Πασχαλινός Διαγωνισμός RetroManiaX 2010

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Έπιασα δεκατριάρι!

There's still some life left in this old dog 'ere... :)
 
Εγω έπιασα 9-αρη... ενταξει, αν εξαιρεσω 1 απαντηση που εδωσα απο χαζομάρα (δεν καταλαβα την ερωτηση ο πανεξυπνος) καλά τα πηγα :p
 
10/13 για μένα... καλά, τα γραφικά του Commando και του Rambo με μπέρδεψαν πάρα πολύ και λογικά έκανα λάθος, αλλά πως στο καλό κατάφερα να μετρήσω λάθος τα κύματα των κακών στο Pheenix; :eek:

Όπως και να' χει σημασία έχει ότι το υπερευχαριστήθηκα. :)

Βρε Maddog, Z80 έχεις εμφυτεύσει στο τσερβέλο σου; :clap:
 
Wally είπε:
[*]Ποσα κυματα κακων πρεπει να εξουδετερωσεις μεχρι να φτασεις στο mothership στο Pheenix?

[*]Τι χρωμα ειναι το φιδι στη δευτερη πιστα του Abu Simbel Profanation?

Wally είπε:
Σωστες απαντησεις
[*]Τι χρωμα ειναι το φιδι στη δευτερη πιστα του Ambusimbel Profanation?

Πρασινο

[*]Ποσα κυματα κακων πρεπει να εξουδετερωσεις μεχρι να φτασεις στο mothership στο Pheenix?

4

krem13 είπε:
@Wally: στο email που έστειλα μπέρδεψα στη σειρά την απάντηση για το pheenix και το ambusimbel profanation (τα έβαλα αντίστροφα) ,ελπίζω να μην πειράζει.
Γκουχ! Γκουχ! Κάποιος άλλος έχει κάνει λάθος! :biglaugh:

Είδατε τι κάνει το πολύ Halo;
 
10/13 για εμενα!Για να δουμε!Ο Maddog μας εφαγε λαχανο!
 
alkis21 είπε:
Βρε Maddog, Z80 έχεις εμφυτεύσει στο τσερβέλο σου; :clap:
Όχι, αλλά είχα Spectrum συνεχώς σε χρήση από το 1983 μέχρι και το 1996 και μετά πήγα κατευθείαν σε PC. Τις Αμίγκες και τα Π-ατάρια τα έκανα εντελώς skip. Κάτι έμαθα σε 13 χρόνια προπόνησης. :)

angel_grig είπε:
10/13 για εμενα!Για να δουμε!Ο Maddog μας εφαγε λαχανο!
Ανεξαρτήτως τελικού νικητή, ομολογώ ότι η ιδέα των παιδιών να μπούνε κλήροι ανάλογοι με τον αριθμό των σωστών απαντήσεων ήταν πολύ καλή. Έχετε σοβαρές ελπίδες και με 8, 9 ή 10/13 να κερδίσετε. Σαφώς καλύτερο από το να κερδίσει όποιος είχε τα περισσότερα σωστά. Ακόμα και που αυτός είμαι εγώ φαινομενικά... #)
 
τελικά στο rambo αν έγραψα βορειοδυτικά αντί για βόρειο βορειοδυτικά είναι λάθος? (αν όχι τότε έπιασα και εγώ δεκατριάρι χε χε)

από την κλήρωση πόσοι νικητές θα προκύψουν ώστε να μοιραστούν και τεύχη του pixel?
 
Nαι βρε! Πανω αριστερα, ΒΔ και ΒΒΔ θεωρουνται σωτα.

Αλλωστε ο διαγωνισμος ηταν εντελως χαλαρος τοσο στις ερωτησεις-απαντησεις οσο και στους ορους.

Μολις κατεβει ο Spectrum και τα Pixel απο Θεσ/νικη, θα ενημερωθειτε και τα δωρακια θα παραληφθουν για τους Αθηναιους σε καποιο απο τα επομενα meeting. Για τα παιδια στην υπολοιπη Ελλαδα θα φυγουν με ταχυδρομειο.

Σκοπος ειναι ολοι οι συμμετεχοντες να παρουν 2-3 τευχη...
 
Αν κερδίσω κάποιο τεύχος που έχω (και υπάρχει μεγάλη πιθανότητα για κάτι τέτοιο), εννοείται οτι θα το προσφέρω για επανα-κλήρωση...

Οπότε έχετε ακόμα περισσότερες πιθανότητες... ;)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Λοιπον, οι συμμετεχοντες ειχαν τις εξης επιδοσεις

Alkis21 : 2 λαθη

Imgema: 4 λαθη

krem13: 0 λαθη

DINO: 4 λαθη

teo214: 5 λαθη (για να ακριβολογω παραλειψεις)

angel grig: 3 λαθη

Maddog: 0 λαθη

Τσεκαρετε μηπως εχω κανει καποιο λαθος ή υπαρχουν ενστασεις. Αυριο θα γινει η κληρωση.
 
Όντως δύο είναι τα δικά μου λάθη κι όχι τρία όπως νόμιζα, το ξανατσέκαρα.

Περίμενα περισσότερες συμμετοχές!
 
Καμία ένσταση απο εμένα.
 
Σωστά και τα δικά μου. Συγχαρητήρια και στον έτερο "13ρη" krem13. Αναμένουμε με αγωνία την κλήρωση! :)
 
Και αφου προλαβα τα Χριστουγεννα, σας παρουσιαζω φωτογραφικως τη διαδικασια της κληρωσεως.

Για να μην υπαρχουν υπονοιες στρατολογησα διμετρη συναδελφο που παρολες τις εκκλησεις μου αρνηθηκε να κανει την κληρωση με μπικινι ή εστω να εμφανιστει στις φωτο ωστε να προσδωσει μια πιο πανηγυρικη και glamourous ατμοσφαιρα...

Tα χαρτακια ετοιμαστηκαν και ηταν αναλογα των σωστων απαντησεων.

IMAGE_026.jpg


Μπηκαν σε ενα προχειρο παλιοκουτι

IMAGE_027.jpg


Η συναδελφος ανακατευει...

IMAGE_030.jpg


επιλεγει...

IMAGE_031.jpg


και ο νικητης ειναι ο...

IMAGE_032.jpg


Συγχαρητηρια Krem13!

Θα ενημερωθεις περι του δωρου σου. Το ιδιο και οι λοιποι συμμετεχοντες.

Ενα τεραστιο ευχαριστω απο ολους μας στον φιλο qwerty!!
 
Συγχαρητήρια Krem.

Φωτό της συναδέλφου σου please..........
 
ευχαριστώ!!! πρώτη φορά κερδίζω κάτι :) και ένα τεράστιο ευχαριστώ στον qwerty για το βραβείο του διαγωνισμού!

άσχετο/σχετικό: τελικά κληρώθηκαν και τεύχη του pixel? αν ναι,ποίος τα κέρδισε?

σύντομα θα περάσω και από την ενότητα του spectrum γιατί δεν ξέρω και πολλά πράγματα και πρέπει να ξεστραβωθώ! σε ποία θέματα θα πρέπει να μπω για να μάθω τα βασικά?
 
Αυτά είναι!!!!

Συγχαρητήρια krem13!!!!!! :clap:

Η προσμονή σου δικαιώθηκε!!!!!!! :thumbup:

Συγχαρητήρια και στον φίλο qwerty, για την προσφορά των δώρων!!!

Μακράν η καλύτερη διαδικτυακή κλήρωση που έχω παρακολουθήσει! :D
 
Σε καλή μεριά krem13! Ωραίο μανικιούρ Wally... δεν πιστεύω να νομίζεις ότι χάψαμε τα περί συναδέλφου; :biglaugh:
 
Καλορίζικο Krem13!
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Πίσω
Μπλουζα