Ποιο παιχνίδι (σύγχρονο) παίζετε αυτό το διάστημα;

Μετά από σχεδόν 3 χρόνια ξαναπαίζω το Cyberpunk. Τότε, αρχές Φλεβαρη του 2021, ηταν σε PS4 PRO (που το είχα παρει ακυρώνοντας παραγγελία για το PS5 :) ). Θυμάμαι ότι λαγκάριζε σε αρκετά σημεία και συν τοις άλλοις το μενού ηταν τραγικά βαρύ. Πλέον σε PS5 και με το πρόσφατο update 2.1 είναι σα να παίζω άλλο παιχνίδι. Ουσιαστικά έτσι έπρεπε να είναι από την αρχή, προφανώς χρειάζονταν κι άλλο χρόνο. Δεν πειράζει, το παιχνίδι είναι καταπληκτικό και αν σας αρέσουν παιχνίδια ανοιχτού κόσμου με τεράστιο χάρτη, εδώ θα βρείτε, κατ'εμέ, έναν από τους πιο πλούσιους χάρτες που έχετε δει ποτέ σας, καθώς το παιχνίδι εκτείνεται πολύ κατά μήκος/πλάτος αλλά και ύψος(σε κτίρια και ταράτσες) και βάθος (σε υπόγεια). Και αν πάρετε το perk που δίνει...φτερά στα πόδια σας;), το παιχνίδι αποκτά ακόμα μεγαλύτερο ενδιαφέρον. Δεν επεκτείνομαι αλλο για να μην κανω σπόιλερ σε όσους δεν το έχουν παίξει ακόμα. Αυτό μαζί με το Fallout 4/Ορισμένα AC/Horizon zero dawn/Starfield, είναι τα μοναδικά που έχω ξεζουμίσει. Είμαι κατά του speed-run.
 
Aυτά πρόλαβα να τελειώσω τη χρονιά που μας πέρασε:

Baldur's Gate 3
Alan Wake 2
Final Fantasy 16
Starfield
Diablo IV (main campaign)
Dead Space Remastered

Ειδικά τα 3 πρώτα ήταν αριστουργήματα.
 
Τα Baldur's Gate έχουν τόσο hype γύρω από το όνομα τους, και φαντάζομαι όχι άδικα. Τα έχω ψηλά στην λίστα των παιχνιδιών που θέλω να παίξω μια κάποια στιγμή.
 
πιο πολύ πειραματιζομαι με τις ρυθμίσεις πάρα παίζω, αλλά έβαλα σκοπό να ασχοληθώ με το δύσκολο Planet Zoo μιας και αγόρασα όλα τα ζώα.
Αν εξαιρέσεις την έλλειψη θαλάσσιων θηλαστικών (υπάρχει το Megaquarium για αυτόν το σκοπό) έχει την καλύτερη λίστα, όσον αφορά την ποιότητα animation στα ζώα. Ενώ το νέο Zoo Tycoon έχει μεν πολλά ζώα αλλά είναι φθηνες αντιγραφές άλλων μοντέλων
 
Αρχίζω το "Assassin's Creed Odyssey" το οποίο το πρωτοείχα τερματίσει κατά 100% το 2019. Είχα κάνει το Good Ending με τον Αλέξιο. Συνολικός χρόνος: 85 ώρες.

Τώρα θα το παίξω με την Κασσάνδρα και θα προσπαθήσω να κάνω το Bad Ending.
 
Αρχίζω το "Assassin's Creed Odyssey" το οποίο το πρωτοείχα τερματίσει κατά 100% το 2019. Είχα κάνει το Good Ending με τον Αλέξιο. Συνολικός χρόνος: 85 ώρες.

Τώρα θα το παίξω με την Κασσάνδρα και θα προσπαθήσω να κάνω το Bad Ending.
Τρελό κόλλημα τα AC, εγώ αυτόν τον καιρό παίζω το syndicate
 
Αρχίζω το "Assassin's Creed Odyssey" το οποίο το πρωτοείχα τερματίσει κατά 100% το 2019. Είχα κάνει το Good Ending με τον Αλέξιο. Συνολικός χρόνος: 85 ώρες.
Παίζει ο γιος μου το Odyssey και εγώ κάθομαι στον καναπέ και δίνω οδηγίες εξ αποστάσεως, ανέβα πάνω, ψάξε εκει, πήγαινε πίσω...
Γιος: Ρε φίλος, χαλάρωσε. :lol:
 
Τρελό κόλλημα τα AC, εγώ αυτόν τον καιρό παίζω το syndicate
Και αυτό φοβερό αλλά δεν το έχω παίξει :fafoutis: :fafoutis:


Παίζει ο γιος μου το Odyssey και εγώ κάθομαι στον καναπέ και δίνω οδηγίες εξ αποστάσεως, ανέβα πάνω, ψάξε εκει, πήγαινε πίσω...
Γιος: Ρε φίλος, χαλάρωσε. :lol:
Σε μένα δεν έχει τέτοια. Τα κάνω όπως θέλω όλα :D Γι' αυτό και τις αποστολές της Αθήνας που είναι στο level 20 τις κάνω στο 30+ γιατί κάνω πρώτα όλα τα side quests και τα ερωτηματικά :biglaugh::biglaugh::biglaugh:
 
Καλό φαίνεται. Έπαιξα λίγο μέχρι που πήρα το αρκουδάκι, αλλά μετά κόλλησα και το παράτησα.
 
Δεν το πιστεύω αυτό που έκαναν σε παιχνίδι εν έτη 2024.
Στο πρόσφατο update του Killer Instinct 2013 αφαίρεσαν τελείως το exclusive fullscreen και βάλαν απλώς borderless window, επειδή είχε θέμα με τα online invite. Δηλαδή επειδή κάποιοι δεν ήξεραν να κάνουν alt-tab, πονάει το χέρι, παίρνεις κεφάλι...Αντί να το έχουν ως επιλογή έστω.
Χώρια που αρνούνται πεισματικά να υποστηρίξουν το dpad. Αναγκάζομαι και βάζω το xpadder
Μου φαίνεται ακούνε μόνο 2-3 δικούς τους εκεί πέρα
 
Μόλις τελείωσα το Plague Tale: Requiem στο PS5. Τι να πώ για αυτό το παιχνίδι .. μαζί και με το 1ο το Innocence, πραγματικά φοβερά παιχνίδια.
 
Πριν 4 χρόνια είχα ξεκινήσει το Fallout 76. Δε μου αρέσουν τα online, αλλά αν θελω να παίξω ένα παιχνίδι που δυστυχώς είναι online όμως θα ηθελα πολύ να το παίξω και τελικά μού δίνει τη δυνατότητα να το παίξω σόλο, θα το κάνω. To παιχνίδι αυτό στο επιτρέπει. Οταν το είχα ξεκινήσει σε Ps4, το παιχνίδι κρασάριζε καθε τρεις και λίγο, σίγουρα τουλάχιστον μία φορά σε κάθε session με αποτέλεσμα σπάσιμο νεύρων. Εκτός αυτού, δεν είχε NPCs, ησουν μονος σου. Εξαιτίας αυτών των δύο γεγονότων, το παράτησα. Εντωμεταξύ λίγο καιρό μετά εντός του 2020 βγήκε ενα DLC που πρόσέθετε πολλά main quests και επιτελους NPCs. Το ξαναέπιασα πριν 2 εβδομάδες σε series X αυτή τη φορά και μπορώ να πω ότι ναι είναι ενα fallout 4 σε online περιβάλλον. Ασφαλώς υπάρχουν αλλοι 24 online παίκτες, όμως είναι διάσπαρτοι και με μία ρύθμιση στο παιχνίδι, δε μπορούν να σε "φάνε".
 
Πίσω
Μπλουζα