Πιό πολύ απ΄όσο φαντάζεσαι ή μόνο στα όνειρα...

bi-bi είπε:
Domniki μου οσο ζει κανείς ελπίζει...αλλά πως να το κάνουμε ο Terry μπορεί να ήταν ένας μεγάλος έρωτας για την Καντυ αλλά ουδέποτε υπήρξε ο«πριγκήπας» της... ;) ;) ;)
Mα ποιος σου ειπε οτι η Καντυ ειχε αναγκη απο πριγκιπες? :cheers:

Ηταν μοντερνα κοπελα να δεν ηθελε να εξαρταται απο κανενα:sure:

Ουτε θα περιμενε κανεναν πριγκιπα να την σωσει :boss:

Αχ, απλα καποιες φορες ειχε αναγκη την καψουρα, οπως ολες μας αλλωστε :heartcloud:

Προσφατα εβλεπα τα επεισοδια στο Σικαγο, εκει που ερχεται ο θιασος του Τερρυ! Αααααααχχχχχχχ :heartcloud: Μονο για λιγα δευτερολεπτα βλεπονται αλλα ειναι αρκετα :hurrah: Αυτο ειναι ερωτας :wub: (Ξεφυγα παλι, μαζεψτε με :rofl: )
 
Juanita είπε:
Γράψ'τα Bi-bi μου :sure:
Ευτυχώς... είχα απομείνει μόνη Αλμπερτικιά στο φόρουμ... :D


E, οχι και η μονη Αλμερτικια. Αυτη η προσβολη ξεπλενεται μονο με....

μια νεα προσθηκη εκ μερους σου στο ημερολογιο της candy
 
ΧΡΙΣΤΙΝΑ είπε:
E, οχι και η μονη Αλμερτικια. Αυτη η προσβολη ξεπλενεται μονο με....
μια νεα προσθηκη εκ μερους σου στο ημερολογιο της candy


Ok!!! Θα προσπαθήσω σήμερα να κάνω τη μετάφραση και να το ανεβάσω :D .

Μην περιμένετε πάντως πολλά... οι "εκπληξούλες" ήταν όσα δε γνωρίζαμε:

π.χ. πως ο Τέρρυ παίζει πιάνο, η μητέρα του τον κάλεσε να σπουδάσει ηθοποιία στην Αμερική, στα μάτια της Κάντυ φαντάζει τίγρης...

 


Σόρρυ Χριστίνα μου που σε είχα παρεξηγήσει :D

 
 
Juanita είπε:
π.χ. πως ο Τέρρυ παίζει πιάνο,
Aχου :heartcloud: Τρελαινομαι για πιανιστες...θα με ειχε "ριξει" χαλαρα :hurrah:

Αχ, γινεται ολο και πιο γοητευτικος...ευαισθητο, μελαγχολικο, γοητευτικο αγορι :wub:
 
Καλά αλμπερτικιές…θα’ναι με τον Albert και θα φαντασιώνεται τον Τέρρυ…!!! :gdance: Καλός ο δικός σας αλλά…χλιαρός… και η Candy μας παθιάρα…!
 
angelicaz είπε:
Καλά αλμπερτικιές…θα’ναι με τον Albert και θα φαντασιώνεται τον Τέρρυ…!!! :gdance: Καλός ο δικός σας αλλά…χλιαρός… και η Candy μας παθιάρα…!



ε, οχι και χλιαρό το παλικάρι μας. εδώ τα έβαλε με ολόκληρο λιοντάρι,αψήφησε την <<σιδηρά>> θεία ελρόυ και τον λες χλιαρό; μπορεί να μην ήταν εκδηλωτικός σαν τον τέρρυ, αλλά <<απο τα σιγανά ποταμάκια να φοβάσαι>> :D
 
Ε καλά, κι οι ζουλού δεν τα φοβούνται τα λιοντάρια και πιστεύω πως και ο τερρυ θα έμπαινε μπροστά στο λιοντάρι κι ας το φοβότανε… κι αυτό για μένα έχει μεγάλη σημασία… Όσο για την μεγάλη θεία, νομίζω ότι ο Albert ήτανε πάνω από εκείνη κι αυτή είχε συμφωνήσει να κρύψουν την ταυτότητά του για ασφάλεια, γιατί ήτανε ακόμη μικρός. Καλός ο Albert αλλά… τι να πω…τα μάτια του τερρυ σε καρφώνανε, σε διαπερνούσανε, δεν σε χαϊδεύανε, είχε μια ζωντάνια, ένα πάθος, κάτι το μοιραίο…


:wub:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
domniki είπε:
Προσφατα εβλεπα τα επεισοδια στο Σικαγο, εκει που ερχεται ο θιασος του Τερρυ! Αααααααχχχχχχχ :heartcloud: Μονο για λιγα δευτερολεπτα βλεπονται αλλα ειναι αρκετα :hurrah: Αυτο ειναι ερωτας :wub: (Ξεφυγα παλι, μαζεψτε με :rofl: )
:clap:

domniki είπε:
Αχ, γινεται ολο και πιο γοητευτικος...ευαισθητο, μελαγχολικο, γοητευτικο αγορι :wub:
:hurrah:

angelicaz είπε:
Tα μάτια του τερρυ σε καρφώνανε, σε διαπερνούσανε, δεν σε χαϊδεύανε, είχε μια ζωντάνια, ένα πάθος… :wub:
:happyjump:

Τι μπορώ τώρα να προσθέσω εγώ, που τα είπαν ΟΛΑ οι προλαλήσασες; :cheers:

Ας πω μια από τις πιο αγαπημένες μου ατάκες:

"Terry, τι μπορώ να κάνω; Τι πρέπει άραγε να κάνω; Νομίζεις πως μπορώ να είμαι ευτυχισμένη χωρίς εσένα;" :wub:

Αααααχ! Έρως ανίκατε μάχαν... :heartcloud:
 
angelicaz είπε:
Καλά αλμπερτικιές…θαʼναι με τον Albert και θα φαντασιώνεται τον Τέρρυ…!!! :gdance: Καλός ο δικός σας αλλά…χλιαρός… και η Candy μας παθιάρα…!
Kαποτε ειχα δηλωσει οτι το ιδανικοτερο θα ηταν να εχει η Καντυ συζυγο τον Αλμπερτ, για τα τετριμενα οικογενειακα, και τον Τερρυ να τον κρατησει για τις στιγμες παθους :D

Παντως οι στιγμες που συναντιουνται ή καλυτερα που δεν συναντιουνται με τον Τερρυ εχουν απιστευτη ενταση! :heartcloud:

Το να βλεπεις τον αγαπημενο σου μετα απο καιρο στο θεατρο και μονο στη θεα του να τρεχουν τα δακρυα, δεν ονομαζεται απλος ερωτας, αλλα καρα-κατα-καψουρα :hurrah: Το να ξενυχτας εξω απο το νοσοκομειο ολο το βραδυ περιμενοντας την αγαπημενη σου, ενω οι θαυμαστριες και οι Σουζανες σε περιμενουν στη δεξιωση και μετα στο ξενοδοχειο, δεν ονομαζεται απλος ερωτας, αλλα καρα-κατα-καψουρα :hurrah:

Ax, τι τα θυμηθηκα παλι και αναστατωθηκα...και μετα μου λετε για Αλμπερτ και ιστοριες. Οταν λεμε ερωτα, εννοουμε ερωτα! (παλι ξεφυγα...ειναι που ξαναβλεπω τα επεισοδια...μην ανησυχειτε θα επανελθω στα γνωστα μου).

nessie είπε:
"Terry, τι μπορώ να κάνω; Τι πρέπει άραγε να κάνω; Νομίζεις πως μπορώ να είμαι ευτυχισμένη χωρίς εσένα;"
Μη μου το κανεις αυτο nessie :cry: και φτανω στα επιμαχα επεισοδια. Δεν θα το αντεξω η αμοιρη...μετα απ'αυτα θα χρειαστω ψυχολογικη υποστηριξη :banghead: Δεν αντεχω να τους βλεπω να χωριζουν...καταραμενη Μιζουκι :rant:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Kαλά φιλενάδα…τον ψυχολόγο (μην πω ψυχίατρο) δεν τον γλιτώνουμε! Και τον λογαριασμό στην mizuki παρακαλώ…

 
Νομίζω ότι έχουμε πολλή πλάκα! :D

Συμπαθούμε ναι μεν τον Albert, αλλά δε μας πειράζει καθόλου που δε θα χωράει να περάσει από την πόρτα!!! :wait2:

angelicaz είπε:
Kαλά φιλενάδα…τον ψυχολόγο (μην πω ψυχίατρο) δεν τον γλιτώνουμε! Και τον λογαριασμό στην mizuki παρακαλώ…
Να κάνουμε μια ομαδική ψυχοθεραπεία, για να της έρθει και φθηνά!!! :cool:
 
Α κορίτσια δεν ξέρω για τι πράγμα μιλάτε....Σας φαίνομαι εγώ τρελή;....Μουαχαχαχαχαχα....:dribble:.......!!!!!!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
nessie είπε:
Συμπαθούμε ναι μεν τον Albert, αλλά δε μας πειράζει καθόλου που δε θα χωράει να περάσει από την πόρτα!!! :wait2:
Ωχ, δεν σε καταλαβα nessie? Tι εννοεις?

Εβλεπα χθες το επεισοδιο που ο Αλμπερτ το σκαει απο το σπιτι και η Καντυ τον ψαχνει στα παρκα και στα στενα. Εκει τον εχουν ζωγραφισει πολυ ωραια, αλλα τι να κανω που δεν μ'αρεσουν οι ξανθοι??? Επισης η φωνη του ειναι τραγικη. Αχ Τερρυ... :heartcloud:

nessie είπε:
Nα κάνουμε μια ομαδική ψυχοθεραπεία, για να της έρθει και φθηνά!!! :cool:
Mα τι νομιζετε οτι κανουμε εδω? Αν αυτο δεν ειναι ομαδικη ψυχοθεραπεια, τοτε τι ειναι???
 
Βρε κορίτσια, μήπως βλέπαμε άλλο ανιμέ ή διαβάζαμε άλλο μάνγκα;;;; :D

Αν η Καντούλα μας δεν είχα ανάγκη από έναν "πρίγκηπα να τη σώσει" τότε μάλλον:

- θα της είχε μείνει το τραύμα με την Άννυ που αρχοντοπιάστηκε και την ξέχασε

- θα είχε πνιγεί στο ποτάμι

- θα πλάνταζε μόνη της στο κλάμα στο λόφο της Πόνυ προσπαθώντας να ξεπεράσει το θάνατο του Άντονυ

- δεν θα είχε γνωρίσει τον Τέρρυ

- ο Τέρρυ της μπορεί και να μην είχε σωθεί στο Λονδίνο

- δε θα μπορούσε να παρουσιαστεί στο χορό του Μάη και να δεχτεί το εμμμ ναι... γεμάτο πάθος φιλί του Τέρρυ

- δε θα είχε πάει στη Σκωτία

Τέλος πρώτου κύκλου...

- δε θα είχε σε ποιόν να πει τον πόνο της για το χωρισμό της

- δε θα είχε με ποιόν να μοιραστεί τη χαρά μιάς εκδρομής στην εξοχή

- δεν θα ήξερε αν είχε ξεπεράσει τον Τέρρυ στο Ροκστοουν

- μάλλον θα είχε παντρευτεί τον Νηλ

- δε θα περνούσε το ομορφότερο απόγευμα κοντά στον Άλμπερτ της

Τέλος δευτέρου κύκλου

- δε θα περίμενε εναγωνίως να τον ξαναδεί στο κατώφλι του ορφανοτροφείου με το που θα χάραζε η μέρα...

Τέλος τρίτου κύκλου

Μπορεί να μην έχουμε ανάγκη από έναν πρίγκηπα να μας φορέσει κορώνες έχουμε όμως όλοι ανάγκη από έναν σύντροφο κοντά μας να μας στηρίζει να μας καταννοεί να είναι το λιμάνι μας στις μεγάλες φουρτούνες... Όσο για το πάθος, ο Άλμπερτ τόσο στο μάνγκα όσο και στο ανιμέ ξυπνάει μέσα μου το.... κτήνος :D
 
Juanita είπε:
Όσο για το πάθος, ο Άλμπερτ τόσο στο μάνγκα όσο και στο ανιμέ ξυπνάει μέσα μου το.... κτήνος :D
Tα ξερει αυτα το ετερον σου ημισυ??? :diablotin:

Οσο γι'αυτα που μας περιγραφεις, μου φαινονται περισσοτερο σαν να αναζητα η Καντυ τον καλυτερο της φιλο και οχι τον ερωτα....και μου θυμιζεις απιστευτα το πώς μου περιγραφε μια φιλη μου τον ιδανικο αντρα: κατεληξα να της λεω οτι θελει να τα φτιαξει μαζι μου και οχι με αντρα :rofl:

Επισης μου θυμιζουν τρομερα την "νεραιδονονα" στην Σταχτοπουτα ;)
 
domniki είπε:
Tα ξερει αυτα το ετερον σου ημισυ??? :diablotin:
Τυχαία νομίζεις τον διάλεξα ανοιχτόχρωμο με πράσινα μάτια;;;; (σε γαλάζιο δεν έβγαινε... :D )
 
Juanita είπε:
Τυχαία νομίζεις τον διάλεξα ανοιχτόχρωμο με πράσινα μάτια;;;; (σε γαλάζιο δεν έβγαινε... :D )
Μα τι στο καλο, μονο σ'εμενα δεν αρεσουν οι ξανθοι???
 
Ούτε κι εμένα μου αρέσουν γενικά οι ξανθοί domniki μου, αλλά νομίζω πως δεν μας αρέσουν και όλοι οι μελαχρινοί, θέλω να πω, πως ο Tερρυ είναι οne and only anyway…!

Juanita, σε κάποια συμφωνώ μαζί σου, σε άλλα όχι. Συμφωνώ με domniki, ότι περιγράφεις έναν πολύ καλό φίλο και βοήθησε την καντυ σε πολλές περιπτώσεις, αλλά σε κάποιες άλλες όχι. Αν δεν χάζευε με τις μαϊμούδες, πουπε, σκυλάκια, γατάκια κλπκλπ και το κρυφτούλι της ταυτότητας (με τον george να τρέχει από πίσω του και λυμένο το βιοποριστικό του πρόβλημα) , θα μπορούσε να έχει επέμβει καθοριστικά στο κρίσιμο γεγονός της αποβολής της καντυ από το σχολείο και όλα τα συνεπαγόμενα… Δεν είμαι υπέρ των μέσων γενικά, αλλά το σχολείο μόνο από τέτοια καταλάβαινε (και ήτανε γνωστό και αποδεκτό στους κύκλους τους). Όπως επίσης και στην κατάσταση τερρυ-καντυ στο τέλος δεν τους βοήθησε καθόλου, μήπως έστω υπήρχε άλλη λύση…


Η καντυ πιστεύω, παρά τον πανικό της, με την παρέμβαση του albert ή χωρίς ,δεν θα παντρευόταν τον νηλ ούτε με σφαίρες!!!


Ο Τερρυ επίσης, με κουστούμια, γιορτή Μάη ή χωρίς , θα το φίλαγε το κορίτσι μας (όπως το φίλησε) με την κατάλληλη ευκαιρία!!


Η Καντυ δεν είχε ξεπεράσει τον τερρυ στο ροκστοουν (ακόμα και εάν τον ξεπέρναγε κάποτε, ήτανε too soon).


Και τέλος , όντως ο σύντροφός μας πρέπει να είναι και φίλος μας και να μας βοηθάει στις φουρτούνες μας αλλά και ο τερρυ έκανε ό,τι πέρναγε από το χέρι του (ε δεν ήτανε και αρχηγός των αρντλευς, τι να κάνουμε τώρα..,ουτε κηδεμονας της). Και παρά την ομορφιά του albert-with all the respect Juanita μου- της Καντυ το κτήνος ο τερρυ το ξύπναγε… με στοιχεία !!!

 


 
Δε νομίζω πως η Κάντυ θα καταδεχόταν θειϊκή παρέμβαση στο θέμα της αποβολής.

Και χωρίς τον Τέρρυ :wait2: το σχολείο δε θα είχε κανένα νόημα για εκείνη.

Στη σχέση Τέρρυ - Κάντυ δεν μπορούσε να προσφέρει κάτι αφού ακόμη δεν είχε ξαναβρεί τη μνήμη του.

Αλλά... ακόμη και αν είχε βρει τη μνήμη του... τι να έκανε;;;

Θα πήγαινε στη Σούζυ και θα την σκότωνε;;; :armed:

Όσο για το γάμο του Νηλ με την Κάντυ, αν δεν ήταν ο Άλμπερτ ο θείος τα πράγματα θα ήταν πραγματικά πολύ σκούρα για την Κάντυ.

Ήταν ακόμη ανήλικη και με βάση το νόμο περί υιοθεσίας, οι αποφάσεις για τη ζωή της παίρνονταν από τον κηδεμόνα της.

Θυμάμαι, πως όταν το έβλεπα νόμιζα πως ήταν η μέγιστη συμφορά που θα μπορούσε να χτυπήσει την Κάντυ.

Αν δεν ερχόταν η λύτρωση με τον Άλμπερτ η Κάντυ θα αυτοκτονούσε τουλάχιστον...

Όσο για το ξανθός - καστανός, περί ορέξεως κολοκυθόπιτα, αλλά άσχετα με το τι άντρες αρέσουν σε εμάς, η Κάντυ από νωρίς είχε δείξει την προτίμησή της στους ανοιχτόχρωμους.... :D
 
Νομίζω πως πραγματικά θα εκτιμούσε την βοήθεια του θειου-albert σε εκείνη την φάση κι ο τερρυ δεν θα έφευγε αν έμενε η candy, έφυγε για να σώσει εκείνη, αφού δεν υπήρχε άλλη λύση. Εγώ πάλι, δεν πίστεψα ούτε μια στιγμή ότι θα καθόταν η candy να την παντρέψουν με το νηλ, αλλά ούτε και θα αυτοκτονούσε. Θα έτρεχε όσο πιο γρήγορα μπορούσε προς άλλη ήπειρο ίσως, αφήνοντας ένα ʽʽsorry but…ʼʼ letter στον θειο!! Απ΄οσο θυμάμαι, παρά την απορία που της έμεινε, δεν έψαξε ποτέ να βρει τον πρίγκηπα, ούτε να κλαίει που δεν τον βρήκε, τον τερρυ κυνηγούσε (όπως κι αυτός εκείνη). Τώρα για τα χρώματα (αν και μου αρέσουν οι μελαχρινοί)…και να τους ξυρίζανε, πάλι ερωτευμένοι θα ήτανε!!!

Οσο για την σουζι ,δεν εννοώ να τη σκότωνε…είπα ότι ως φίλος και των δυο και πιο ξεκάθαρο μυαλό στην όλη φάση, θα μπορούσε να δείξει περισσότερο ενδιαφέρον στο μήπως υπάρχει άλλη λύση, ασχέτως αποτελέσματος, αφού έβλεπε πόσο υπέφεραν!! Και τότε είχε βρει την μνήμη του και θυμότανε πολύ καλά τον φίλο του τον τερρυ…! Εγώ πάλι αν μου τα έλεγε αυτά μια φίλη μου θα προσπαθούσα να σκεφτώ όλες τις πιθανές λύσεις για να τους βοηθήσω…μήπως πάνω στην θύελλα των γεγονότων δεν βλέπουν τα πράγματα ξεκάθαρα και χάσουν αυτό που έχουν… Απλά για μένα, αν μη τι άλλο, ήταν σεναριακο κενό.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα