Ποιο ήταν το πρώτο σας κινητό τηλέφωνο;

Motorola c520

motorola c520.jpg

Μαζι με την μπαταρια, γυρω στο εναμιση κιλο :D
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Eνα Alcatel αδιαφορο.Εδινε ομως δωρο ps1 τοτε
 
αυτό εδώ το Ericsson με κεραία με το καπάκι χρώματος τιρκουάζ.

[edit] dead imageshack photo [edit]

Από τότε έχω αλλάξει πάρα πολλά κινητά (και αριθμούς):silly:

αλλά μένω πιστή στην "σημερινή" πιά Sony Erricsson!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
siemens_mob.jpg~original.jpg

Δεκέμβρη '99 πήρα αυτό το μικρό και ντελικάτο Siemens, και έκτοτε έχω τον ίδιο αριθμό! έχει κανείς ίδιο αριθμό τόσα χρόνια;
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
audiodee είπε:
siemens_mob.jpg~original.jpg
Δεκέμβρη '99 πήρα αυτό το μικρό και ντελικάτο Siemens, και έκτοτε έχω τον ίδιο αριθμό! έχει κανείς ίδιο αριθμό τόσα χρόνια;

ξέρω άλλους 2 που έχουν τον ίδιο αριθμό από την αρχή που πήραν κινητό!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ναι εγώ, το πρώτο μου κινητό ήταν ένα 5110, το πρώτο καρτοκινητό που είχε βγάλει η cosmote (1998). Μου το κλέψανε όμως μέσα από το αυτοκίνητο μέσα σε έναν χρόνο οπότε έκανα συμβόλαιο. Απο τότε το ίδιο νούμερο.
 
gtsamour από ότι θυμάμαι το 5110 το 98 το έπαιρνες μόνο με σύνδεση και κόστιζε 40 χιλιάδες περίπου..Το θυμάμαι καλά γιατί είχα κάνει τότε την πρώτη μου σύνδεση και είχα να επιλέξω ανάμεσα σε δυο πιο φτηνά κινητά,ericsson 388 με 28 χιλιάδες και το 5110 με 40 χιλιάδες....Τελικά λόγο χρημάτων επέλεξα το πρώτο το οποίο και βγήκε αρκετά καλό,σαν το 5110 όμως δεν ήταν ούτε με σφαίρες!
 
Ήταν το πρώτο κινητο που έβγαλε η Cosmote τότε σε κάρτα (πολύ μετά από όλες τις άλλες εταιρίες). Το είχα πάρει 50000-60000 περίπου αν θυμάμαι καλά.
 
NOKIA 3310 αρχές 2001 Θεσσαλονίκη όταν ξεκίναγα σπουδές.

nokia-3310.jpg

http://www.handynow.de/handy-zubehoer-1/nokia-3310.jpg

Θα ναι σε κανα συρτάρι τώρα. Δεν το πετάω με ΤΙΠΟΤΑ. :cool:

Έχω τον ίδιο αριθμό από τότε.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Malcolm....ασφαλώς και πρέπει να το κρατήσεις..σε λίγα χρόνια θα μπει και αυτό στα retro cult τηλέφωνα!!!!!!!
 
Το πρωτο μου κινητο ηταν ενα Nokia 5110 το 1999. Λογω εργασιας, ανηκε στην εταιρεια και ετσι δεν ειχα να ψαξω για τιμες και μοντελα. Δεν υπηρχε επιλογη. Να πω την αληθεια, ποτε δεν θεωρησα το κινητο ειδος πρωτης αναγκης, μια χαρα ζουσα και χωρις αυτο (παρολο που δουλεψα στην κινητη τηλεφωνια 5 χρονια και θα επρεπε να την στηριζω :D ). Αυτο το Nokia το εδωσα στην ανακυκλωση κινητων που οργανωνε η εταιρεια. Αυτο που πηρα πισω ηταν ενα σουβερ για ποτηρια, απο τα ανακυκλωμενα τηλεφωνα, μπαταριες και αξεσουαρ που ειχαν συγκεντρωθει :)

ambu_dare είπε:
Ericsson GF768. Μπλε χρώματος νομίζω το 1998; Κάπου θα υπάρχει σε κανένα συρτάρι ξεχασμένο.
GF768.jpg
Ambu_dare, και αυτα τα ειχαμε σαν τεστ-τηλεφωνα. Μετα απο καποια χρονια καθημερινης χρησης, η μπαταρια τους τα ειχε παιξει και διαρκουσε το πολυ για ενα τηλεφωνημα. Τα λεγαμε κοροιδευτικα κινητα-ενσυρματα, γιατι επρεπε να τα εχουμε παντα στην μπριζα για την τροφοδοσια τους...τα καημενα, τι ειχαν τραβηξει.
 
Και εγω εχω ακομα αυτη την παντοφλα Ν1610 το ειχα παρει το 1997.
 
Χάλια διάρκεια μπαταρίας. Κατά τα άλλα πολυ καλό για την εποχή του.
 
Νοkia 5130

[edit] dead imageshack photo [edit]

Moυ το κλέψανε μέσα από το ντουλαπάκι του αυτοκινήτου αφού ανοίξανε την κλειδαριά :( Παλιοπρεζόνια....
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα