Ποιες κονσόλες έχετε στην κατοχή σας...

Θα γράψω όσες κονσόλες έχω και αυτές τις οποίες θα τις έχω στο άμεσο μέλλον.

GameBoy

Gameboy Pocket

Gameboy Color

Gameboy Advance SP

Sony PSP Fat

Atari 2600 Woody (αυτό με τους 6 μοχλούς)

Master System

Mega Drive

Mega Drive 2 (το έχω κλείσει, θα το πάρω σήμερα ή αύριο απο συμφορουμίτη)

Nitendo 64

Playstation Fat

X-Box

Playstation 3 Fat

Dreamcast (e-bay, είναι η 3η βδομάδα που περιμένω)

Game Gear + tv tuner (e-bay, το περιμένω)

Atari Jaguar (εξακρίβωσα χθες οτι το έχει ενας φίλος μου παρατημένο και θα μου το χαρίσει, πιθανότατα αργότερα που θα πάμε για καφέ)

Τα επόμενα 2 θα τα έχω κάποια στιγμή αλλά δεν ξερω αν θα είναι άμεσα, καθώς τα έχει ενας γνωστός μου στο πατάρι του πατρικό του και πρέπει κάποια στιγμή να πάει να τα πάρει...

Commodore 64

Game & Watch

Και η λίστα θα μεγαλώνει, πρώτος μου στόχος να μαζέψω όλες τις κονσόλες τις Sega :)
 
Καμία κονσόλα! ( Εξαιρώ το game and watch σνούπυ τενις της nintendo)

Μόνο ρετρό υπολογιστές! Ποτέ δεν είχα αλλά δεν το αποκλείω στο μέλλον!
 
picture.php


Την φωτογραφια αυτή την ειχα ξαναποσταρει πριν απο πολύ καιρό αλλά καποιοι δεν μπορουσαν να την δουν γιατί την ειχα ανεβάσει στο imageshack. Και επειδή πρόσφατα απεκτησα και ενα PSone ειπα να την ξανανεβάσω (στο profile μου αυτή την φορά).

Αρα λοιπον στις παραπάνω κονσόλες προσθεστε και ενα PSone ;)
 
Λοιπόν έχουμε και λέμε:

Nintendo 64:

2 χειριστηρια

10+ game cartridges (AeroFighters Assault, Army Men: Air Combat,Donald Duck: Goin' Quackers,Ridge Racer 64,Super Mario 64,ISS 2000 κτλ)

Panasonic 3DO FZ-10:

1 χειριστηριo

25+ game CDs (Autobahn Tokio,Burning Soldier,Captain Quazar,Corpse Killer,Gex,Hell: A Cyberpunk Thriller,Iron Angel of Apocalypse,Novastorm,The Need For Speed,Total Eclipse,Wolfenstein 3D κτλ)

Sony PSone:

2 χειριστηρια

2 memory cards

50+ game CDs

Sega Megadrive:

2 χειριστηρια

10+ game cartridges (Alien III,Alien Soldier,Batman Forever,Battle Squadron,Blades Of Vengeance,Comix Zone,Disney's Aladdin,Double Dragon,Galahad (Leander),Ghouls N' Ghosts,Gods,Golden Axe,Stargate κτλ)

Sega Master System:

2 χειριστηρια

10+ game cartridges (New Zealand Story,Shinobi,Rastan,Ghost House,Ghouls N' Ghost,Chuck Rock II,Double Dragon,Predator 2,Alien 3,Outrun κτλ)

Nintendo Gamecube:

2 χειριστηρια

1 memory card

15+ game CDs

2 x Sony Playstation 2:

3 χειριστηρια

2 memory card

80+ game CDs

NEC PC Engine (δανεικό....):

1 χειριστηριο

10+ hucards (1943: The Battle of Midway,Alien Crush,Chase HQ,Street Fighter 2 κτλ)

XBOX:

3 χειριστηρια

3 memory card

100+ game DVDs

2 x XBOX 360:

5 χειριστηρια

1 memory card

100+ game DVDs

Θα ανεβάσω και φωτογραφίες με τα κουκλιά.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ps1,Ps2,Ps3,Pspslim,pspfat,Xbox1,Xbox360,PC,laptοp.κ τωρα ετοιμαζω mini καμπινα λεμε τωρα!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Η συλλογή μου μεχρι στιγμής...

-XBOX "πειραγμένο" :)

-PlayStation 2

-PlayStation 3 80gb
 
Στις 19 Φεβρουαρίου έγραφα:

pooky(1) είπε:
Πάμε νέα καταμέτρηση:

1. SEGA DREAMCAST (4 κονσόλες, άπειρες κάρτες μνήμης, rumble packs, keyboard, ποντίκια, πιστόλι, βαλίτσα μεταφοράς, άπειρα pads εκ των οποίων το ένα μαϊμού που με βολεύει καλύτερα από όλα τα άλλα ).

2. Χ-BOX 360 Elite.

3. Nintendo Wii .

4. Nintendo Gamecube

5. Nintendo DS

6. Nintendo Gameboy Classic

7. Nintendo Gameboy Color

8. Nintendo Gameboy pocket

9. Nintendo Gameboy Advance

10.Nintendo Gameboy Advance Zelda Edition

11. SONY PS2

Το σκηνικό συμπληρώνει μια Amiga 500 και μια Amiga 500+ .

Όλες οι κονσόλες είναι σε λειτουργία εκτός από τις 3 Dreamcast που τις έχω σε συσκευασία αποστείρωσης, το Gamecube και την Amiga 500+.

To PS2 το παρέλαβα πριν μια ώρα, είναι με ενσωματωμένο τροφοδοτικό και έχει και ανεμιστήρα!

Όλες οι κονσόλες είναι σε ένα LG 19'' TV - Monitor (εννοείται εκτός από τις φορητές) μαζί με την Amiga, ετοιμοπόλεμες, άλλωστε τις λειτουργώ καθημερινά.

Επόμενη αγορά θα είναι το PS3 slim, που με έχει ξετρελάνει με το σχήμα του (το παλιό το μισούσα απίστευτα), ένα X-box 360 elite ακόμα, και μια νέα tv 32'' που θα αντικαταστήσει το 19άρι (το οποίο θα γίνει tv για τη κουζίνα όταν αρχίσουν τα ψηφιακά βγάζοντας σε σύνταξη την CRT που υπάρχει εκεί) .

Αν θεωρήσουμε κονσόλες και τα gaming pc, τότε προσθέστε ακόμα 2 desktops και 2 laptops (που σηκώνουν παιχνίδια) .

That's all for now.
Από τότε δεν έχει, φυσικά πωληθεί τίποτε, αντίθετα τα καμάρια μου έχουν και άλλα φιλαράκια να τα λένε:

Επιπλέον λοιπόν:

* X-box classic.

* X-box 360 elite.

* X-box 360 arcade (δύο κομμάτια)

* X-box 360 slim μόλις μπήκε σπίτι δεν έχει βγει από το κουτί.

* PSone

* PS3 slim 250 giga.

Καλά είμαστε και φυσικά θα συνεχίσουμε ακάθεκτοι την console mania!!!!!!!!!!! :D :D:D
 
Ας πώ κι εγώ την ποταπή μου λίστα... (θα την μεγαλώσω όμως μιας που τα έχω μεράκι τα παλιά ηλεκτρονικά)

Original Gameboy

Gameboy Colour

Gameboy Advance Micro

Gameboy Pocket Crystal Clear (x2) με τις κασσέτες:

Super Mario Land, Donkey Kong, Donkey Kong Land, Super Mario Advance 4 και Castlevania 2 in 1 (advance)

Atari 2600 (US) με την κασσέτα Asteroids

Atari 2600 slim (EU)

Sega Megadrive 2 με Mega Six, Ristar, Sonic the hedgehog 2, Sonic 3D BLAST, Garfield caught in the act, Castle of Illusion & Quack Shot, NBA JAM.

Sega 32X με Virtua Fighter, Virtua Racing

Sega Saturn με NiGHTS into Dreams, Virtua Racing, Sega Rally Championship, Magic Carpet, Hexen και δύο demo discs

PSX (το παλιό γκρίζο με την θύρα Ι/Ο)

Xbox 360

Nintendo DS Lite λευκό και DSi μαύρο

Playstation 2 Slim

Nokia N-gage (τί μου ήρθε και το πήρα ;)

Υπάρχουν ορφανεμένα stuff δεξιά κι αριστερά όπως οι κασσέτες απο το Master System Strider και Populous. Το Seamann και Sonic Adventure απο το Saturn. ΘΕΛΩ ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ ΝΑ ΞΑΝΑΠΑΡΩ ΤΙΣ ΚΟΝΣΟΛΕΣ! (ήμουν μικρός κι ανόητος. Το SMS το πούλησα και το DC μου χάλασε...)

Θέλω οπωσδήποτε να πάρω old games και θα ψάξω στις αγγελίες με την πρώτη ευκαιρία που θα έχω αρκετά λεφτά στην άκρη! ;)
 
DINO είπε:
Atari 2600 Darth Vader

Atari XE Game System (Μισό κονσόλα, μισός υπολογιστής)

Atari Jaguar

Atari Flashback 2

Playstation

Playstation 2

Playstation 3

Nintendo Gamecube
Ευκαιρία να προσθέσω στα προηγούμενα:

Atari 2600 (woody)

Atari VCS (slim)

Pong console RFT TV Spiel
 
Marioland είπε:
Nokia N-gage

DC μου χάλασε...
Το Ngage τα σπαει φιλαρακι!

και το DC δεν χαλαει ευκολα... εγω το δικο μου το πηρα μεταχειρισμενο χαλασμενο και μετα απο 1 ωρα σκαλισματος, δουλεψε. Το DC ειναι απο τις πιο επισκευασιμες κονσολες :)

DINO είπε:
Ευκαιρία να προσθέσω στα προηγούμενα:Atari VCS (slim)
το Jr εννοεις; με μπερδεψες... το APF εινια απο τα πιο ομορφα Pong btw :)

ψανχω και εγω τετοιο αλλα κανενας δεν στελνει ελλαντα :(

ΥΓ: καποιος μοντ να μου ενωσει τα 2 ποστ πλιζ;;; δεν ξερω πως δουλευει το multiquote...
 
Ethaniel είπε:
το Jr εννοεις; με μπερδεψες... το APF εινια απο τα πιο ομορφα Pong btw :) ψανχω και εγω τετοιο αλλα κανενας δεν στελνει ελλαντα :(

ΥΓ: καποιος μοντ να μου ενωσει τα 2 ποστ πλιζ;;; δεν ξερω πως δουλευει το multiquote...
Ναι μωρε.. το Junior λεω... Κόλλησα με το slim...

Όσον αφορά το Pong, δεν έγραψα APF... RTF έγραψα.... (Δε μας πάει απόψε)... :D

Όσο για το multiquote, πατάς την επιλογή "multiquote" στα πόστς που θέλεις και μετά "New reply" και στα'χει όλα μαζεμένα...
 
Game-boy

Gamecube

Game-boy advance

Wii

DsLite

DSi

Θα αγοράσω και N64 στο σύντομο μέλλον και ίσως snes.
 
Ethaniel είπε:
Το Ngage τα σπαει φιλαρακι!και το DC δεν χαλαει ευκολα... εγω το δικο μου το πηρα μεταχειρισμενο χαλασμενο και μετα απο 1 ωρα σκαλισματος, δουλεψε. Το DC ειναι απο τις πιο επισκευασιμες κονσολες :)
Σφονώ. Το DC xάλασε γιατί έκανε scooba diving στο πλημμυρισμένο μου σπίτι. Ομορφά; Το N-gage δεν μ άρεσε προσωπικά, αλλά παρέμεινε στην συλλογή! :D

Oh bloddy hell! Ξέχασα να αναφέρω το SNES μου με το Starwing (μόνο αυτό έχω...)
 
DINO είπε:
Ναι μωρε.. το Junior λεω... Κόλλησα με το slim...Όσον αφορά το Pong, δεν έγραψα APF... RTF έγραψα.... (Δε μας πάει απόψε)... :D
ααααα... μαλιστα... RTF εχω και εγω. ενα μαυρο και ενα ασπρο. boxed και τα δυο :)

μαλλον διαβασα APF γιατι οπως λενε "ο πεινασμενος καρβελια ονειρευεται"
 
Παιδιά μια ερώτηση να κάνω μιας που άρχισα και εγώ την συλλογή μου. Ποιος είναι ο βασικός σας προμηθευτής ? To ebay φαντάζομαι...Ποιο ebay όμως ? com , uk , ?? japan ? Όλα ? Μια βοήθεια παρακαλώ για έναν πρωτάρη!!
 
Συνήθως τα πέρνουμε ο ένας απο τον άλλο, το ebay είναι η τελευταία λύση.
 
Ευχαριστώ για την απάντηση. Κάποιο αντίστοιχο αδελφικό site σαν το retromaniax με πωλήσεις από χρήστες υπάρχει ?
 
Πίσω
Μπλουζα