Ποιο ήταν το πρώτο σας κινητό τηλέφωνο;

Ericsson GF768. Μπλε χρώματος νομίζω το 1998; Κάπου θα υπάρχει σε κανένα συρτάρι ξεχασμένο.

gf768.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ericcson GA-318!!!!! Πριν από 10 περίπου χρόνια. Ακόμα λειτουργεί μια χαρά, αλλά η μπαταρία δεν κρατάει καθόλου. Φυσικά λόγω κατασκευής μπορεί να αλλαχθούν τα cells της μπαταρίας αλλά δεν υπάρχει λόγος να μπω σε μια τέτοια διαδικασία.

Το κινητό ήταν πολύ παρωχημένης τεχνολογίας, να φανταστείτε ότι λάμβανε μόνο και δεν μπορούσε να στείλει SMS!!!!!

Φυσικά δεν πρόκειται ποτέ να πεταχτεί ή να πάει στην ανακύκλωση.
 
nokia 5110

3 λυκείου ήμουν
 
Nokia 1610 πριν από 9 ή 10 χρόνια.

Nokia_1610.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Nokia 6110 το 1999. ;)

Το πούλησα για peanuts λίγα χρόνια μετά…
 
Alcatel one touch easy (1998). Θηρίο, άντεχε σε όλα τα χτυπήματα και δεχότανε και αλκαλικές μπαταρίες. :D

alcatel one touch easy.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Το Nokia 3210. Το αγόρασα στις 22-12-1999 σε ηλικία ήδη μεγάλη (20 και μισό)

[edit] dead imageshack photo [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
το πρωτο κινητο το πηρα το 2000 κ ηταν το πιο σουπα κινητο της εποχης το Nokia 3210 οπως κ ο Dominion παραπανω.ηταν το κινητο που αντεξε περισσοτερο απ ολα σχεδον 3 χρονια.απο κει κ περα σχεδον καθε χρονο παιρνω κ αλλο αφου δεν φτουρανε καθολου.τωρα εχω ενα ερικσον κ700
 
Ericsson 388GF το 1998...Υπέροχο κινητό....

[edit] dead imageshack photo [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ericsson GF-788 το 1998. Απ'τα ωραιότερα τηλέφωνα που είχα ....

ericsson gf788.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ericsson GF768. Πριν ανακαλύψω την Nokia και "κολλήσω"... Νομίζω κάπου το έχω ακόμα πεταμένο.. :animrolleyes:
 
Εricsson GF768 το 2000 και μου το είχαν χαρίσει. Ανούσιο σχεδόν. Που και που έστελνα ενα sms. και ποτέ να μην το είχα (όπως κάθε κινητό που υπάρχει) το ίδιο θα μου έκανε. Βαριέμαι τρελά να ασχολούμε με τα κινητά.
 
ambu_dare είπε:
Ericsson GF768. Μπλε χρώματος νομίζω το 1998;
Ακριβώς κι εγώ το ίδιο, το 1998, σε μαύρο-ανθρακί, και τότε εθεωρείτο μικρό σε μέγεθος.
 
ericsson T-28. αφου αλλαξα σε 4 μηνες 5 συσκευες, πηρα nokia
 
Motorola GSM Microtac 7200 στα μεσα του 1995

Motorola GSM Microtac 7200.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
ericsson 388 αγορασμενο το 1998. πολυ καλο, αντεχε τα παντα, αλλα μπαταρία τίποτα. το πούλησα 2$ στο ebay προσφατα...:eek:
 
ericsson gh198 το 1994-95 δεν θυμάμαι καλά.... στο στρατό το 96' που το είχα μαζί μου είχε καταντήσει το τηλ. του λόχου άσε που μου έκανε τρελή παρέα στην σκοπιά...αλλά και τρελούς λογαριασμούς..

ericsson gh198.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πέρυσι το k750...το πρώτο και το τελευταίο, ελπίζω!
 
Πίσω
Μπλουζα