Πες το και θα γίνει (1986 ΕΡΤ2)

Omenforever

RetroMasteR
Joined
26 Mαϊ 2006
Μηνύματα
1.910
Αντιδράσεις
1.113
Πες το και θα γίνει (1986 ΕΡΤ2)


RetroDB:
http://www.retrodb.gr/wiki/index.php/Πες_το_και_θα_γίνει

Μέσα 80s, κρατική τηλεόραση, Τζοβάννα Φραγκούλη.

Θυμάμαι ότι επιθυμία ενός παιδιού ήταν να δει τη Θάτσερ(;!) και τελικά η Maggie τον δέχτηκε. Νομίζω ότι κάποιος είχε δει και τον Πάπα.

:D
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Θυμάμαι ένας πιτσιρικάς ήθελε να δει τον Σέρτζιο Λεόνε (ή καποιον αντίστοιχο). Είχα ψαρώσει και σκεφτόμουν : "Καλά, εγώ βλέπω Star Blazers και Μάχη των Πλανητών και αυτός βλέπει 'κυριλέ' ταινίες" ;
 
Με την αταλαντη Τζοβαννα Φραγκουλη που χρονια προσπαθουσε να κανει καριερα ειτε ως ηθοποιος ειτε ως τραγουδιστρια με τις πλατες της παραγωγου αδερφης της ...
 
Τι κακοι που εχετε γινει!!!

Α να μην ξεχασουμε να πουμε οτι πηρε και αρκετα παραπανω κιλα...και οχι μυικα χαχαχα
 
...μεχρι και τον Ριτζ και τον Θορν της Τολμης και Γοητειας ειχε επιστρατευσει για να την βοηθησουν,αλλα... Παντως ειναι χαρακτηριστικο οτι ολες οι σειρες και οι εκπομπες που ειχε κανει (απο το 1975 η πρωτη!) ηταν ολες παραγωγες της αδερφης της. Καταφερε παντως να παιξει με πολλους σημαντικους ηθοποιους (Παπαμιχαηλ,Φερτης,Αντωνοπουλος,Αρζογλου,Βογλης,Βασταρδης,Κωνσταντινου) οι οποιοι δεν ξερω κατα ποσο θα ηταν χαρουμενοι να παιζουν μαζι της...
 
Εγώ είθελα να χειρηστώ μια μεγάλη φαγάνα...ήταν το όνειρό μου!!

Να πω την αλήθεια ακόμα θέλω!!!!
 
Akmakas Κηφισίας στο ύψος του Υγεία είναι μια και κάθεται! Πριν 15 λεπτά πέρασα εκεί είναι και σε περιμένει, στο ρεύμα προς Μαρούσι...
 
Χοχο, τρομερό. Μιλάμε για τρελό ταλέντο η Φραγκούλη. Κρίμα που ο Λαζόπουλος δεν έκανε τότε τηλεόραση να την... περιλάβει.

Εγώ πάλι θυμάμαι τα επεισόδια με ένα πιτσιρικά που ήθελε βόλτα με νταλίκα, ένας άλλος πάλι ήθελε να κάνει τον σκουπιδιάρη στο Δ. Αθηναίων (έγινε και αυτό), ένας πάλι ήθελε να γνωρίσει τον Στάθη Ψάλτη. Αλλά αυτό με την Θάτσερ δεν το θυμάμαι.

Αν ήμουν παραγωγός με τρελά φράγκα θα έκανα μια follow up εκπομπή για να βρώ όλα τα παιδιά που συμμετείχαν και να τους δείξω τα βίντεο για να δω αντιδράσεις. Μιλάμε για πολύ γέλιο...
 
θυμάμαι ότι η εκπομπή παιζόταν Σάββατο γύρω στις 7 το απόγευμα και ήθελα κι εγώ πολύ να πάω αλλα τελικά έμεινα με το όνειρο... πάντως γεγονός είναι οτι στην εκπομπή είχαν σκάσει πολλά σπασικλάκια που σιγά μην ήθελαν αυτά που ζητούσαν, μάλλον χάρη στους γονείες τους έκαναν.
 
kostas είπε:
Αν ήμουν παραγωγός με τρελά φράγκα θα έκανα μια follow up εκπομπή για να βρώ όλα τα παιδιά που συμμετείχαν και να τους δείξω τα βίντεο για να δω αντιδράσεις...
Σατανική ιδέα ! :diablotin:

Εγκρίνω απόλυτα ! :thumbup:
 
miko63 είπε:
θυμάμαι ότι η εκπομπή παιζόταν Σάββατο γύρω στις 7 το απόγευμα και ήθελα κι εγώ πολύ να πάω αλλα τελικά έμεινα με το όνειρο...
Δεν μας είπες όμως τι θα ζητούσες να γίνει. Την αλήθεια!
 
kostas είπε:
Δεν μας είπες όμως τι θα ζητούσες να γίνει. Την αλήθεια!
Ούτε που θυμάμαι τώρα πια. Μάλλον κάτι που να έχει σχέση με υπολογιστές...
 
Στουντιο

εγω μετα απο χρόνια , εμεινα στην περιοχή της Καλλιθέας στην οδό Σοφοκλέους οπου ήταν το στούντιο .είχε την επιγραφή " πεστο και θα γίνει"...μου ξύπνησε αναμνήσεις ομολογώ...πριν 3 μήνες γκρεμίστηκε ομως και στη θέση του γίνετε με πολικατοικία...δεν ξέρω αλλα με σταναχώρησε αυτο
 
Το remake του "Πες το και θα γίνει" έγινε το 1996 στο Mega με παρουσιάστρια ποια άλλη φυσικά?Τη Τζοβάννα Φραγκούλη!!!!!!!!!!!
 
Θυμαμαι ενα παιδακι που ηθελε να παει σε ενα εργοστασιο να δει πως φτιαχνονται τα σπιρτα!!

Το remake δεν ηταν επιτυχημενο , μου φαινοταν πολυ στημενο
 
exetlaios είπε:
Θυμάμαι ένας πιτσιρικάς ήθελε να δει τον Σέρτζιο Λεόνε (ή καποιον αντίστοιχο). Είχα ψαρώσει και σκεφτόμουν : "Καλά, εγώ βλέπω Star Blazers και Μάχη των Πλανητών και αυτός βλέπει 'κυριλέ' ταινίες" ;
Καλά, καμια μάνα του θα ήθελε να τον δει... :p ;)
 
Θυμάμαι κι εγώ ένα κοριτσάκι που επισκεύτηκε

γνωστή σοκολατοποιία και δοκίμαζε από όλα τα

γλυκά...

Κι ένα παιδάκι που εκτελούσε πέναλτυ με τερματοφύλακα τον Σαργκάνη. Μερικά τα

έβαλε κι όλας!
 
qwerty είπε:
Θυμάμαι κι εγώ ένα κοριτσάκι που επισκεύτηκεγνωστή σοκολατοποιία και δοκίμαζε από όλα τα

γλυκά...

Κι ένα παιδάκι που εκτελούσε πέναλτυ με τερματοφύλακα τον Σαργκάνη. Μερικά τα

έβαλε κι όλας!
Και να ήταν κάνας τωρινός Έλληνας διεθνής ποδοσφαιριστής...!!! :D :p
 
Το θεϊκό; Μια μικρή ήθελε να παρακολουθήσει show του Μάικ Λαμάρ μόνη της στο σπίτι της, δεν άφησε ούτε τη μάνα της στο σπίτι να είναι. Μόνο την κάμερα και την υπόλοιπη Ελλάδα...
 
Πίσω
Μπλουζα