Περιοδικά Spectrum σε pdf

Η ταχύτητα στο WOF παίζει ανάλογα με την ώρα.Τις τελευταίες ώρες μου κάνει νάζια και σέρνεται.Βέβαια κάθε 2ωρο αλλάζω ip,κάνω ipconfig -renew

και ipconfig -flushdns,σβήνω τα cookies κλείνω τον router και τον ξανανοίγω γιατί θέλω να πάρω άλλο ip.

Είναι ο μόνος τρόπος για να κατεβεί όλο το site του wof.Σας το είπα?Θέλω να κάνω πλήρες download όλου του site. :clap: :clap: :clap:

Προσωρινά επειδή κάνω download τα περιοδικά,για σήμερα και αύριο δεν θα κάνω αλλα uploads.Αλλά δεν σταμάτησα να κάνω pdf αρχεία,οπότε είμαστε σε καλό δρόμο για μετά!
 
Εγώ όλα του τα περιοδικά τα είχα κατεβάσει με το Total Commander (file browser), το έβλεπα σαν ftp το site, μαρκάριζα τα αρχεία και μετά copy στο δίσκο μου. Και όλα αυτά με modem τότε.... κλάψ....
 


"Your Spectrum" τεύχος 06

107 Τεύχη μείνανε
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:


"Your Spectrum" τεύχος 07

106 Τεύχη μείνανε
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:


"Your Spectrum" τεύχος 08

105 Τεύχη μείνανε
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Θα ανεβούνε σίγουρα όλα τα "Your Spectrum" και "Your Sinclair",και σκέφτομαι στο thread αυτό να βάλω μετά γύρω στα 5 gigabytes από pdfs με βίβλία για Spectrum :) :)
 
Μήπως είναι καλύτερα να μοιραστούμε τη δουλειά και σε καμια συνάντηση να ανταλλάξουμε dvd οι ενδιαφερόμενοι? Εκτός του ότι θα σου πάρει πολύ καιρό να τελειώσεις, που θα βρείς τόσο χρόνο...
 
Βρε παιδια δεν καταλαβαινω, γιατι δεν τα κατεβαζετε απευθειας απο το ftp του WOS? Δεν αφήνει πια;
 
Αφήνει, αλλά δεν είναι σε pdf. Είναι χύμα jpg αρχεία.

Πρακτικά βάζει όλα αυτά τα jpg σε 1 pdf.
 
α οκ, αλλα δεν ειναι κοπος με τα προγραμματα που υπαρχουν να γινει αυτο ευκολα απο τον οποιοδηποτε... Ειδικα το ιδιο το acrobat professional αν και βαρυ σε σχεση με αλλα κανει την δουλεια αυτη αμεσως....

Η ιδεα παντως για dvd ειναι πολυ καλη, ειδικα για ενα κοπı ολου του wos
 
και το openoffice αν θυμάμαι καλά κάνει export σε pdf
 
japetus είπε:
α οκ, αλλα δεν ειναι κοπος με τα προγραμματα που υπαρχουν να γινει αυτο ευκολα απο τον οποιοδηποτε... Ειδικα το ιδιο το acrobat professional αν και βαρυ σε σχεση με αλλα κανει την δουλεια αυτη αμεσως....Η ιδεα παντως για dvd ειναι πολυ καλη, ειδικα για ενα κοπı ολου του wos
Αν σκεφτείς ότι είναι 115 περίπου τεύχη που πρέπει να γίνουν (μόνο για το your Sinclair και το Your Spectrum) καταλαβαίνεις ότι είναι κόπος.....

Και είναι και το θέμα του να βάλεις τις σελίδες αριθμητικά σωστά.
 
Δεν είναι εύκολη διαδικασία για όλους,και πρέπει να κατεβάσεις όλες τις σελίδες του βιβλίου για να το έχεις όλο.Σε pdf είναι καλύτερη φάση.Εγώ υπολόγισα ότι αν ανεβάζω 7-8 τεύχη την μέρα τότε σε 10 μέρες θα έχουν ανέβει 80 τεύχη και σε 10 μέρες όλα από τα 2 περιοδικά.

Εγώ θα τα μαζέψω όλα.Μετά από το Your Spectrum και το Your Sinclair,κατέβαζω και τα 134 τεύχη Sinclair User και συνεχίζω.

Για το dvd το συζητάμε γιατί το WOS είναι τεράστιο!!!.Βασικά 80 τεύχη sinclair user(είναι άλλα 54 που πρέπει να κατέβουν),113 your spectrum και your sinclair,και ο φακελος books από το wos τρώνε 10,2 giga έτσι για πλάκα.Μαζί με τα άλλα περιοδικά και τα παιχνίδια,μιλάμε για πάρα πολλά dvd.Σίγουρα αν δεν κάνουμε κάτι δεν θα γίνει ποτέ,ωστόσο όπως ξαναείπα αγάλι αγάλι γίνεται η αγουρίδα μέλι.Εγώ θα κάνω τα Your Sinclair,Your Spectrum,Sinclair User.Σιγά σιγά,αν βοηθήσουνε και άλλοι άνετα θα μπορέσουμε κάποια στιγμή σε αρκετά dvd να έχουμε backup όλο το WOS.

:)
 


Ένατο τεύχος του Your Spectrum

104 τεύχη μείνανε
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:


Δέκατο τεύχος του Your Spectrum

103 τεύχη μείνανε
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:


Εντέκατο τεύχος του Your Spectrum

102 τεύχη μείνανε
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:


Δωδέκατο τεύχος του Your Spectrum

101 τεύχη μείνανε
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:


Δεκατοτρίτο τεύχος του Your Spectrum

100 τεύχη μείνανε
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα