρα της νονάς μου.
 
Και η μασκωτ της SEGA σε παιχνιδια της ΤΟΜΥ!!! :D

Sonic Waterful

TOMY Waterfull Sonic.jpg

(ΠΗΓΗ:olx.gr)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Τι μου θυμίσατε τώρα. Θυμάμαι ότι υπήρχαν σε δύο εκδώσεις όσον αφορά το μέγεθος. Τα πιο «επιτραπέζια» παιχνίδια με μέγεθος περίπου όσο ένα βιβλίο ή περιοδικό και τα εντελώς φορητά με μέγεθος περίπου όσο ένα κουτί τσιγάρα.
 
Πω ρε σταυρε, που την βρηκες την φωτο με το ποδοσφαιράκι. Το θυμάμαι που μου το χα την περίοδο 93-96 και τελικά έσπασαν τα κουμπιά. Τρελό παιχνίδι και μάλιστα το έπαιζα με τον αδερφό μου και φίλους τον χειμώνα. Ήταν από τα λίγα που μπορούσες να παίξεις διπλό. Επίσης θυμάμαι το πρώτο μου από αυτά τα νεροπαίχνιδα ήταν ένα χρυσόψαρο σε μια γυάλα που προσπαθούσες να το περάσεις από έναν δακτύλιο. Αυτό περί το 89-90. Μάλιστα επείδη μου του έδωσαν γεμάτο νόμιζα πως ήταν αληθινό ψάρι στην αρχή.
 
Νεα σημερινη ρετροανακαλυψη.... :D

Το ΞΑΝΑΒΡΗΚΑ....ΓΙΟΥΠΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ..... :d@redevil :D @redevil:d@redevil:d@redevil:d@redevil:d@redevil




56563.jpg

Και οπως και το προηγουμενο που ειχα βρει...λειτουργει στην πενα!!!! :D

56564.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Και μετα απο 56 ποστ επιτελους κι ενα ΤOMY Water Games στο κουτι του!!! :)

Ολα τα λεφτα ειναι το πισω μερος του κουτιου...ολα σε ενα νοικοκυρεμενα!!! :D

Και για να σας προλαβω...οχι,δεν ειναι δικο μου... :(

70052.jpg70051.jpg

Οι φωτο ειναι απο e-bay
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Άψογος!!! Θησαυρός!!!
 
Πίσω
Μπλουζα