Περιοδικό Χάκερ

Joined
29 Αύγ 2007
Μηνύματα
287
Αντιδράσεις
21
Κυκλοφορεί εδώ και 7-8 μήνες από το ΔΟΛ. Το έχει πάρει κανείς??? Λέει τίποτα?? Αξίζει τα λεφτά του?? Σκέφτομαι να το αγοράσω. Περιμένω γνώμες. Θένκς. :)

ΥΓ: Κυκλοφορεί τίποτα παρόμοιο στην αγορά που να ναι καλύτερο?? Ξέρετε κανα ΕΛΛΗΝΙΚΟ σάιτ που να ασχολείται με το χάκινγκ ή το κράκινγκ?? Ευχαριστώ.
 
Dr Malcolm Betruger είπε:
Ξέρετε κανα ΕΛΛΗΝΙΚΟ σάιτ που να ασχολείται με το χάκινγκ ή το κράκινγκ?? Ευχαριστώ.
Ρε συ Malcolm,τι ερωτησεις ειναι αυτες που κανεις...;
 
manos426f είπε:
Ρε συ Malcolm,τι ερωτησεις ειναι αυτες που κανεις...;
Ντάξει ρε φίλε, είναι "κάπως" αλλά όποιος θέλει απαντά.

Έκανα μια έρευνα αλλά δεν βρήκα κάτι-εκτός από ένα που έχει μηδενικά ποστς και μέλη οπότε δεν αξίζει.
 
ΔΟΛ...... LOL!!!!!!!

Μάστα........

Next please!!!!!!!
 
Το haker δεν αξίζει. καλλιτερα παρε κανα βιβλίο προγραμματισμού
 
αν και δεν ασχολουμαι με αυτα, στου παπασωτηριου μπορεις να βρεις κατι σχετικο,μαλλον για αντιμετωπιση κτλ ειναι κατι μεγαλα βιβλια απο οτι θυμαμαι
 
Το πήρα σήμερα (ή μάλλον χτές). Μπορώ να πώ ότι μου άρεσε αρκετά. Καλογραμμένο και με διάφορα ενδιαφέροντα θέματα. Φαίνεται ότι εκτός από το Games κάθε μήνα, τώρα θα αγοράζω και αυτό. Χωρίς να έχω να κερδίσω κάτι, σας λέω να το πάρετε, έστω μια φορά και θα δείτε ότι αξίζει. Αυτό το καιρό κυκλοφορεί το τεύχος 8. Τιμή 5 ευρώ. Επιγραμματικά να πώ με τί ασχολείται το παρόν τεύχος:

- Φτιάξτε το υδρόψυκτο σύστημα των ονείρων σας

- Αποδείξτε τις ικανότητές σας στο χακεροσχολείο

- Επιθέσεις τύπου SQL injection στη πράξη

- Κάντε την εμπειρία σας στο Bioshock ακόμα πιο σοκαριστική

- Κρυπτογραφήστε και κρύψτε τα πάντα.

- Σπάστε το WPA (ή τουλάχιστον προσπαθήστε.

Αν αληθεύουν πάντως αυτά που λένε οι άνθρωποι του περιοδικού, έχει κάνει πραγματικά θραύση. Εν μέρει μπορώ να το επιβεβαιώσω, γιατί όταν το έψαχνα να το αγοράσω, είχε εξαντληθεί σε 2-3 περίπτερα. Η απόφαση δική σας. :)
 
το χει και στο γαλανολευκο
 
Dr Malcolm Betruger είπε:
Το πήρα σήμερα (ή μάλλον χτές). Μπορώ να πώ ότι μου άρεσε αρκετά. Καλογραμμένο και με διάφορα ενδιαφέροντα θέματα. Φαίνεται ότι εκτός από το Games κάθε μήνα, τώρα θα αγοράζω και αυτό. Χωρίς να έχω να κερδίσω κάτι, σας λέω να το πάρετε, έστω μια φορά και θα δείτε ότι αξίζει. Αυτό το καιρό κυκλοφορεί το τεύχος 8. Τιμή 5 ευρώ. Επιγραμματικά να πώ με τί ασχολείται το παρόν τεύχος:
- Φτιάξτε το υδρόψυκτο σύστημα των ονείρων σας

- Αποδείξτε τις ικανότητές σας στο χακεροσχολείο

- Επιθέσεις τύπου SQL injection στη πράξη

- Κάντε την εμπειρία σας στο Bioshock ακόμα πιο σοκαριστική

- Κρυπτογραφήστε και κρύψτε τα πάντα.

- Σπάστε το WPA (ή τουλάχιστον προσπαθήστε.

Αν αληθεύουν πάντως αυτά που λένε οι άνθρωποι του περιοδικού, έχει κάνει πραγματικά θραύση. Εν μέρει μπορώ να το επιβεβαιώσω, γιατί όταν το έψαχνα να το αγοράσω, είχε εξαντληθεί σε 2-3 περίπτερα. Η απόφαση δική σας. :)
- Κι εγώ με υδρόψυξη δουλεύω, ε ρε είμαι μέγας χακεράς!!!!!!!!!!!!!!!

Ρε σεις οι "άνθρωποι" του περιοδικού είναι μάλλον μεγάλοι n00bs. Μου θυμίζουν την εκπομπή "hackers" στο Alter νομίζω πριν από κάποια χρόνια που πήγε άπατη.....

Τι στο καλό σχέση μπορεί να έχει το σύστημα υδρόψυξης με hacking ένας God ξέρει μόνο. Έλεος και καραέλεος με τους n00bιδες και την καραασχετίλα........

A, Ντόκτορ, εκτός από σύστημα υδρόψυξης, έχω και triple display set up, ναι τρεις οθόνες πάνω στο pc και έναν projector. Επίσης έχω και custom made κουτί με έξτρα φωτιζόμενους ανεμιστήρες... Είμαι και πολύ 1337 haxor....

Το ότι δεν το βρίσκεις στα περίπτερα σημαίνει απλά ότι μπορεί μόνο ένα δυό από κάθε τεύχος να πάει σε κάθε σημείο πώλησης, δημιουργώντας πλασματική έλλειψη για να κομπάζει ο εκδοτικός οίκος για τεράστια επιτυχία.

Για κάντε μου τη χάρη πρωινιάτικα ακόμα καφέ δεν ήπια!!!!

Άκου εκεί hacking = water cooling system...

Μήπως γράφει και τίποτε για war driving? Ναι σιγά μήπως οι 1337 κακοπληρωμένοι συντάκτες του ξέρουν τον όρο.

Ε πστ κύριος είμαι και πολύ 1337. Έχω και δορυφορικό πιάτο........

starsky είπε:
αν και δεν ασχολουμαι με αυτα, στου παπασωτηριου μπορεις να βρεις κατι σχετικο,μαλλον για αντιμετωπιση κτλ ειναι κατι μεγαλα βιβλια απο οτι θυμαμαι
Φυσικά. Βιβλία πολυσέλιδα που δεν ασχολούνται με water cooling.....

Ε ρε αυτό το υδρόψυξη και hacking! Έφαγα μεγάλο φρίκουλο..... :diablotin: :diablotin:
 
Soz guys pou pemveno stin sizitisi....

molis ekana register sto site mono kai mono na po kati ston "filo" sas ton pooky...

An thes na mathis i enia hacking dimiourgithike apo kati ipalilous tis eterias tilefonou tin amerikis oi opoioi eftiaksan ena sistima opou na epernes enan arthmo tote automata ksekinouse to potisma se ktimata...gia autous tote itan megali epitixia....

Dld auto pou thelo na po ine pos hacker dn ine autos pou pedevete mono me ipologistes gia na kataferi kati ston programatismo ktl

Hacker ine auto pou kathete kato skeftete to problima tou kai me opiondipote tropo prospathi na bri mia lisi....

esi tha mporouses na isoun hacker an to pc sou to idropsikto to eftiaxnes monos sou...

Auto pantos pou mou ekane tosi entiposi ine poso stegna katadikases to team

tou total hacker

[edited by manos426f:Δεν ενδιαφερει νομιζω κανεναν τι πιστευεις για τα μυαλα του pooky]

exis skefti pote oti o skopos tou HACKER (periodikou) dn ine na mas pari apo to heri kai na diksi 2-3 bimata gia to pos na kanoume [edited by manos426f:Φιλε μου,η βωμολοχια απαγορευεται εδω μεσα....] sta pc, alla na mas diksi enan tropo skepis?

SOZ "FILE" (to vazo se isagogika gt sto akiro sou apefthinome) alla pragmatika

prepi ligo na anatheorisis tis apopsis sou...

Tora gia ta biblia tou papasotiriou...kita osi thelisi kai na exis gia na mathis merika pragmata gia hacking akoma kai na exis diavasi ena soro biblia...an dn exis anixto poliplevro mialo dn tha kanis tpt....

SOZ KAI PALI....ALLA PROINIATIKA DN IPIA AKOMA KAI KAFE ...DIAVAZO AYTA ELEOS KAI KARAELEOS

[Edited by keeper : Οι χαρακτηρισμοί άλλων μελών δεν είναι καλοδεχούμενοι, ειδικά στο πρωτο ποστ.]
 
Το καταλαβαίνεις ελπίζω οτι κανένας δεν θα διαβασει το post σου, ειναι ενα κατεβατό σε Greeklish.
 
Εγώ έκανα την προσπάθεια και το διάβασα αν και έχω πει ότι Greeklish δεν διαβάζω άλλο.

Επίσης πρότεινα (εκβίασα :) ) τον Keeper να μην σβήσει το post άλλα να αλλάξει τους χαρακτηρισμούς.

Φίλε StoG3 καλώς ήρθες στο GRM. Θα θέλαμε πολύ να γίνεις ένα με την παρέα και να μοιραστείς μαζί μας τις γνώσεις σου. Για να γίνει αυτό όμως θα πρέπει να ακολουθήσεις μερικούς βασικούς κανόνες όπως να μην επιτίθεσαι λεκτικά σε άλλα μέλη και μάλιστα στο πρώτο post.

Το να μην γνωρίζει κάποιος κάτι και να το κρίνει είναι άσχημο (συμφωνώ μαζί σου), το να την λέει τόσο στεγνά όπως έκανες εσύ είναι πολύ χειρότερο.

Καλώς ήρθες.
 
Εγω το διαβασα παντως :biglaugh:

Φιλε stoG3, οταν γραφεις

Hacker ine auto pou kathete kato skeftete to problima tou kai me opiondipote tropo prospathi na bri mia lisi....
αυτος που περιγραφεις ονομαζεται System Analyst.

An thes na mathis i enia hacking dimiourgithike apo kati ipalilous tis eterias tilefonou tin amerikis oi opoioi eftiaksan ena sistima opou na epernes enan arthmo tote automata ksekinouse to potisma se ktimata...gia autous tote itan megali epitixia....
Μπορει να ηταν μεγαλη επιτυχια δεν λεω - αλλα αυτο που εκαναν ονομαζεται robotics.

H εννοια του Hacker (και αφου περασε τα προηγουμενα χρονια απο σαραντα κυματα) εχει καθιερωθει πλεον και αναφερεται σε αυτον που βαζει χερι σε κωδικα. Ειναι μια καθαρα computing εκφραση. Ο τυπακος που ψηνει ψωμι λεγεται φουρναρης - αν τωρα καποιος αλλος τυπος "ψηνει" cd μπορει ελευθερα να ονομαζει τον εαυτο του Φουρναρη αλλα αυτο δεν σημαινει πως ειναι κιολας.

Δεν εχω καταληξει βεβαια στο γιατι σου εκανε τοση εντυπωση η (ας πουμε) "καταδικη" του περιοδικου. Η γνωμη του "φιλου" μας του Pooky ειναι (εστω και αποτομα διατυπωμενη) αυτη - σαφως καποιοι θα συμφωνουν και καποιοι οχι. Μπαινεις σε καθε forum που διαβαζεις κατι αρνητικο για το εν λογω περιοδικο και postαρεις την αντιθεση σου ως προς τις αποψεις καποιων ?

Anyway νομιζω πως το θεμα φουσκωσε χωρις λογο.
 
telamonas.stokos είπε:
Anyway νομιζω πως το θεμα φουσκωσε χωρις λογο.
Σαν ψωμάκι! :D

7169132uh7.jpg
 
StoG3 είπε:
Dld auto pou thelo na po ine pos hacker dn ine autos pou pedevete mono me ipologistes gia na kataferi kati ston programatismo ktlHacker ine auto pou kathete kato skeftete to problima tou kai me opiondipote tropo prospathi na bri mia lisi....
Δηλαδή ανθρωπέ μου με τα δικά σου λεγόμενα και ο ηλεκτρολόγος που ήρθε προχτές σπίτι μου να δει γιατί δεν δούλευε η κουζίνα, και καθόταν και σκεφτόταν τι παει στραβά, τον χαρακτηρίζεις χάκερ;

Έλεος, τι άλλο θα ακούσουμε εδω μέσα...
 
Ρίξτε και μια ματιά στο link της Wikipedia.

Ειναι αλήθεια οτι ενας χακερ μπορεί να ασχοληθει μαι συστήματα υδρόψυξης αλλα δεν ειναι αυτο που τον χαρακτηρίζει χακερ.

Το περιοδικό για μένα, ειναι μια φουσκα, το Linux Format εχει περισσότερες και πιό χρήσιμες γραμμες κώδικα.
 
"Φίλε" ST καλώς ήρθες και ευχαριστώ για τις "απόψεις" σου.

------------------

EDIT

Προς αποφυγήν παρεξηγήσεων πρέπει να προσθέσω πως είμαι παντελώς άσχετος από PCs. Δεν έχω βάλει ποτέ μου χέρι σε μηχάνημα, δεν ξέρω καν να ξεχωρίσω μητρική από κάρτα γραφικών, για να μου συνδέσουν ethernet καλώδιο στο pc φωνάζω τεχνικό και φυσικά δεν έχω στήσει ποτέ μου λειτουργικό.

------------------
 
και εγω είμαι εξωγήινος μεταμφιεσμένος σε γάιδαρο και κρατάω μαντολίνο. :D
 
telonio είπε:
και εγω είμαι εξωγήινος μεταμφιεσμένος σε γάιδαρο και κρατάω μαντολίνο. :D
XAXAXAXA!!!! Και εγώ τέτοιος είμαι, αλλά κρατάω τουμπερλέκι..... :D :D

Είμαστε κοντοχωριανοί βλέπετε..... :D :D
 
Πίσω
Μπλουζα