Περιοδικό "TV3"

Λοιποοοοοοόν, τα τελευταία random scans σταχυολογημένα εδώ κι εκεί - ότι βρήκα γενικώς άξιο να ψηφιοποιηθεί ή/και μου κέντρισε το ενδιαφέρον σαν παρουσία. :D



Τα τελευταία αρθράκια περί ανθρώπων της TV & πολιτικής, παρουσιάζουν κατά τη γνώμη μου εξαιρετικό ενδιαφέρον. Επίσης νομίζω ότι δεν υπάρχει λόγος να κάνω κάποιο σχόλιο - ο καθένας μπορεί να βγάλει τα συμπεράσματά του. ;)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Εισαι υπεροχος. Ευχαριστουμε παρα πολυ.
 
Βλεπω και μια φωτο της Γιουλας Γαβαλα που εφυγε νωρις. Ποιας χρονολογιας ειναι?

Α και συνεντευξη της Μαριας Αλιφερη!
 
Πανεμορφα πραγματικα. ντρεπομαι να πω οτι θα προτιμουσα και ημερομηνιες γιατι ειναι απλως τέλεια η δουλεια σου! Περιοδικαρα μιλαμε, θα το ψαξω!
 
Στην 5η σειρα με Δαφνη Μποκοτα ποιες ειναι; Στην 1η σειρα ακρα δεξια ποια ειναι; :)
 
Wally είπε:
Βλεπω και μια φωτο της Γιουλας Γαβαλα που εφυγε νωρις. Ποιας χρονολογιας ειναι?
86 με 88 ήταν όλα τα τεύχη - άρα κάπου εκεί μέσα.

mhmerotategiatipino είπε:
Στην 5η σειρα με Δαφνη Μποκοτα ποιες ειναι; Στην 1η σειρα ακρα δεξια ποια ειναι; :)
Εννοείς τις τηλεπαρουσιάστριες; Ολίνα Ξενοπούλου & Αθηνά Σωτηροπούλου;

Καλύτερα να μου πεις αριθμό - η σειρά αλλάζει ανάλογα με την ανάλυση οθόνης που έχει ο καθένας. ;)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ακριβως διπλα τους ειναι η Ντονα Κιγκανς. 39ο σκαναρισμα. Μαλλον αυτες που ειπες ειναι.
 
phoca_thumb_l_image0079-p80.jpg
phoca_thumb_l_image0080-p80.jpg


http://mimidenissi.com
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Καλησπέρα σε όλους τους φίλους του εξαιρετικού τηλεπεριοδικού TV3 (και όχι μόνο!),

(Σε περίπτωση που δεν το διαβάσατε ήδη από το σχετικό thread του forum σήμερα), θα ήθελα να σας ενημερώσω ότι τις τελευταίες μέρες ξεκινήσαμε να "φορτώνουμε" μια όμορφη ρετρο-"κιβωτό" αναμνήσεων με όλα αυτά που έχουμε αγαπήσει στο παρελθόν και που θέλουμε να διαφυλάξουμε για το μέλλον, τα οποία, επιθυμία μας είναι να τα βρείτε ταξινομημένα και ωραία παρουσιασμένα.

Το παρακάτω link σας μεταφέρει κατ' ευθείαν στα εξώφυλλα του TV3 που έχουμε συγκεντρώσει και ταξινομήσει:

http://www.retrodb.gr/ark/?q=tv3-gallery-page

Θέλω στο σημείο αυτό να αναφέρω ότι τα εξώφυλλα αυτά που βλέπετε αποτελούνται από τα εξώφυλλα που έχουν ανεβάσει στο παρόν thread τα μέλη μας: ertfan (ο οποίος έχει σκανάρει με πάρα πολύ καλή ανάλυση τα εξώφυλλα του περιοδικού που είχε στο αρχείο του και τα οποία αποτελούν την πλειονότητα των διαθέσιμων εξωφύλλων), johnalepou, FORD231 και ChristosM. Μαζί με αυτά, έχω προσθέσει και κάποια εξώφυλλα από το δικό μου αρχείο (τα οποία είναι δυστυχώς λίγο χαμηλότερης ποιότητας, λόγω του ότι είναι φωτογραφημένα και όχι σκαναρισμένα) τα οποία δεν είχαν ανέβει μέχρι σήμερα στο forum.

Συνολικά, μιλάμε για 67 από τα συνολικά 135 τεύχη του περιοδικού - δεν είναι άσχημα, δεν νομίζετε; Έχουμε συγκεντρώσει και ταξινομήσει ακριβώς τα μισά τεύχη του περιοδικού που εκδόθηκαν. Στο χέρι μας είναι να τα συγκεντρώσουμε όλα...

Καλό ταξίδι στο παρελθόν....! :)
 
Μπράβο bernard! Kαι μερικές φωτογραφημενες εσωτερικες σελιδες δεν θα μας χαλουσαν!
 
mhmerotategiatipino και johnalepou, τα μπράβο αξίζουν σε εσάς και σε όλα τα παιδιά που έχουν συνεισφέρει από τον χρόνο, το αρχείο και το μεράκι τους σκανάροντας ή/και φωτογραφίζοντας όλα αυτά τα ωραία εξώφυλλα! Αυτό που έκανα ήταν απλά μια ταξινόμηση και "αρχειοθέτηση" του υλικού.

Ελπίζω με τον καιρό να προχωρήσουμε και στα "ενδότερα" του περιοδικού! :)

Προς το παρόν, "ετοιμαστείτε" για μια γερή "δόση" από εξώφυλλα της ΡΑΔΙΟΤΗΛΕΟΡΑΣΗΣ! Σήμερα είμαι στο 1982 και ελπίζω αύριο το βράδυ να έχει ολοκληρωθεί το ανέβασμα των διαθέσιμων εξωφύλλων - μιλάμε για περισσότερα από 150 εξώφυλλα στο σύνολο!! :)
 
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
john και tony, σας ευχαριστούμε πολύ για τα όμορφα εξώφυλλα του αγαπημένου μας περιοδικού!

Ανέβηκαν στην ARK! :)
 
Πολύ μπροστά από την εποχή του το περιοδικάκι, θυμάμαι όταν βγήκε, απλά η ραδιοτηλεόραση και το τηλέραμα ωχριόυσαν ομπρός του. Είχε και βιντεοκριτική. Λέγεται ότι οι εκδοτικοί οίκοι (αντίπαλλοι) κάρφωσαν τον κοσκωτά γιατί πήγαινε να τους φάει την δουλειά.
 
Η διαφήμιση που έκανε ο Γιώργος Μαρίνος για το περιοδικό:

[video=youtube;1-IjoFR8kDw]

 
Πίσω
Μπλουζα