Περιοδικά Spectrum σε pdf

Δυστυχώς δεν μου επιτρέπει στο πρώτο post να κάνω upload άλλα images πέρα του ορίου των 10 image/post για preview,οπότε αναγκαστικά έσβησα τα 3 πρώτα.

Θα μπορούσαν οι moderators να κάνουν delete το 2 post που έκανε ο viking310 μόλις δημιούργησα το thread ?(φίλε μου τίποτα προσωπικό απλά για να συνεχίσει απο το πρώτο post να μπορώ να βάλω συνέχεια του index),και να το κάνουν σαν να το έγραψα εγώ?Έτσι θα έχω χώρο για άλλα 10,και τουλάχιστον θα μπορώ να κάνω upload τα υπόλοιπα 8 preview shots που μένουν για να τελειώσει το your spectrum.(που είχε 21 τεύχη πριν μετονομαστεί σε your sinclair με άλλα 93 σύνολο στο τέλος 113)
 
Πάρα πολύ καλή δουλειά!

Φίλε nikodr στο δεύτερο τεύχος, ο χάρτης του ant attack δεν ξεκινάει να κατέβει. Παταω download αλλά τίποτα.

Όλα τα υπόλοιπα είναι ΟΚ.
 
gtsamour είπε:
Πάρα πολύ καλή δουλειά!Φίλε nikodr στο δεύτερο τεύχος, ο χάρτης του ant attack δεν ξεκινάει να κατέβει. Παταω download αλλά τίποτα.

Όλα τα υπόλοιπα είναι ΟΚ.
ναι κι εγω αντιμετωπισα το ιδιο. ολα τα αλλα κατεβαινουν ΟΚ
 
Βασικά δεν ξέρω γιατί το κάνει!Πάντως τσίμπα εδώ τον χάρτη ανεβασμένο σε imageshack ,ανοιξε τον και κάνε save (ουσιαστικά το pdf ήταν απ'αυτό το jpg).



Θα συνεχίσω αύριο και θα βάλω τα υπόλοιπα 8 "Your spectrum".
 


Your Spectrum τεύχος 14



Your Spectrum τεύχος 15



Your Spectrum τεύχος 16



Your Spectrum τεύχος 17 (για κάποιον περίεργο λόγο δεν του έδωσε την σωστή ονομασία όταν το ανέβασα,κάντε το rename σε Your Spectrum issue 17 και δώστε και κατάληξη pdf αν δεν το ανοίγει)



Your Spectrum τεύχος 18

95 τεύχη μείνανε
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Thanx nikodr. Τα έχω ξατεβασμένα όλα από παλιά αλλά όπως καταλαβαίνεις είναι jpgs μέσα σε zip. Αν θα σε βοηθούσε θα μπορούσαμε να βρεθούμε να στα δώσω (μάζί με όλη μου τη συλλογή spectrum).
 
Εγώ παντως ρε παιδια δε βλεπω το λογο να γινουν pdf.. Ολα τα περιοδικα που εχω σε ηλεκτρονικη μορφη ειναι σε jpg. Τα ζιπαρεις ολα μαζι, τα μετονομαζεις σε cbz και ανοιγουν με διαφορα προγραμματα ειδικα για να βλεπεις περιοδικα, εγω χρησιμοποιω το CDisplay
 
Εγώ προσωπικά προτιμώ τα pdf, είναι πιο professional και πιο ευχρηστα. Όλοι έχουν έναν acrobat reader εγκατεστημένο.
 
Πιστεύω πως αξίζει γιατί το pdf είναι εύχρηστο format για να μεταφέρεις βιβλία.Το cd display an kai kalo giati blepeis zip arxeia me polles eikones.Shmasia exel oti einai kati poy prepei na psakseis gia na to breis.Enas psagmenos xrhsths 8a to psaksei kai isws to brei to cd display.

To adobe reader omws einai para poly diadedomeno kai arxarioi xristes xeroun na to xrhsimopoioun.Kai exei kai to book view opoy sou deixnei 2 selides se 1 san kanoniko periodiko.

Argotera to bradaki kata tis 2-3 h wra 8a anebasw ta 3 teuxh gia na oloklhrw8ei to Your Spectrum kai meta 8a kanw post sto sunexisti tou.To your spectrum onomastike meta Your Sinclair.
 
φυσικά και ειμαι υπέρ των pdf. πολυ πιο άνετο και μπορεί να διαβαστει και απο pda στην παραλία...
 
Αλήθεια τα PIXEL πως και δεν έγιναν σε pdf?
 
Η δουλειά δεν σταμάτησε απλά έχω μείνει λίγο πίσω λόγο εξεταστικής,σύντομα θα ανεβάσω πολλά τεύχη.Αναμείνατε για λίγο λοιπόν :)
 
Your Spectrum Issue 19.

Είπα να το συνεχίσω...Προσωρινά το ανέβασα σε rapidshare.Ίσως το ανεβάσω μετά σε mediafire.Εγώ έχω τώρα rapidshare premium οπότε δεν κινδυνεύουν να σβηστούν τα αρχεία.



(Your Spectrum τεύχος 19)



(Your Spectrum τεύχος 20)



(Your Spectrum τεύχος 21)

Το Your Spectrum τον ιανουάριο του 1986 μετονομάστηκε σε Your Sinclair νομίζω.



(Your Sinclair τεύχος 01)



(Your Sinclair τεύχος 02)



(Your Sinclair τεύχος 03)



(Your Sinclair τεύχος 04)



(Your Sinclair τεύχος 05)



(Your Sinclair τεύχος 06)



(Your Sinclair τεύχος 07)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:


(Your Sinclair τεύχος 08)

στην πρώτη σελίδα του thread κάνω copy paste τις διευθυνσεις για τα περιοδικά και θα είναι όλα μαζεμένα σε ένα post.

Από άποψη συμπίεσης τι μπορώ να κάνω για να συμπιέσω λίγο τα pdf?Ξέρει κανείς να προτείνει κάποιο άλλο πρόγραμμα?Χρησιμοποιώ το pdf creator.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Nικο τα links των τευχών του Your Spectrum 9-13 δεν λειτουργούν.

Μπορείς να τα ανεβάσεις και πάλι?
 
Gtsamour σήμερα μόλις βρω χρόνο θα τα βάλω σε rapidshare που έχω premium account και δεν θα κινδυνεύουν να χαθούν.Ευχαριστώ που μου το ανέφερες...Είχα να μπω μέρες στο retromaniax.Αν υπάρξει οποιοδήποτε άλλο πρόβλημα πείτε μου να τα ανεβάσω πάλι

:cool:
 
Για την ώρα μόνο αυτά που ανέφερα έχουν πρόβλημα, τα δοκίμασα όλα :)
 
Βασικά φίλε, αν βρεις χρόνο να βάλεις σε rapidshare όσα είναι τώρα σε mediafire νομίζω θα ήταν ιδανικά #)

θενκς
 
Λοιπόν μπήκαν όλα σε rapidshare account.Και θα ανεβάσω και άλλα,δείτε το πρώτο post.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:


Your Sinclair Issue 09



Your Sinclair Issue 10



Your Sinclair Issue 11
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα