Περιοδικό Nintendo Club

CAP

RetroWannaBe
Αντιδράσεις
1
Ναι ήταν αρκετά καλό περιοδικό με δεδομένο ότι προσφέρονταν δωρεάν.

Τα περισσότερα τεύχη τα έχω και εγώ.

Vetus

RetroMaNiaC
Αντιδράσεις
39
Σε ζηλεύω, τα θέλω κι εγώ. :p Βλέπεις, μικρός δεν είχα ολόδικιά μου κονσόλα Nintendo κι όταν με το καλό αγόρασα SNES με το Donkey Kong Country 2 είχε σταματήσει να βγαίνει. Ήταν εποχές Itotchi όπου οι κασσέτες ήντουσταν πανάκριβες και στο SNES κοστίζαν όσο το ίδιο το SNES. 25.000 δρχ. είχα αγοράσει το SNES και 25.000 δρχ. το DKC2, έλεος! Ακόμα και οι κασσέτες του Mega Drive ήντουσταν πιο φθηνές.

zaxosbguardian

RetroN00b
Αντιδράσεις
0
ΑΠΟ ΟΤΙ ΒΛΕΠΩ ΒΑΛΑΜΕ STOP ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΓΙΑΤΙ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ????

Kambia

Retired Admin
Αντιδράσεις
968
Μπορείτε να το "ζωντανέψετε" και πάλι αλλά χωρίς να φωνάζετε ==> μη γράφετε δλδ κεφαλαία :)

johnny19818

Retromaniax Thread Excavator!
Αντιδράσεις
934
Δυστυχώς δεν το πρόλαβα πολύ το συγκεκριμένο περιοδικό. Μόνο 2 τεύχη και μετά σταμάτησε. Το τελευταίο τεύχος μάλιστα είχε review το Street Fighter 2, Asterix & Obelix, Mortal Kombat 3 για Game Boy, για NES το UN Squadron και για SNES Mortal Kombat 3, Asterix & Obelix, Kick Off 3. Οι τελευταίες σελίδες ήταν οι κινήσεις των παικτών του ΜΚ3. Αλήθεια κανένα νέο με την ψηφιοποίηση των περιοδικών που αναφέρθηκε παραπάνω?

motherbrain

RetroN00b
Αντιδράσεις
10
Τελικά τι έγινε με αυτήν την προσπάθεια; Το περιοδικό ήταν δωρεάν και δεν νομίζω να υπάρχει νομικό "κόλλημα."

Kambia

Retired Admin
Αντιδράσεις
968
motherbrain είπε:
...Το περιοδικό ήταν δωρεάν και δεν νομίζω να υπάρχει νομικό "κόλλημα."
Ακόμα και το δωρεάν έχει "κολλήματα".

Wally να κάνουμε ακόμα μια κρούση; :)

SurvivalHorror

RetroActive
Αντιδράσεις
64
To περιμέναμε με ανυπομονησία και μία φορά που δεν ήρθε με το ταχυδρομείο, μπήκαμε σε μία πολυκατοικία(ανοικτές όλες οι πόρτες φυσικά τότε)και πήραμε ένα από κάποιο άλλο παιδί :p  Από τα αγαπημένα μου περιοδικά της τότε εποχής.

serros

RetroN00b
Αντιδράσεις
1
Να υποθέσω ότι ξεχάστηκε το ζήτημα; Κρίμα πάντως, θα έδινε μεγάλη χαρά σε όλους τους νοσταλγούς των '80s...

morfeas-dsl-

Retro Member
Αντιδράσεις
1
Υπαρχει περιπτωση να βρω για αγορα καποια ( ή ολα ) τα τευχη απο club nintendo;

Μπλουζα