Ποιος παγίδεψε τον Ρότζερ Ράμπιτ; - Who Framed Roger Rabbit? (1988)

Κι εμένα μου άρεσε ο Χόσκινς.. πιστεύω πως ο λατρεμένος Ιντιάνα Τζόουνς δεν θα κολλούσε σʼ αυτόν τον ρόλο ίσως όμως ο Ντε Βίτο να ταίριαζε καλύτερα κι από τον Χόσκινς.

Η σκηνή με το πιάνο πρέπει να είναι η μοναδική όπου χαρακτήρας της Ντίσνεϋ παρουσιάζεται με χαρακτήρα των Looney Tunes. Έπειτα οι δύο ανταγωνιστές τα τσούγκρισαν επί του θέματος και δεν ξαναείδαμε κάτι τόσο ωραίο..

Θυμάμαι την συζήτηση για την σκηνή με την Τζέσικα, δεν είχα δει όμως το καρέ.. ευχαριστώ τον audiolee για την ευγενική χορηγία. Χμμ, αφού δεν φοράει εσώρουχο, να υποθέσω πως διακρίνω μια τοπική αποτρίχωση; κανα καρέ με πιο υψηλή ανάλυση;.. κανείς; :tounge:

Δημήτρης :user:
 
Προχθές ανακάλυψα βιντεάκι με το παιχνίδι που έπαιζα στο schneider euro pc.
 
Προχθές βρήκα βιντεάκι με το παιχνίδι της εν λόγω ταινίας που είχε κυκλοφορήσει τότε.Η συγκίνηση ήταν τόσο μεγάλη,καθώς ανακάλυψα μετά από τόσα χρόνια το τέλος του.Δυστυχώς πάντα κολλούσε στο τελευταίο στάδιο και δεν μπορούσα να το τερματίσω.Για όσους ήταν οπαδοί της ταινίας και το είχαν παίξει κάποτε,σίγουρα τους θυμίζει πολλά...:rolleyes:

[edit] dead picture [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μια απο τις αγαπημένες μου ταινίες οταν ήμουν παιδάκι. Μπομπ Χόσκινς και Κρίστοφερ Λόυντ κακός, και φυσικά όλα τα αγαπημένα μου καρτούν σε μια νουάρ κωμοδία. Επίστευτη ιδέα και απίστευτο αποτέλεσμα.
 
Για οσους ονειρευοντουσαν η Jessica να ηταν αληθινη η ευχη τους πραγματοποιηθηκε.

Τα θαυματα της τεχνολογιας ,του photoshop δηλαδη.

scvzmfprn2fqkeos36lc.jpg
 
Ποιος παγίδευσε το Roger Rabbit; (1988)

No comments...

WhoFramedRogerRabbit.jpg


Amblin_JessicaRabbit.jpg
Amblin_JessicaRabbit.jpg

YouTube - Who Framed Roger Rabbit? trailer

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Θυμαστε τον ντορο που ειχε γινει με αυτην την ταινια? Πρεπει να ειναι απο τις πρωτες αν οχι η πρωτη ταινια που ειδαμε πως γυριστηκε κτλ.
 
Ναι, τότε είχε γίνει χαμός!

Μάλιστα είναι η πρώτη φορά που βλέπουμε στη μεγάλη οθόνη χαρακτήρες της Disney και της Warner Bros μαζί!
 
Η αρχικη ταινια θα ειχε πιο πολλα στοιχεια (Ποπάυ κλπ) αλλα υπηρξαν προβληματα με τις εταιρειες :(

Νομιζω ειχαν κυκλοφορησει και κομικς Ροτζερ Ραμπιτ

Καθως και 3 ταινιες μικρου μηκους :)
 
Τι να λέμε τώρα...μεγαλεία!!! :)

Υπέροχη υπόθεση, καλογραμμένο σενάριο, σπιρτόζοι διάλογοι, πανδαισία χρωμάτων και ήχων...

Λέγανε ότι η Jessica Rabbit ήταν σχεδιαμένη βάση μιας καρδιάς, φαίνεται στα χείλια της, στο στήθος κυρίως και στη περιφέρεια.

Μέχρι πριν κάποια χρόνια είχα μια αφίσα κρεμασμένη στη ντουλάπα μου...

Eddie :She's married to Roger Rabbit??

Betty Boop : Yeahhh, what a lucky girl..

Από τις πιο καυτές σκηνες της ταινίας. :flower:

YouTube - Jessica Rabbit - Why don't you do right

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Και φυσικά δεν ξεχνάμε και το computer game...

picture.php
picture.php


picture.php
picture.php
 
Το παιχνιδι τα εσπαγε στην Αμιγκα :) σε ολες τις αλλες εκδοσεις χανει!!

Παντως, οσοι ονειρευοσασταν τη Τζεσσικα με σαρκα και οστα, οριστε η απαντηση

untooned_jessicarabbit.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Όντως...

Πολύ περίεργη παλέτα χρησιμοποίησαν στον Atari...

Lord knows why...

OYAOY!!! :eek:
 
To θρεντ συγχωνευτηκε μιας και υπηρχε ηδη.

Για την ταινια τα εχω πει εδω μεσα. :thumbup:
 
Ναι οντως απο φωτογραφια της Τζολι την εφτιαξαν. Οι αναλογιες ομως ειναι αυτες της Τζεσσικα :)
 
yeap μολις το βρηκα

YouTube - Untooning Jessica Rabbit

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Νομίζω ότι ο χαρακτήρας της Jessica είναι βασισμένος σε μια παλιά σταρ του Χόλυγουντ, τη Veronica Lake
 
Από πρόσφατο Saturday Night Live : Jessica (Biel) Rabbit:dribble::dribble::dribble:

6497.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα