Πατατούφ (1983)

Ένα μικρό δωράκι για όλους τους πιστούς φίλους του Πατατούφ και ιδιαιτέρως για την Φάνυ με πολλή αγάπη

:)  




Λίστα επεισοδίων με τίτλους:

Επεισόδιο 1ο (30/10/1983) "Εστιατόριο"

Επεισόδιο 2ο (06/11/1983) "Το άγαλμα"

Ο διευθυντής του πάρκου ζητάει από την Παφ-Πουφ να τον βγάλει από την δύσκολη θέση που βρίσκεται και να παραστήσει για λίγο -μέχρι να περάσει ο προϊστάμενός του για επιθεώρηση- το καινούριο άγαλμα που δεν κατάφερε να παραδώσει ακόμα ο γλύπτης. Η Παφ-Πουφ δέχεται. Θα καταφέρει να πείσει όμως πως είναι άγαλμα;

Επεισόδιο 3ο (13/11/1983) "Το παράσημο"

Επεισόδιο 4ο (20/11/1983) "Μαέστρος"

Επεισόδιο 5ο (27/11/1983) "Ιατρείο"

Επεισόδιο 6ο (04/12/1983) "Η γιορτή"

Επεισόδιο 7ο (11/12/1983) "Ο Εξυπνάκιας"

Επεισόδιο 8ο (18/12/1983) "Τα επαγγέλματα"

συνεχίζεται...

 
fany_polemi είπε:
Η Ελένη και τα χρωμματιστά όνειρα της σε κείμενα και σκηνοθεσία του Δημήτρη Ποταμίτη και μουσικη του Γιάννη Ζουγανέλη...τι γλυκό που το ειχες δει και το θυμάσαι...ε...λοιπόν το εχω σε βινύλιο την μουσικη απ την παρασταση...στην πρώτη ευκαιρία θα ετοιμάσω ενα βιντεάκι να το θυμηθούμε.... :)
ελπιζω να το ευχαριστηθεις ...ενα βίντεο που εκανα απο ενα δισκο βινύλιου που ειχα απο την παιδική παρασταση " η Ελένη και τα χρωμματιστά όνειρα της" σε σκηνοθεσία Δημήτρη Ποταμίτη και μουσικη του Γιάννη Ζουγανέλη...ήταν το ντεμπούτο μου θυμάμαι στο πρωταγωνιστικό ρόλο της Ελενης που με τα όνειρα της ταξίδευε απο ιστορία σε ιστορία και μαζί της ταξίδευε καθε παιδι που εβλεπε αυτη την όμορφη τρυφερη παρασταση...έπαιζαν οι ηθοποιοί : Τάσος Δημας , Ιρένε Μαραντέι, Γιαννης Στρατάκης , Τίνα Χαμηλοθώρη κι εγω ...τα κείμενα ηταν του Δημήτρη Ποταμίτη και του Βασίλη Μητσάκη κι επαιζαν live στην παρασταση ο Γιαννας Ζουγανέλης κι ο Γιάννης Σπυρόπουλος ( Μπαχ)

εδω ειναι η μπαλάντα του σκυλακου Μοναχούλη που διαλεξα για αρχη να βγαλω ...ο σκυλακος που πηγε στην μεγαλη Πολη να γινει βασιλικος σκυλος και εφυγε απ το δασος και την φυση αλλα μετα απο μια απογοητευτικη επισκεψη στη Πολη αντιμετωπιζοντας την σκληρότητα του κόσμου και την μόλυνση του περιβάλοντος επεστρεψε παλι στο δασος και την φύση ελευθερος και χαρουμενος για οτι ειχε στην πρότερη ζωή του...τίτλος τραγουδιου : "θέλω να μαι ο εαυτός μου"

[video=youtube_share;WElnYD8zZ5w]

 
καλα με εντυπωσιάζεις...που τα θυμασαι με τόση λεπτομέρεια...ευχαριστω...φιλιαααα :)

Retrospectiva είπε:
Ένα μικρό δωράκι για όλους τους πιστούς φίλους του Πατατούφ και ιδιαιτέρως για την Φάνυ με πολλή αγάπη

:)  




Λίστα επεισοδίων με τίτλους:

Επεισόδιο 1ο (30/10/1983) "Εστιατόριο"

Επεισόδιο 2ο (06/11/1983) "Το άγαλμα"

Ο διευθυντής του πάρκου ζητάει από την Παφ-Πουφ να τον βγάλει από την δύσκολη θέση που βρίσκεται και να παραστήσει για λίγο -μέχρι να περάσει ο προϊστάμενός του για επιθεώρηση- το καινούριο άγαλμα που δεν κατάφερε να παραδώσει ακόμα ο γλύπτης. Η Παφ-Πουφ δέχεται. Θα καταφέρει να πείσει όμως πως είναι άγαλμα;

Επεισόδιο 3ο (13/11/1983) "Το παράσημο"

Επεισόδιο 4ο (20/11/1983) "Μαέστρος"

Επεισόδιο 5ο (27/11/1983) "Ιατρείο"

Επεισόδιο 6ο (04/12/1983) "Η γιορτή"

Επεισόδιο 7ο (11/12/1983) "Ο Εξυπνάκιας"

Επεισόδιο 8ο (18/12/1983) "Τα επαγγέλματα"

συνεχίζεται...

 
Πίσω
Μπλουζα