Ποιες κονσόλες έχετε στην κατοχή σας...

Mαλλον τα σήκωσα όλα!!! Και μου λείπουν και κάποια!

Πάντως ορισμένα από αυτά της συλλογής δεν έχουν εμφανιστεί προς πώληση εδώ και πολλούς μήνες.
 
Eπιτέλους......Την προηγούμενη Τετάρτη απέκτησα το GP2X F200 από το Play-Asia ύστερα από 20 ημέρες αναμονής. Mαζί αγόρασα και ένα καλώδιο TV-Out.

Oι εντυπώσεις μου ανάμεικτες. Η ποιότητα των πλαστικών δε με τρέλαναν αλλά ούτε και με χάλασαν.Η οθόνη της κονσόλας είναι όλα τα λεφτά ενώ τα κουμπιά της είναι ικανοποιητικά.

Του έχω βάλει ένα μνημάκι 2GB με πολλούς emulators home computers,arcades και video consoles τους οποίους εκτελούσε χωρίς τον παραμικρό δισταγμό.Αν συνδέσει κανείς το GP2X στη τηλεόραση,τότε ...ανοίγουν οι ορίζοντες. Επαιξα spectrum games στη τηλεόραση και θυμήθηκα τα παλιά!!!

Πάντως το μηχανάκι αξίζει τα λεφτά του όπως και το Play-Asia είναι πολύ αξιόπιστο store για την αγορά του.

Α,και κάτι σημαντικό! Αν συνδεθεί κανείς στο www.gp2x.co.uk θα διαπιστώσει ότι η παραγωγή του GP2X F200 σταμάτησε καθώς θα αρχίσει η διανομή του νέου Pandora!

Είδομεν!!!!!
 
Φοβερό μοιάζει το Pandora. Δεν κατάλαβα όμως, της GamePark Holdings είναι?

Φαντάζομαι ότι μια που θα τρέχει και αυτό linux, όλα τα προγράμματα και οι emulators για GP2X θα είναι άμεσα συμβατά.

Πάντως η κονσολίτσα τα σπάει, να και τα χαρακτηριστικά της

http://openpandora.org/

  • ARM® Cortex™-A8 600Mhz+ CPU running Linux
  • 430-MHz TMS320C64x+™ DSP Core
  • PowerVR SGX OpenGL 2.0 ES compliant 3D hardware
  • 800x480 4.3" 16.7 million colours touchscreen LCD
  • Wifi 802.11b/g, Bluetooth & High Speed USB 2.0 Host
  • Dual SDHC card slots & SVideo TV output
  • Dual Analogue and Digital gaming controls
  • 43 button QWERTY and numeric keypad
  • Around 10+ Hours battery life
 
Η τιμή του pandora πάντως είναι απογοητευτική. Αν δεν έχουν μεγάλες γραμμής παραγωγής το κόστος είναι υψηλό.

Κρίμα
 
Οντως είναι τσουχτερή η τιμή του Pandora αλλά εκτιμώ πως θα πέσει στους επόμενους μήνες μόλις πάρει τη θέση του στην αγορά. Τα χαρακτηριστικά του πάντως δείχνουν ένα μελλοντικό best seller στις εμουλομηχανές

Ακόμη βέβαια,κι εγώ δεν έχω καταλάβει αν θα το φτιάχνει η GPH αλλά υποθέτω πως ναι αφού διακόπηκε η παραγωγή του GP2X καθώς βγαίνει το Pandora.

Ανυπομονώ να δώ πως θα΄πάει,καθώς και να διαβάσω τις πρώτες κριτικές.

Προς το παρόν,χαίρομαι το F200 (τα PSP & DS έχουν κάτσει στο ράφι προς το παρόν) και περιμένω και ένα μεταχειρισμένο GP32!
 
Με βλέπω να το παίρνω μόλις πέσει κάτω των 200 ευρώ η τιμή του.

Βλέπω τα GP2X να εξελίσσονται σε καρασυλλεκτικά μηχανάκια σε μερικά χρόνια, ειδικά τα μαύρα αλλά και τα F200, όπως έγινε και με το GP32.

To δικό μου μαύρο πάντως το έχω λατρέψει, ειδικά το καλοκαίρι πάντα με συντροφεύει σε παραλίες με μουσικούλα 80s σε mp3.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Κι εμένα με βλέπω να χτυπάω ΚΑΙ το F100 για τη συλλογή. Αφού έχω πια και το GP32. Με λίγη υπομονή πάντως πιστεύω πως το Pandora θα φτάσει κάτω από τα 200 ευρώ στο πολύ αμεσο μέλλον. Ειναι σίγουρο πως όσοι έχουν τα GP2X θα σπεύσουν να τ'αγοράσουν.

Ψήνομαι, φήνομαι!!!
 
Δίνει ο Shock το δικό του αν σε ενδιαφέρει.
 
Εχοντας λιώσει στη κυριολεξία το νεοαφιχθέν GP2X, προστέθηκαν στη συλλογή μου τα εξής

Hasbro Scrabble Express

Nintendo G&W Balloon Fight

GamePark 32 (με 16ΜΒ smartmedia card)

Oταν ετοιμάσω τις φωτός τους,θα σας ενημερώσω.
 
Δεν ξερω αν πρεπει να χαρω ειναι σκασω απο τη ζηλεια μου..ΧΑΧΑΧΑΧΑ

Μεγιες ρε Γιαννη μερακλη!
 
Έχω ένα μεταχειρισμένο Dreamcast το οποίο το έχω πάρει με καλάμια για ψάρεμα, δυο Lightguns (τα οποία δυστυχώς δεν παίζουν σε LCD οθόνες) τρία χειριστήρια και καμιά 20αρά original παιχνίδια.

Επίσης έχω και ένα Wii, το οποίο θα το ενεργοποιήσω μόλις η κορούλα μου γίνει 2 ετών...

Α, και ένα megadrive με όλα τα SOnic παιχνίδια, το Shining Force και το Earthworm Jim...

Είχα και ένα N-GAGE, αλλά δυστυχώς απεβίωσε...

Αυτα... Το thread αυτό μου προκαλεί αίσθημα κατωτερότητας.
 
λοιπον ας πω και εγω

nintendo nes

nintento N64

nintendo ds

nintento ds lite

nintento wii

sega master system 2

3 x sega mega drive 2

sega saturn

sony playstation 1

sony playstation 2

sony playstation 3

atari jaguar

αυτα νομιζο αλλα θελω και αλλα

αν δεν φαω ξυλο απο την γυναικα μου :shake: :shake: :shake: :shake: :shake:
 
"Have you played ATARI today?".. η μαλλον "Which ATARI will you choose to play today?" :)

Καθως συμμαζευα μερικα 2600, ειπα να βγαλω μια φωτο με παραταξη! Βαρεθηκα να ξεπακεταρω τα Video Arcade II, το μαυρο το jr, και κανα δυο καλα backup 6διακοπτα, και φυσικα λειπουν τα project units.. απλα οσα τυχερα ηταν τριγυρω, πηραν σημα απο τον Atariλατη (κατα στρατηλατη!) και παραταχθησαν αναλογα! Πανω εχουμε το "βαρυ" πυροβολικο των Sears/Atari με τον βενιαμιν στην μεση (!), ακολουθει η 6κανονη "ελαφρια" ταξιαρχια, και επειτα ενα τετρακανο διδυμο Sears/Atari με ενα 6κανονο ελαφρυ πυροβολο στην μεση, με εμπροσθιοφυλακη τις μινιατουρες Flashback πρωτης γενιας. Διπλα ενα πανω στο αλλο οι "ανυποτακτη" στρατια των Flashback δευτερης γενιας που σηκωσαν κεφαλι καθως σφραγισμενοι και ογκωδεις (τουλαχιστον με το κουτι τους) που δεν ελεγαν με τιποτα να μπουν στην σειρα (μηπως επειδη επρεπε να βρω πανοραμικο φακο για φωτογραφιση?!) :)

Στο κατω επιπεδο διακρινονται και τα XBOX (μονταρισμενο και το video judebox μου πλεον!) και διπλα το Odyssey 2 που ειναι η αλλη αγαπη! Λειπουν ακομα τα Genesis 2, handhelds, Gameboγια και κατι ψιλα. Διπλα η βιβλιοθηκη με τα τρια ψηλοτερα ραφια ολα με 2600 παιχνιδια, μετα το Odyssey 2 ραφι, και ακολουθει η XBOX συλλογη.

Φανταζομαι ειμαι καλυμμενος υπερ του δεοντος απο το θεμα της λαϊκης ρησης "Χτυπα ξυλο!" :)

picture.php
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Φοβερός! Απλά, απίστευτος.

My deepest respect to you Sir!
 
Χαχαχαχαχαχα

Αν καποιος εβλεπε στο ξεκαρφωτο τη φωτο,θα νομιζε οτι ειναι απο μαγαζι! :D
 
amiga 1200

atari lynx

game gear

mega drive

snes x2

saturn (jap)

dreamcast

atari 2600 (broken) :(

xbox

xbox 360

game boy advance (blue)

gamecube

game boy advance sp (silver)

ps3 (rocks)
 
snes: το αγόρασα το 95-96 πακέτο με Donkey kong country

N64: το πήρα όταν πρωτοβγήκε και έπαιζα μόνο mario 64

GameBoy Colour: θα κλείσει 10ετία σε λίγο καιρό

GameBoy Advance SP: το κρατάω μόνο και μόνο για να παίζω παιχνίδια gameboy και GBC στο σκοτάδι

Nintendo DS: το πήρα δώρο για το μικρό μου ξάδερφο εδώ και μια 2ετία. Όταν το είδα πεταμένο σε μια γωνιά του δωματίου του φρίκαρα! Δεν έχασα την ευκαιρία, το πήρα και το κράτησα για μένα και...δεν το μετάνιωσα.

wii: το έχει ο ξάδερφος μου αλλά το ίδιο κάνει. Παίζω όποτε θέλω
 
odyssey δεν θυμαμαι ποιο..ηταν με 4 αθλητικα παιχνιδια..

[amstrad pc 1640]ηταν pc,

atari 2600

master system

gameboy

mega drive

ps1

psone

ps2

psp

wii

δυστιχως απο αυτα δεν εχω κρατησει σχεδον τιποτα...
 
Πίσω
Μπλουζα