Πασχαλινός Διαγωνισμός RetroManiaX 2010

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Πολυ ενδιαφερον, ελαβα κι εγώ μερος. Παντα με ενδιεφερε να αποκτησω εναν πραγματικό spectrum (μας εφαγαν οι emulators :p )

Thanks qwerty για το δωρακι σου :)

Edit: Εκτος απο τους Amstado-Commodoro-Spetrumάδες υπαρχουν και τα άλλα τα καημένα (οι κονσολάδες) που μπορει να θέλουν να ασχοληθουν με τα micros τωρα που μεγάλωσαν, δωστε τους λιγη σημασία κρίμα ειναι, ψυχή έχουν κι αυτά :p
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ευκαιρία να δω αν δουλεύουν ακόμα οι κασέτες με τα παιχνίδια. Αν δεν δουλεύει κάποια ε…. τότε καλοί και οι Emulators.
 
Δεν βλεπω την αναμενομενη κινηση στις απαντησεις, ιδιαιτερα απο τους "παραδοσιακους".

Αντε, μην βαριεστε.

Παρολα αυτα εχουμε ακομα αρκετες μερες μεχρι τη ληξη του διαγωνισμου...
 
υπάρχει περίπτωση,με το που τελειώσει η προθεσμία και πριν γίνει η κλήρωση,να δημοσιευθούν οι απαντήσεις ώστε να ξέρουμε οι συμμετέχοντες πόσους κλήρους θα έχουμε τελικά στη κλήρωση?
 
Σε καμια βδομαδα+ θα κλεισουμε το διαγωνισμο και αμεσως θα ανεβει ο αριθμος σωστων απαντησεων του καθε συμμετεχοντα.

Συνεχιζω να μην βλεπω τις "παλιες σπεκτουμο-καραβανες"...εχετε παρει απουσια κυριοι :eek:
 
Υπάρχει άνθρωπος που να έχει τερματίσει το Rick Dangerous? Μα καλά,δε σας την έσπαγε η στριγγλιά που εβγαζε όταν χάνατε???
 
Σε καμια βδομαδα+ θα κλεισουμε το διαγωνισμο και αμεσως θα ανεβει ο αριθμος σωστων απαντησεων του καθε συμμετεχοντα.
δεν θέλω να γίνω σπαστικός αλλά πέρασαν 11 μέρες...
 
Περιμένει μπας και δηλώσουν συμμετοχή οι Spectrumάδες, αλλά μάταια... :D
 
Περιμένει μπας και δηλώσουν συμμετοχή οι Spectrumάδες, αλλά μάταια...
πως είναι δυνατόν να περιμένει τους spectrumάδες,αφού για να είναι spectrumάδες έχουν λογικά ήδη spectrum :D
 
krem13 είπε:
πως είναι δυνατόν να περιμένει τους spectrumάδες,αφού για να είναι spectrumάδες έχουν λογικά ήδη spectrum :D
Σωστή σε γενικές γραμμές η παρατήρηση. Ωστόσο, ένας δεν είναι ποτέ αρκετός. :p

Εγώ πάντως αν και αρχικά είχα πει να μην συμμετάσχω, τελικά έστειλα συμμετοχή καθότι με έπρηξε λιγουλάκι και από κοντά ο Wally στο meeting του Retromaniax. :flower:
 
To να εισαι spectrumas δεν σημαινει οτι εχεις απαραιτητα spectrum..αφου μπορει να εχεις spectrum χωρις να εχεις zx spectrum (και δεν εννοω emulator)..τωρα τι εννοω?ειναι μελλοντικο post μου στο retromaniax... :)
 
αν κρίνω από τη φωτογραφία που χρησιμοποιείς σαν avatar και αυτά που γράφεις φαντάζομαι ότι εννοείς τους σοβιετικούς κλώνους,έτσι δεν είναι? αν,ναι περιμένω το thread σου!

(πότε θα γίνει η κλήρωση? με έχει φάει η αγωνία! )
 
Κοντα επεσες αλλα οχι 100%!Αντε επιτελους να γινει αυτη η κληρωση!
 
σόρρυ για τη συνέχεια του off topic,αλλά δεν μπορώ να αντισταθώ σε ερωτήσεις τύπου "βρείτε το σωστό" (υπόσχομαι,ότι δεν θα το συνεχίσω :) )

α,τώρα που το βλέπω καλύτερα πρέπει να είναι το sam coupe! (αν και νόμιζα ότι υπήρχε μόνο σε λευκό)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Τωρα ειναι που απομακρυνθηκες τελειως!(συνεχιζω εγω το οff topic).Λιγη υπομονη παντως δεν βλαπτει!(εχε χαρη που ειμαι σε περιοδο εξετασεων!) :(
 
Μεσα στην εβδομαδα θα εχουμε την αναρτηση. Σορυ για τη καθυστερηση αλλα παιζει τρεξιμο αυτη τη περιοδο...
 
Σωστες απαντησεις

  • Ποσα ειδη κακων πυροβολεις χωρις να περιμενεις να τραβηξουν ποστολι στην τριτη πιστα του West Bank?
    2 (ο μασκοφορος και ο παχουλος)
     
  • Tι χρωμα εχουν οι δεξαμενες στην αρχη της δευτερης πιστας του Green Beret?
    Κιτρινο
     
  • Ποσα αντικειμενα πρεπει να μαζεψεις και ποσους κακους να αντιμετωπισεις στη τριτη πιστα του Sir Lancelot?
    5 αντικειμενα και 2 κακους
     
  • Που διαδραματιζεται η δευτερη πιστα του Rick Dangerous?
    Πυραμιδες (Αιγυπτος)
     
  • Τι χρωμα ειναι το φιδι στη δευτερη πιστα του Ambusimbel Profanation?
    Πρασινο
     
  • Ποσα κυματα κακων πρεπει να εξουδετερωσεις μεχρι να φτασεις στο mothership στο Pheenix?
    4
     
  • Ποιο ειναι το πρωτο αντικειμενο που σου δινει ο Gandalf στο Hobbit?
    Ενα παραξενο χαρτη (A curius map)
     
  • Τι χρωμα φορμα φοραει ο Panama Joe?
    Κιτρινο
     
  • Σε ποια πιστα του Commando ξεκινανε οι ρουκεταδες?
    Στην δευτερη
     
  • Πως λεγεται η δευτερη πιστα του Light Force?
    Jungle Planet
     
  • Τι χρωμα ειναι το νομισμα (στερλινα) στο Pyjamarama?
    Λευκο
     
  • Σε ποια κατευθυνση σε σχεση με τη θεση που ξεκινας το παιχνιδι βρισκεται ο πρωτος αιχμαλωτος στο στρατοπεδο στο Rambo?
    ΒΒΔ (πανω αριστερα)
     
  • Σε ποσα βαγονια πρεπει να μπεις για να φτασεις στο δωματιο που υπαρχει η δισκεττα στο Saboteur?
    2


Το Σαβατοκυριακο θα ανεβουν τα αποτελεσματα.

Ο πρωτος νικητης (υπενθυμιζω - κληρωση με κληρους οσες οι σωστες απαντησεις του καθενος) θα λαβει εναν Spectrum 48, δωρεα του qwerty. Οι υπολοιποι καποια τευχη Pixel (qwerty).

Θα παραληφθουν απο τους συμμετεχοντες σε καποιο απο τα επομενα meetings ή με καποιο αλλο τροπο.
 
Σε ποια κατευθυνση σε σχεση με τη θεση που ξεκινας το παιχνιδι βρισκεται ο πρωτος αιχμαλωτος στο στρατοπεδο στο Rambo?ΒΒΔ (πανω αριστερα)
βορειοδυτικά δηλαδή? αν ναι τότε έχω 13 στα 13!

@Wally: στο email που έστειλα μπέρδεψα στη σειρά την απάντηση για το pheenix και το ambusimbel profanation (τα έβαλα αντίστροφα) ,ελπίζω να μην πειράζει.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Πίσω
Μπλουζα