Πασχαλινός Διαγωνισμός RetroManiaX 2010

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
:cheers: Συγχαρητήρια :award: Κρεμ!!! :cheers:

 


Αλήθεια, πολύ γλυκούλι το χρώμα του μανό... :p

 
 
ΕΝΣΤΑΣΙΣ!!!

Κύριοι, ιδού η πραγματική φωτογραφία της κληρώσεως. Μόλις την έλαβα από αξιόπιστο δημοσιογράφο της "Espresso" που ήταν παρών αλλά καλά κρυμμένος στην διάρκεια της. Για όσους αμφιβάλλουν για την αξιοπιστία μου, θα δηλώσω ότι είμαι απόλυτα ειλικρινής, σαν κάθε Έλληνας πολιτικός. Εναποθέτω τον πλαστογράφο και οπαδό της Microsoft Wally στην κρίση του λαού του Retromaniax. :frypan:

picture.php


Συγχαρητήρια krem13!!! :clap: :clap: :clap:
 
χαχαχαχαχα!!! Ωραίος!

Αν σου πω οτι το σκέφτηκα και εγώ να κάνω κάτι τέτοιο, αλλά έμπλεξα, γιατί είναι ο μικρός άρρωστος, θα το πιστέψεις; :D
 
ΕΝΣΤΑΣΙΣ!!!
Κύριοι, ιδού η πραγματική φωτογραφία της κληρώσεως. Μόλις την έλαβα από αξιόπιστο δημοσιογράφο της "Espresso" που ήταν παρών αλλά καλά κρυμμένος στην διάρκεια της. Για όσους αμφιβάλλουν για την αξιοπιστία μου, θα δηλώσω ότι είμαι απόλυτα ειλικρινής, σαν κάθε Έλληνας πολιτικός. Εναποθέτω τον πλαστογράφο και οπαδό της Microsoft Wally στην κρίση του λαού του Retromaniax.

picture.php
@Maddog: στην αρχή όταν το είδα ψάρωσα άσχημα (μέχρι να δω το spoiler) :eek:

πολύ πετυχημένο πάντως :)

(off topic παρένθεση mode on: γμτ,εγώ δεν ξέρω την τύφλα μου από προγράμματα τύπου photoshop,μπορείς να μου πεις τον τρόπο ? θέλω να κάνω κάτι φάρσες στους φίλους μου :diablotin: . off topic παρένθεση mode off )

τελικά ποίοι κέρδισαν τα pixel?

EDIT ευχαριστώ και πάλι! και μία ψιλοάκυρη ερώτηση: επειδή βλέπω ότι παιχνίδια υπάρχουν στο ebay σε αφθονία και σε πολύ καλές τιμές,να ψάχνω τα καλά παιχνίδια μόνο (ακόμα και αν πωλούνται μεμονωμένα) ή να αγοράζω πακέτα που έχουν πολλά ( τα οποία έχουν και καλές τιμές π.χ 11 ευρώ για έξι παιχνίδια),ακόμα και αν τα μισά από αυτά είναι χάλια?
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
lol Mad! :D

Συγχαρητήρια Krem! Καλόπαιχτος!!

@Krem

Το Photoshop είναι πανίσχυρο πρόγραμμα αλλά και λιγάκι δύσκολο για όποιον δεν έχει ξαναασχοληθεί. Μπορείς είτε να κατεβάσεις κάποιο απλό manual το οποίο να σου δείχνει λίγα, καλά και βασικά πράγματα είτε να κατεβάσεις κάποιο άλλο πρόγραμμα -ακόμα και freeware- το οποίο κάνει τη δουλειά του πιο εύκολα, εφ' όσον δεν έχεις τρελές απαιτήσεις.
 
Συγχαρητηρια Krem και απο εμενα!
 
Kυριοι, η original εικονα είναι αληθηνή. Δεν εγιναν "fotoshopies". Απλά είναι κομμένη. Οριστε η πραγματική εικόνα χωρις crop:

picture.php


Πλακα ειχε η ιδεα σου Maddog, δεν μπορουσα να αντισταθώ :p :p
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
picture.php


Το thread μπορεί να κλειδωθεί... :D

Ντάξει ρε μη βαράτε... Βιαστικά έγινε στη δουλειά!

.

.

.

.

Wally, αν υπάρχει πρόβλημα με τα νύχια, την αφαιρώ... ;)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Krem, συγχαρητηρια!! Θα τον κατευχαριστηθεις!
 
Καλησπέρα και καλώς σας βρήκα!

Ποτέ δεν πίστευα πως το να χαρίσω πράγματα

θα μου έδινε τέτοια ικανοποίηση.

Πολλά συγχαρητήρια σε όλους τους συμμετέχοντες

ανεξαιρέτως!
 
Σε ευχαριστούμε, με το χέρι στην καρδιά! :)

Επιτέλους, το πρώτο σου post!

Είχα αρχίσει να πιστεύω οτι ο qwerty είναι φανταστικό πρόσωπο... :D
 
σε ευχαριστούμε!!! και καλή συνέχεια στα post!
 
I guess i'm a forum-lurker ;-)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Χε χε χε... :thumbup:

Οπότε δύο ποστς για σήμερα (και για κανα-δυο μήνες, φαντάζομαι), είναι υπερ-αρκετά... ;)

Να'σαι καλά... Και πάλι ευχαριστούμε...

Ευχαριστούμε ξανά και τους Mods/Admins που συμμετείχαν στη δημιουργία του διαγωνισμού...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
LOL. Βλέπω έπεσε τρελό Photoshop. :)

Για να συνεχίσω λίγο το FUD πάντως, δεν νομίζετε ότι η σιωπή του Wally μετά την ένσταση μου είναι ένοχη; :diablotin:

@qwerty: ευχαριστούμε για την προσφορά! Και να γράφεις πιό συχνά!

@krem13: Για την ερώτηση σου: Συνήθως όταν αρχίζεις μια συλλογή από το μηδέν, αξίζει τον κόπο να αγοράσεις μερικά πακέτα παιχνιδιών, αφού σου έρχεται κατά κανόνα φτηνότερο ανά μονάδα από το να αγοράσεις μεμονωμένα. Έτσι μπορείς να φτιάξεις γρήγορα μια αξιοπρεπή συλλογή. Από εκεί και πέρα, αν βλέπεις και μεμονωμένο κάτι που το θέλεις πολύ, φυσικά και το χτυπάς. Όσο περνάει ο καιρός και αυξάνεις την συλλογή σου, τα μεγάλα πακέτα είναι όλο και πιό συνηθισμένο να περιέχουν παιχνίδια που ήδη έχεις και άρα να γίνουν σιγά-σιγά ασύμφορα.

Πριν ορμήσεις στο Ebay πάντως για Speccy games (υπάρχει πάντα και το ρίσκο της χαλασμένης κασέτας μετά από 20τόσα χρόνια) λάβε υπόψη ότι είναι πολύ εύκολο να περάσεις παιχνίδια από .tzx σε κανονική κασέτα. Στις περισσότερες περιπτώσεις μάλιστα είναι και νόμιμο, αφού αρκετές εταιρίες έχουν δώσει άδεια για distribution των .tzx στο World of Spectrum.
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Πίσω
Μπλουζα