Ποιες κονσόλες έχετε στην κατοχή σας...

σιγα και μη..... :(

εκτος αν το χει ο φιλος Geoanas...
 
Έψαχνα τα παλιά χρόνια να πάρω ένα multimega καθώς μου άρεσε που ήταν και Mega Drive και Mega CD και Audio CD και είχε πρακτικά το μέγεθος φορητής κονσόλας.

Από μια έρευνα που είχα κάνει τότε είδα πως η κονσόλα είχε κυκλοφορήσει "κανονικά" μόνο στη Γερμανία (και ίσως και στην Αγγλία). Στις άλλες χώρες κυκλοφόρησε σε περιορισμένα και λίγα κομμάτια.

Δυστυχώς τελικά δεν είχα τα ... 900 μάρκα που κόστιζε περίπου και τελικά προτήμησα να εξοπλίσtω με παιχνίδια το Game Gear.
 
τα γενεθλια μου τα εχω ανεβασει στο προφιλ μου...αρχιστε οικονομιες και παρτε μου ενα ρεφενε :p
 
Να υποθέσω να είναι και σε mint condition ε Wally; :D
 
Boxed complete kthnxbye :p
 
Η τελευταία μου κονσολο-αγορά. Ενα Amstrad GX4000 στο κουτί του με τις ζελατίνες του, δύο joypad και manual, σαν καινούργιο. Τώρα πρέπει να βρω και κανένα παιχνίδι της προκοπής γιατί το Burning Rubber δεν είναι του γούστου μου.

876899IMG_3916.jpg
 
Switchblade,Pang!...

μεγιες!!
 
telonie... :thumbup: κασσετούλες ασφαλώς μπορείς να βρεις λίγο ψάξιμο και χρήματα θέλει..!
 
Εγω εκτος απο Ps1 και PS2 εχω και μια πολυ παλια κονσολα που ονομαζοταν TV GAME και ηταν ασπρομαυρο.Ηταν κατι σαν Tennis αλλα με 2 παυλες και τετραγωνη μπαλα.Το ειχε κανεις μηπως?
 
telonio:με γεια τον GX-4000! Πρέπει να είσαι ο δεύτερος παλαβός στην χώρα μετά τον Geoanas που αγόρασε τέτοιο! :D

Αν δεν έχεις το Retrogamer 11 που είχε το σχετικό αφιέρωμα, το έχω ανεβάσει εδώ και κάμποσο καιρό στο mame.gr-μπορείς να πάρεις καμμιά ιδέα για τι παιχνίδια να ψάξεις.

Gyubrush: υπήρχαν πολλά τέτοια Pong clones στην αγορά στα μέσα και τέλη των 70s, όταν ήμουν πολύ μικρός είχα και εγώ ένα. Δυστυχώς δεν επέζησε ούτε καν ως τα 80s...


AARDVARK:
Αν υπάρχει κάποιος που δεν ξέρει τα Discworld, να του ρίξουμε τριήμερο ban για να πάει να επιμορφωθεί! :)

Καλή η συλλογή με τα Saturn games πάντως! :thumbup:
 
Είχα και εγώ μια κονσόλα κάποτε με 10 παιχνίδια με ακριβώς τέτοια γραφικά...την Unimex markX
 
1x Amiga 1200 (HD+CDROM)

1x Amiga 500 (+512KB)

1x Amiga CD32

1x Amstrad 6128plus

1x xbox360 premium

1x Nintendo SNES (Boxed)

1x nintendo DS lite (M3+passcard)

2x nint. Gamecube (to 1 sfragismeno)

2x nintento 64 (sfragismena,to ena gri ena diafano prasino)

2x nint.Gameboy

1x sega Dreamcast (timoni+key+mouse+gun+2xVMU+4 joypad)

1x sega mega drive (like new sto kouti tou)

1x master systemII

1x sega game gear (new sto kouti tou+alla 2 gia antalaktika)

1x sega Saturn (new sfragismeno)

1x Atari jaguar (new sto kouti tou)

2x Playstasion (to proto to gri tsiparismena to ena sto kouti tou)

2x PsONE (to ena me to kouti tou)

1x PlaystasionII (me to kouti tou to proto to mple)

1x Supervision (sto kouti tou a8ikto mazi 2 casetes)

1x Panasonic 3DO FZ1 (apsogo simerini paralabi,thanks for the help telonio)

kai gia ola ayta diafora eksesouar kai games... :thumbup: :thumbup:
 
@Maddog ψάχνω στο mame.gr αλλα δεν μπορώ να βρώ το τεύχος με το Retrogamer 11. Αν μπορείς να βοηθήσεις θα το εκτιμούσα. Ευχαριστώ

προκαταβολικά.

@Amigos με γειές το 3do fz1! Καλό gaming!
 
telonio θα φωτογραφισω το κομματι με το GX4000 και θα το ανεβασω καπου να το παρεις αν δεν υπαρχει στο mame ;)
 
Wally RESPECT! :clap:

Ο Maddog πρέπει να έχει δίκιο για το ποιός έχει το GX4000 στην Ελλάδα εκτός απο τον Geoana και εμένα. Μια γρήγορη ματιά που έριξα στο γούγλη δεν είναι και απο τις αγαπημένες κονσόλες των gamers.
 
Ρε παιδιά, λέτε να μην ξέρω τι έχω ανεβάσει στο mame.gr;

telonio, ήσουνα logged in όταν κοίταξες;

Δεν βάζω ολόκληρα τεύχη, βάζω συγκεκριμένα άρθρα που θεωρώ ότι έχουν κάποιο ενδιαφέρον (κατά βούληση...)

Το άρθρο για το GX4000 ονομάζεται The GX Factor.
 
Χμ όχι δεν ήμουν logged in. Δεν είμαι καν μέλος στο mame. Το έψαχνα με το search. Σε ευχαριστώ. :thumbup:
 
Amigos είπε:
1x Amiga 1200 (HD+CDROM)1x Amiga 500 (+512KB)

1x Amiga CD32

1x Wii

1x xbox360 premium

1x nintendo DS lite (M3+passcard)

2x nint. Gamecube (to 1 sfragismeno)

2x nintento 64 (sfragismena,to ena gri ena diafano prasino)

1x nint.Gameboy

1x sega Dreamcast (timoni+key+mouse+gun+2xVMU+4 joypad)

1x sega mega drive (like new sto kouti tou)

1x master systemII

1x sega game gear (new sto kouti tou+alla 2 gia antalaktika)

1x sega Saturn (new sfragismeno)

1x Atari jaguar (new sto kouti tou)

2x Playstasion (to proto to gri tsiparismena to ena sto kouti tou)

2x PsONE (to ena me to kouti tou)

1x PlaystasionII (me to kouti tou to proto to mple)

1x Supervision (sto kouti tou a8ikto mazi 2 casetes)

1x Panasonic 3DO FZ1 (apsogo simerini paralabi,thanks for the help telonio)

kai gia ola ayta diafora eksesouar kai games... :thumbup: :thumbup:
Ε.....χμ......γκουχ...:rolleyes:..εμ....Δεν μου λες...:rolleyes:..Που μένεις? :D
 
Akmakas ξέρω εγω που μένει χε χε χε! :diablotin: Το cd32 δικό μου τα υπόλοιπα δικά σου έτσι; :biglaugh:
 
eee xmm... xalandri meria:D :D oti sou pei o telonio einai psema:biglaugh:
 
Πίσω
Μπλουζα