Παλιές Διαφημίσεις - Μέρος 4

nalpha είπε:
"..Απόλαυση στο μπάνιο,από αγρια λεβάντα

ανάσα του βουνού,απόλαυση στο μπάνιο,

σαπούνι μαρουλιού..."(έτσι το ακουγα τότε αλλά δε ξέρω αν ήταν όντως

μαρουλιού..)

:) :) :) :) :) :)
Για την ακρίβεια:

"Δροσιά που ζωντανεύει

από άγρια λεβάντα

ανάσα του βουνού

Απόλαυση στο μπάνιο

σαπούνι Μαρουλιού".

Ήταν το "Σαπούνι Μαρουλιού Παπουτσάνης".

Ψάχνω απελπισμένα αυτή τη διαφήμιση, μαζί με την "Λάουρα ποδιά, για όλα τα παιδιά"... :(
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
rpil είπε:
Για την ακρίβεια:"Δροσιά που ζωντανεύει

από άγρια λεβάντα

ανάσα του βουνού

Απόλαυση στο μπάνιο

σαπούνι Μαρουλιού".

Ήταν το "Σαπούνι Μαρουλιού Παπουτσάνης".

Ψάχνω απελπισμένα αυτή τη διαφήμιση, μαζί με την "Λάουρα ποδιά, για όλα τα παιδιά"... :(
Να ξεκαθαρίσουμε φυσικά ότι αρκετές από τις διαφημίσεις αυτές, όπως το σαπούνι Μαρουλιού ή η "Λάουρα ποδιά", είναι της Δεκαετίας του '70 και όχι του '80. Αλλά όπως και να 'χει, μακάρι να τις βλέπαμε για άλλη μια φορά...
 
Τραγουδάκι στη διαφήμιση της κουκλίτσας Σίντυ:

Σίντυ σ' αγαπώ

σαν ένα φυλακτό

στον κόσμο σου Σίντυ

μ' αρέσει να ζω

έρχεσαι όπου πάω κι εγώ

Σίντυ κούκλα π' αγαπώ!

''Τώρα και με το σκυλάκι GoGo"
 
ΑΠΛΑ άπαιχτο! Μακράν η πιο σουρεάλ ρετρό διαφήμιση που έχω ακούσει, σε τοπικό ραδιοφωνικό σταθμό παρακαλώ. Αυτοί οι σταθμοί είναι πραγματικά διαμαντάκια!
 
Η συγκεκριμενη ομως, δεν ειναι retro - ειναι του 2001 ;)
 
Θυμήθηκα κάτι συνθήματα που διαφήμιζαν καθαριστικά: τη χλωρίνη ΚΛΙΝΕΞ - που όταν ήμουν μικρός την έλεγα λανθασμένα "ΠΛΥΝΕΞ", το Τρύλετ (πιατικά καθαρά και χωρίς μυρωδιές) με το λεμόνι να χορεύει, το κλασικό γαλάκτωμα περλέ ΑΒΑ (υγρό πιάτων)- ένα καλλυντικό στην κουζίνα σας, και ένα ΑΖΑΧ νόμιζω αλλά για πιάτα που έλεγε ένας σεφ στον βοηθό του "να τρίζουν τα πιάτα" (και ακουγόταν το πιάτο να τρίζει!). Υπήρχε και στη δεκαετία του ' 90 ένα με την Βίλα Αρίμπα και το Βίλα Αμπάχο, το Fairy ήταν... θα σας γελάσω.
 
ο σεφ που ετριζε τα πιατα στον βοηθο του ηταν ο ηθοποιος Αλεκος Ζαρταλουδης.."τα πιατρα τριζουν απο καθαριοτητα,αστραφτουν πραγματικα"..
 
καλησπερα σας παιδια. ελπιζω να ειστε ολοι σας καλα!!!! ψαχνω για κατι συγκεκριμενο.. ειναι μια παλια διαφημηση του εθνους της κυριακης με το μονος στο σπιτι dvd την ψαχνω αυτη τη διαφιμηση και δε τη βρισκω πουθενα.. ηταν η στο mega,star,alpha,ant1 δεν θυμαμαι .. ηταν συγουρα με το εθνος της κυριακης τη νεφημεριδα. ηταν χριστουγγενα 2007 η ημερωμηνια δεν θυμαμαι ακριβως ηταν νοεμβρη αν δεν απατομεν, αν την εχει καποιος σε κλιπακι βιντεο ασ μου στηλει ευχαρηστω παρα πολυ ολους παιδια !!!
 
Βγαίνεις εκτός χρονολογικου ορίου!
καλησπερα φιλε andrew!! ελπιζω να ειστε ολοι καλα , να σε ρωτησω πιστευω υπαρχει καποιος τροπος να το βρω ετσι? δεν νομιζω να ειναι και ακατορθωτο. παιδια φωτηστε με .. θελω οπως δηποτε αυτη τη διαφιμιση βοηθεια.. ηταν 2007 αν θυμαμαι καλα παρασκευη εγινε η διαφιμιση του εθνους της κυριακης. η αντ1η ,mega ,η star,ηalpha και διαφημηζε το home alone (μονος στο σπιτι) δεν μπορει καπου θα υπαρχει στο ιστορικο της τηλεορασης διαφημησεωN, αλλα που μπορω να ψαξω γι αυτο? εχω φαει το κοζμο αλα τιποτα HELPP
 
καλησπερα φιλε andrew!! ελπιζω να ειστε ολοι καλα , να σε ρωτησω πιστευω υπαρχει καποιος τροπος να το βρω ετσι? δεν νομιζω να ειναι και ακατορθωτο. παιδια φωτηστε με .. θελω οπως δηποτε αυτη τη διαφιμιση βοηθεια.. ηταν 2007 αν θυμαμαι καλα παρασκευη εγινε η διαφιμιση του εθνους της κυριακης. η αντ1η ,mega ,η star,ηalpha και διαφημηζε το home alone (μονος στο σπιτι) δεν μπορει καπου θα υπαρχει στο ιστορικο της τηλεορασης διαφημησεωN, αλλα που μπορω να ψαξω γι αυτο? εχω φαει το κοζμο αλα τιποτα HELPP
Όπως σου ανέφερε και πριν ο αγαπητός andrew7, βγαίνεις εκτός χρονολογικού ορίου. Το όριο είναι το έτος 2000, οπότε ό,τι ποστάρεις πρέπει να φτάνει μέχρι τις 31/12/2000. Οποιαδήποτε ημερομηνία πέραν αυτής είναι εκτός.

Μιας και είσαι καινούριος, ρίξε και μια καλή ματιά στους Κανονισμούς Λειτουργίας.
 
Όπως σου ανέφερε και πριν ο αγαπητός andrew7, βγαίνεις εκτός χρονολογικού ορίου. Το όριο είναι το έτος 2000, οπότε ό,τι ποστάρεις πρέπει να φτάνει μέχρι τις 31/12/2000. Οποιαδήποτε ημερομηνία πέραν αυτής είναι εκτός.

Μιας και είσαι καινούριος, ρίξε και μια καλή ματιά στους Κανονισμούς Λειτουργίας.
συγγνωμη βρε παιδια. ειμαι καινουργιος..!! αλλα εμπας περιπτωση αν μπορειτε ψαξτε καποιοι γι αυτο που σας ρωτησα, ευχαρηστω να εχετε μια υπεροχη μερα
 
καλησπερα σασ μηπως μπορω να βρω καπου την διαφιμιση απο το home alone (μονος στο σπιτι) που ειχε κυκλοφορησει στην εφημεριδα το εθνος της κυριακης το 2007 τα χριστουγγενα??
ξερω ειναι λιγο παλια αλλα μηπως καπου υπαρχει η διαφιμιση ?
vsas parakalw eseis mporeite na voithisete
mono eseis
apanthste pliz
μονος στο σπιτι (home alone) στο εθνος της κυριακης .. χριστουγγενα ηταν 2007 ειχαμε μπορειτε να μου βρειτε αυτην τη διαφιμιση σε βιντεο και να μου τη στειλετε?
δεν θυμαμαι σε ποιο κανα απο αυτα ηταν alpha,ant1,mega,star
alter μπορει αλα δε νομιζω ... ζηταω την διαφιμηση που ειχε παιχτει στην τηλεοραση ριξε μια ματια εδω:
σαν αυτο, απλα ηταν η ταινια home alone (ΜΟΝΟΣ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ) με το εθνος της κυριακης ηταν 2007 χριστουγγενα εκει μεσα νοεμβριου η λιγο πιο πριν η πιο μετα αλλα εκει κοντα
 

Συνημμένα

  • dsa.jpg
    dsa.jpg
    6,8 KB · Προβολές: 6
καλησπερα σασ μηπως μπορω να βρω καπου την διαφιμιση απο το home alone (μονος στο σπιτι) που ειχε κυκλοφορησει στην εφημεριδα το εθνος της κυριακης το 2007 τα χριστουγγενα??
ξερω ειναι λιγο παλια αλλα μηπως καπου υπαρχει η διαφιμιση ?
vsas parakalw eseis mporeite na voithisete
mono eseis
apanthste pliz
μονος στο σπιτι (home alone) στο εθνος της κυριακης .. χριστουγγενα ηταν 2007 ειχαμε μπορειτε να μου βρειτε αυτην τη διαφιμιση σε βιντεο και να μου τη στειλετε?
δεν θυμαμαι σε ποιο κανα απο αυτα ηταν alpha,ant1,mega,star
alter μπορει αλα δε νομιζω ... ζηταω την διαφιμηση που ειχε παιχτει στην τηλεοραση ριξε μια ματια εδω:
σαν αυτο, απλα ηταν η ταινια home alone (ΜΟΝΟΣ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ) με το εθνος της κυριακης ηταν 2007 χριστουγγενα εκει μεσα νοεμβριου η λιγο πιο πριν η πιο μετα αλλα εκει κοντα
Σου απαντήσαν παραπάνω 2 άτομα, εγώ και ο andrew7, ότι βγαίνεις ΕΚΤΟΣ χρονολογικού ορίου! Δε νομίζω πως έχει νόημα να ζητάς το ίδιο πράγμα για δεύτερη φορά!
 
Πίσω
Μπλουζα